anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kurier InPost + paczkomaty - dlaczego nie jest Smart

socha_pasieka
#10 Popularyzator#

Dlaczego Allegro zrezygnowało z kuriera InPost jako Smart? Zostały tylko paczkomaty, ale tutaj jest problem ponieważ, żeby paczkomaty były Smart trzeba mieć też innego kuriera.

Nie mam podpisanej umowy z innym kurierem i to zaburza mi pełną automatyzację jeśli chodzi o nadawanie przesyłek. Czy Allegro udostępnia klucz API, żebym mógł nadawać paczki Allegro DPD bezpośrednio w swoim sklepie? 

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

socha_pasieka
#10 Popularyzator#

Mam podpisaną umowę z InPost i moduł od Sensbit prze który tworzę paczki i zlecam kuriera bezpośrednio w moim sklepie. Chciałbym wprowadzić na Allegro przesyłki Smart, ale do tego trzeba wybrać innego kuriera (nie wiem dlaczego nie może być to kurier InPost). Zdecydowałem się na dodanie kuriera DPD. Pytanie czy mogę jakoś połączyć moduł od DPD z kontem Allegro? Chodzi mi o konfigurację modułu (login, hasło itp.) jeśli nie mam bezpośredniej umowy z DPD, tylko wysyłka przez Allegro. Jak ogarnąć ten temat? Docelowo chciałbym uzyskać funkcjonalność, która pozwoli zamówić kuriera DPD bezpośrednia z zamówienia w sklepie PrestaShop. Oczywiście posiadam integrację z Allegro i wszystkie zamówienia wpadają do sklepu.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@socha_pasieka W tym artykule znajdziesz informacje na temat nadawania i rozliczeń paczek Allegro Kurier DPD.

Wszystkie zmiany dla sprzedających i kupujących w ramach Allegro Smart! wprowadzamy, by podnosić jakość tej usługi.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

W tym przypadku to chyba ta jakość i wygoda spadła. Połączenie paczkomatów z kurierem in post było bardzo wygodne dla sprzedawców .Nikt nie musiał marnować czasu na jeżdżenie po różnych punktach bo kurier podjechał i zabrał tak swoje jak i przesyłki do paczkomatu a sprzedawca miał więcej czasu by wprowadzić więcej produktów do sprzedaży.

oznacz moderatorów

socha_pasieka
#10 Popularyzator#

@nat_not czytałem ten artykuł już wcześniej. Wypełniłem formularz, ale przedstawiciel stwierdził, że jeżeli chcę wysyłać tylko paczki Smart, to Allegro udostępni mi login i hasło 🤔


Wszystkie zmiany dla sprzedających i kupujących w ramach Allegro Smart! wprowadzamy, by podnosić jakość tej usługi.


W jaki sposób podnoszona jest jakość tej usługi skoro wyłączana jest duża część przesyłek ze Smarta? Mógłbym mieć Smart we wszystkich moich aukcjach, ale niestety go nie mam ponieważ samych paczkomatów nie można uruchomić, a dostęp API do kuriera DPD jest niemożliwy. Na początku Smarta było dużo więcej opcji wysyłek, a teraz jest to mocno okrojone. Komu to ma służyć? Kupującemu, który ma mniejszą możliwość wyboru? Sprzedającemu, który musi podpisywać kolejne umowy z przewoźnikami?

oznacz moderatorów

MrMarco
#13 Ambasador#

Ma to służyć Allegro, które pewnie wynegocjowało lepszą dla siebie umowę z DPD lub też więcej może zarobić na przesyłkach kurierskich od DPD właśnie.

Dla sprzedających to tylko utrudnienia, chociaż pewnie niektórzy nawet wolą DPD. Kupujący ma, moim zdaniem, takie same możliwości wyboru jak wcześniej.

oznacz moderatorów

socha_pasieka
#10 Popularyzator#

Kupujący ma, moim zdaniem, takie same możliwości wyboru jak wcześniej.

