anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysyłka dużej paczki

TaxiTransfer
#8 Zapaleniec#

Czasem wysyłam duże paczki - 200cm a nawet 220cm długości. Do tego pory klient zamawiając przez Allegro SMART mógł to zrobić za pomocą DPD a dziś próbując nadać taką przesyłkę pojawił się komunikat, że najdłuższy bok paczki może wynosić tylko 150cm (!?). Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem i skąd to nagłe ograniczenie?? Co się stanie jeżeli np zadeklaruję 150cm a paczka będzie dłuższa?? Kurier jej nie odbierze czy też DPD naliczy mi jakieś horrendalne dopłaty (do tego oni są zdolni...)

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

kostas11
#21 Demiurg#

@TaxiTransfer może nie odebrać bo max to 150 cm 😞  a jak przejdzie to po miesiącu będzie dopłata 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

TaxiTransfer
#8 Zapaleniec#

Miałeś taki przypadek?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@TaxiTransfer nie bo DPD za dużo kombinuje, doliczają Ci nawet za przekierowanie paczki przez kupującego 😞 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jak będzie większa niż podałeś to na bank DPD naliczy ci koszty za nad gabaryt.

oznacz moderatorów

TaxiTransfer
#8 Zapaleniec#

No a wiesz co to za dopłata??

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@TaxiTransfer 

Dla paczek o niestandardowych wymiarach naliczamy opłaty zgodnie z cennikiem. Sprawdź ceny usług dodatkowych oraz dopłaty do niestandardowych przesyłek

________
Κώστας
oznacz moderatorów

TaxiTransfer
#8 Zapaleniec#

Szukałem ale nic tam nie ma. Są paczki dłużycowe ale to są powyżej 250cm - tutaj mi to nie grozi...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@TaxiTransfer Tobie po miesiącu wpadnie dopłata 🙂

DPD_N2_PRZES_NSTAND
19,99 zł
________
Κώστας
oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Ja nie miałem takiego przypadku. Ale sprawdzaj sobie gabaryty i wagę i porównuj je z aktualnym cennikiem.

U mnie np. każda paczka do paczkomatu InPost przechodzi weryfikację.

Kurier odbierze Ci każdą przesyłkę, nawet na "oko" określi gabaryty i wagę - znajoma raz tak miała. Kurier na oko ocenił "wagę i gabaryty" (to była "okazyjna" przesyłka) i cenę przesyłki. Po weryfikacji u kuriera wyszło jej 150 zł dopłaty. 

oznacz moderatorów

TaxiTransfer
#8 Zapaleniec#

No to wtedy reklamacja - na oko to może sobie w szpitalu leżeć 🙂 Jednak nie w tym problem - chodzi mi o zasadę w ogóle gdyż Allegro zmieniło zasady "gry" jeżeli idzie o przesyłki ostatnio i jakoś słowa wyjaśnienia dlaczego tak się stało nie widzę???

oznacz moderatorów