anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zwrot nieodebranego towaru z paczkomatu

MAMY ROZWIĄZANIE!
opolki
#9 Pomysłodawca#

Towar czeka w paczkomacie, ale chciałbym go zwrócić. Jak najrozsądniej się zachować, żeby było korzystnie i dla mnie, i dla sprzedającego?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13
kostas11
#21 Demiurg#

@opolki jak zakup od firmy, odstąp od umowy, paczka nieodebrana wraca za darmo więc nikt nie straci 🙂 Dotyczy to tylko paczkomatów inpost inne trzeba odbierać i odsyłać w smarcie inaczej powrót jest płatny 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
opolki
#9 Pomysłodawca#

W formularzu zwrotu jest coś takiego: Wybierz sposób wysyłki.

Allegro tak jakby nie przewiduje opcji zwrotu poprzez nieodebranie. I teraz nie wiem, czy coś tu wypełniać.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@opolki tu niestety jest babol i musisz wybrać zwrot 🙂 chodź ja ostatnio zgłosiłem ale nie wybierałem jak odeśle, odstąpienie było ale nie wybrałem drugiego kroku i zadziałało 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Firma-Polmer
#11 Animator#

Dlatego, że dostarczyć towar można zawsze osobiście i żaden sprzedawca nie powinien w takim przypadku robić problemów. Problemem może się okazać nieodebranie przesyłki np DPD. wtedy sprzedawca płaci za taką przesyłkę dodatkowo, nawet jak jest w smarcie

oznacz moderatorów
Firma-Polmer
#11 Animator#

To nie All nie przewiduje takiego sposobu odstąpienia od umowy tylko prawo. Kupujący też ma obowiązki co do procedur i przepisów. 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@opolki podejsc do paczkomatu, wyciagnac paczke, wziac zglosic zwrot z komorki, wpakowac w paczkomat paczke. Inaczej narazasz sie na sankcje kwotowe ze nieodebranie paczki czyli pare zlotych w przypadku jesli przewoznik policzy sprzedawcy zwrot do nadawcy po nieodebraniu i mozesz trafic na moi nieaktywni kupujacy i nic nie kupisz z tego konta. Taki wariant jest uczciwy i nie obciaza kwotowo obu stron o ile zakup jest ze smartem bo tak byś za zwrot zaplacił.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@az1rael paczkomat jako jedyny, wraca nieodebrany za darmo 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@kostas11 wiesz co nie wiem dopiero co ostatnio było że niby darmo a ktoś twierdził że jednak opłata jest. Więc wolę założyć wariant negatywny że jest i pozytywnie się zaskoczyć niż zakladac pozytywny i negatywnie się zdziwić. Druga rzecz sprzedawca serio może sie poczuć olany że pakował i wysyłał za darmoszke a kupujący nawet nie raczył pójść odebrać otworzyć zobaczyć pomyśleć nad zakupem odstąpić odesłać. Może wrzucić go na mnk. @opolki pozytywa z tekstem chociaż obsłudze zostaw bedzie miał reklamę za szybką wysylkę albo porządnie zapakowany towar bo i tak już ma straty w pln na pakowaniu.

oznacz moderatorów
sl-aw-ek
#17 Koryfeusz#

Zwrot jest darmowy dla wszystkich przesyłek ALLEGRO InPost - ktoś może np oferować "Paczkomat InPost" na własnej umowie i wtedy zwrot może być płatny. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@opolki Masz dwie możliwości, wg zasad i prawa -odebrać, odstąpić od umowy zakupu(zwrot) i odesłąć, i drugi sposób odstąpić od umowy zakupu(zwrot) i nie odbierać i tak samo zadziała i tak ze Smartem masz darmowy zwrot. Mówimy o zakupie konsumenckim(firma).

oznacz moderatorów
opolki
#9 Pomysłodawca#

To jest przesyłka Smart, paczkomat InPost, sprzedający to firma. Tak intuicyjnie kombinuję, że lepiej nie odbierać, bo wtedy wiadomo, że nie ingerowałem, nie rozpakowywałem itd., mimo że to opóźni zwrot o kilka dni.

oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Nigdy nie zauważyłam tej opłaty od inpostu. Ale mało tego mam i byłam pewna, że darmowe to nie zwracałam zbytnio uwagi. Jednak az1rael ma racje, że ktoś tu nie dawno mocno krzyczał, że jednak jest to płatne. Nie mam jak tego sprawdzić do następnego nieodebrania. Ja dla spokoju sumienia i przy bliskim paczkomacie po prostu wygenerowałabym ten kod jeszcze w domu. Poszła odebrać z markerem, wyjęła, napisała numer i od razu odesłała z powrotem. Przez 2 minuty też raczej ingerencji nie zdołałbyś dokonać. Od wyjęcia do odesłania.

oznacz moderatorów
Firma-Polmer
#11 Animator#

Generalnie odstąpienie od umowy sprzedaży na odległość godnie z prawem jest wymogiem konieczny. Bo samo nie wyjęcie przesyłki i powrót przesyłki nie rodzi skutków prawnych. 
Ja tak robię jak ktoś nie odbierze przesyłki i przesyłka wróci to od razu dostaje informacje o takim fakcie, i że ma dwie opcje.. albo dopłaci do kolejnej wysyłki, albo towar musi odebrać osobiście w siedzibie firmy. Wiem, że są sprzedający, którzy dodatkowo po jakimś okresie naliczają opłatę za magazynowanie przesyłki. 
Podsumowując odebrać przesyłkę, nie otwierać (najczęściej jest zaklejona taśmą firmową co uniemożliwia bezszkodowe jej otwarcie) zgłosić zwrot i odesłać - zgodnie z "procedurami".

 

oznacz moderatorów