Nie do końca. U mnie klienci nie mogą już wybrać Smarta i muszą płacić za każdą wysyłkę. Tak jak pisałem mam tylko umowę z InPost, ale Allegro wyklucza tego kuriera ze smarta, a żeby mieć paczkomaty Smart trzeba udostępnić innych kurierów. Na prośbę moich klientów próbowałem to zrobić, ale nie mogę uzyskać danych do API - ani od Allegro, ani od DPD - nikomu nie zależy na tym bym mógł organizować te wysyłki we własnym narzędziu.

Reasumując - klient mimo wykupionego abonamentu Smart tak czy inaczej płaci za przesyłkę ponieważ Allegro ma takie właśnie podejście 😃

oznacz moderatorów

socha_pasieka
#10 Popularyzator#

@nat_not proszę podać choć jeden powód dla którego kurier InPost został wykluczony ze smarta?

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@socha_pasieka Tak jak wspomniał powyżej @MrMarco ,inny dostawca przedstawił lepszą ofertę portalowi i in postowi podziękowali.

oznacz moderatorów

socha_pasieka
#10 Popularyzator#

Wszystkie zmiany dla sprzedających i kupujących w ramach Allegro Smart! wprowadzamy, by podnosić jakość tej usługi.


Czyli wypowiedź wyżej czytaj jako "jakość = zysk dla Allegro $$$"

Choć i tak nadal nie rozumiem zależności dlaczego nie można mieć samych paczkomatów w Smarcie 🤔

oznacz moderatorów

MrMarco
#13 Ambasador#

@socha_pasieka Bo pewnie inaczej sprzedający nie korzystali by tak chętnie z usług DPD i Allegro nie dałoby rady "wyrobić" zakładanej ilości przesyłek, jaką uzgodnili w kontrakcie

oznacz moderatorów

socha_pasieka
#10 Popularyzator#

@nat_not 

Wracając do meritum sprawy. Chciałbym znów przystąpić jako sprzedawca do programu Smart. Niestety nie mam możliwości dołożenia kuriera InPost, ponieważ Allegro wymaga innego. OK, zgadzam się na wysyłkę kurierem DPD i chciałbym uzyskać klucz API, abym mógł obsługiwać zamówienia z jednego miejsca. DPD twierdzi, że taki klucz udostępni mi Allegro, a allegro milczy dając tylko odnośnik do strony gdzie jest opis, że to DPD ma mi przekazać klucz API. To jak to w końcu jest? Kto powinien dostarczyć klucz?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@socha_pasieka Zajrzyj tutaj - na stronę Allegro REST API. Mam nadzieję, że te informacje okażą się pomocne.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@MrMarco Sprzedający chętnie nie korzystają z dostawców typu DPD ,ja jak i wielu moich znajomych woleliśmy zrezygnować ze smarta niż tracić czas i nerwy na takie formy dostawy. Sprzedaż nie spadła a nawet teraz to idzie w górę .Większość klientów i tak korzysta z paczkomatów lub rodzimej PP.

oznacz moderatorów

socha_pasieka
#10 Popularyzator#

@kolekcjoner608 masz rację. Szkoda nerwów na to. W sumie chciałem przywrócić Smatra w ofertach, ale jak robią tak pod górkę to zostawiam tak jak jest. Są zwykłe paczki + paczkomaty i jak ktoś chce to niech zamawia, albo idzie do konkurencji i płaci więcej bo ma darmowego Smarta 🤣

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@socha_pasieka Ja widzę że klienci też zauważają różnice w cenach produktów oznaczonych smartem i tych bez smarta .Tam gdzie darmowa wysyłka tam produkt droższy z wliczonymi kosztami dostawy w cenę ,lepiej być dobrym i uczciwym sprzedawcą ,mieć stałych i zadowolonych klientów a żadne smarty do tego nie są potrzebne.

oznacz moderatorów

MrMarco
#13 Ambasador#

@kolekcjoner608ja właśnie testuję jak wygląda sprzedaż bez DPD, bo strasznie mi nie leży dzielenie paczek na dwóch dostawców i pewnie też odpuszczę smart, bo za dużo kosztuje

oznacz moderatorów