anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

WYSYŁAM Z ALLEGRO DPD

tamaison
#9 Pomysłodawca#

Witajcie. Mam nadzieję , że znajdzie się tu ktoś kto miał podobny problem i będzie mógł mi pomóc.

Jestem nowym szczypiorkiem w tej grze i już zapłaciłem frycowe za błędy tylko nie jestem pewien czy swoje.

Klient wybrał rodzaj dostawy Allegro DPD , przechodzę zatem do zakładki wysyłam z ALL i dodaj przesyłkę , dane przesyłki i tam się wszystko pięknie zaczytało i ........no i tu zaczynają się chody. W adresie nadawcy jest mój adres , w adresie odbiorcy jest adres odbiorcy , no cudownie wprost 🙂 tyle tylko , że w podsumowaniu widnieje , że kurier odbiera przesyłkę z mojego adresu , no niby logiczne ....a przecież powinien odebrać z hurtowni na drugim końcu Polski . Jak zatem zrobić aby na wygenerowanej etykiecie , którą hurtownia nakleja na paczkę był adres nadawcy czyli mój a nie hurtowni , to po pierwsze , po drugie jak ja zmienię ręcznie ten adres nadawcy z mojego na hurtownię to owszem przy podsumowaniu jest ok czyli pojawia się adres hurtowni pod która ma podjechać kurier ale tym samym w efekcie końcowym na tejże etykiecie nie ma mojego adresu jako nadawcy tylko hurtownia a tak nie może być z dwóch powodów :   klient ma widzieć mój adres a nie hurtowni no i to co również ważne to przy ewentualnym zwrocie ten właśnie klient nie może widzieć adresu hurtowni . Po rozmowie z konsultantem Allegro wiem jeszcze mniej 🙂 . Podobno nie trzeba podpisywać umowy z DPD a jak rozmawiałem z nimi to twierdzą , że tak bo do wysyłek z Allegro muszę mieć magiczny login i hasło.

ZWARIOWAĆ MOŻNA .........HEEEEEELPPP ........może ktoś coś ?

Z góry dziękuję i mam nadzieję , że opisane jest to w miarę jasno

 

 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

MrMarco
#13 Ambasador#

@tamaison Jako nadawcę musisz podać adres hurtowni, bo tam właśnie podjedzie kurier. Natomiast przy dpd jest taka opcja "chcę podać inne dane na etykiecie" i tu podajesz swoje dane, które będą widoczne na naklejce - na ten adres wróci też paczka w przypadku jeśli klient jej nie odbierze.

Włącza się to w ustawieniach/zaawansowane - zaznaczasz tam opcję "Inne dane na etykiecie" i zapisujesz.

Od tej chwili podczas generowania paczki, będziesz miał, trochę pod adresem nadawcy, takie okienko "chcę podać inne dane na etykiecie". Po zaznaczeniu go, otworzy ci się miejsce do uzupełnienia danymi, które mają być na etykiecie. 😉

oznacz moderatorów

tamaison
#9 Pomysłodawca#

Bardzo dziękuję , przetestuję. Ktoś na innym forum podał też takie rozwiązanie i nie wiem czy dobre. Mianowicie , że nic nie zmieniam w danych tylko po przejściu na kolejną kartę zaznaczam ptaszkiem " bez podjazdu kuriera" 🙂 , że niby ten ktoś tak robi i nawet jak do danej hurtowni nie podjeżdża kurier DPD każdego dnia to oni i tak go zamawiają i , że niby temu ktosiowi nie zdarzyło się aby paczka nie wyszła. Tak mi się coś zdaje , że jak tak zrobię a do danej hurtowni nie podjeżdża DPD każdego dnia to popłynę na terminach , no bo jaki biznes ma w tym hurtownia , żeby dla takiego małego misia jak ja zamawiać kuriera , żeby zawiózł do mojego klienta czajniczek  🙂 🙂 , co innego 100 czajniczków 🙂 Jaka hurtownia brałaby sobie taki dodatkowy kłopot.

Dobrze kumam czy się mylę ? 🙂

oznacz moderatorów

MrMarco
#13 Ambasador#

Tu pewnie chodzi o to, że inny klient hurtowni zamawia podjazd kuriera na ten dzień, a kurier zgarnia wszystkie paczki. To o tyle ryzykowne, że danego dnia może nie być wysyłek DPD akurat, więc lepiej zamawiaj.

Tym bardziej, że przy DPD podjazd jest w cenie paczki

oznacz moderatorów

tamaison
#9 Pomysłodawca#

Acha , jeszcze jedno pytanie , to o czym piszesz dotyczy też Inpost jak rozumiem ?

Dziękuję 🙂

oznacz moderatorów

MrMarco
#13 Ambasador#

W inpoście to akurat nie jestem pewien, bo korzystam z bezpośredniego połączenia Allegro - Inpost i tam się zamawia podjazd kuriera (płatny do 5 paczek) pod konkretny adres

oznacz moderatorów