anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru w smart ale nie do paczkomatu

jabbar11
#8 Zapaleniec#

Hej,

Chodzi o sprzedaż w dropshippingu.

Moja klientka dokonała zakupu do paczkomatu w Smart czyli za darmo.

Teraz chce dokonać zwrotu również przez paczkomat.

W treści aukcji z tym towarem wpisany był adres zwrotu jako adres tradycyjny (ulica nr, miejscowość itp), gdyż paczkomatu w okolicy brak.

Co teraz ma zrobić klientka? Zakładam, że jak już wygenerowała zwrot do paczkomatu w Allegro (dostalem maila z allegro o zwrocie) to nie będzie łaskawa wysłać normalnej paczki na adres tradycyjny bo tu będzie musiała ponieść koszt zwrotu.

Mam ją namawiać aby zwróciła towar przesyłką tradycyjną i ewentualnie pokryć koszt tej przesyłki? Wiem, że powinna mieć możliwość zwrotu darmowego bo ma Smarta.

Szukałem aby na przyszłość wyłączyć opcje zwrotu do paczkomatu ale chyba nie ma takiej możliwości w Allegro?

Jak sobie radzą inni sprzedawcy w takim przypadku bo zapewne nie jest to jednostkowy przypadek.

Pozdrawiam

Jacek

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

kostas11
#21 Demiurg#

@jabbar11 zwrot w ramach smart klient nadaje w paczkomacie a do sprzedawcy przychodzi kurierem na adres zwrotów jaki masz ustawiony 🙂

Nie da się tego wyłączyć 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

jabbar11
#8 Zapaleniec#

Dzięki za ekspresowe odpowiedzi 🙂

Skoro tak to działa, to całkiem w porządku.

Czyli paczka i tak dojdzie na adres fizyczny do zwrotów i nie mam się czym martwić jeśli o ten aspekt chodzi.

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@jabbar11 nie masz się co martwić, paczka wraca na adres zwrotów i przynosi je kurier inpost u mnie ten sam co zabiera paczki ze sklepu, przynosi zwroty nadane w paczkomatach w ramach smart i te bez smarta też 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@jabbar11 
Jeżeli prawidłowo ustawiłeś adres do zwrotów - to tam jest kierowany zwrot w ramach SMART!

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@jabbar11 zwrotkę otzymasz na adres , przywiezie kurier, klientka tylko nada w paczkomacie .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Kupujący ma darmowy zwrot z paczkomatem.

oznacz moderatorów