anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwroty Allegro DPD- ponowne wysłanie

K0RYBUT
#9 Pomysłodawca#

Witam

Klient zwrócił produkt zakupiony za pomocą allegro DPD - zastrzegł, że chce taki sam tylko sprawny ( w jego ocenie nie działał - powód prozaiczny - Auto RC - w pilocie nie było baterii, bądź nie działały i okazuje się że produkt jest sprawny. Mam pytanie kto ma zapłacić za przesyłkę?

Czy mogę na tej samej etykiecie Allegro smart DPD?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

xyz96
#21 Demiurg#

Z przepisów prawa wynika, że kupujący odsyła towar do reklamacji na koszt sprzedawcy. Zgodnie z wyrokiem sądu, sprzedawca ponosi ten koszt także wtedy, gdy reklamacja nie jest zasadna.

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/niezasadna-reklamacja-a-koszty-transportu/...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@K0RYBUT  Jak wiemy UOKIK jedno a sąd drugie, klauzule zostają, lepiej wrzucić to w koszty i tak klient zapłaci i odesłać szkoda czasu i szarpania dla kilku zł, klient i tak ma nauczkę bo jest w plecy za wysłanie na reklamację , nie nadasz na tej samej etykiecie, musisz wygenerować ponownie i zapłacić 😞

sygn. akt.: VIII C 1140/19

Nie budzi przy tym wątpliwości, że przepisy te znajdują zastosowanie wyłącznie w przypadku, gdy kierowane do sprzedawcy roszczenie oparte na rękojmi okaże się zasadne. Innymi słowy należy przyjąć, że kupujący ponosi ryzyko, iż sprzedawca nie zwróci mu kosztów przesyłki w przypadku, gdy uzna reklamację za niezasadną. Oczywiste jest również, że w takim przypadku sprzedawca nie ma obowiązku ponosić kosztów wiążących się ze spakowaniem i odesłaniem rzeczy.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@K0RYBUT Przy uznanej reklamacji Ty.

Nawet jak racja jest po Twojej stronie, nie wiem, czy warto sie szarpać 😉

Możesz powiedzieć klientowi, ze była jego wina, jeśli była ale że zależy Ci na jego zadowoleniu i dogadaj się ze w zamian za koszt tej wysyłki, jeśli zapłacił, odeślesz z bateriami w cenie żeby nie robić przelewów kosztów reklamacji.

Możesz oczywiście domagać się swego, czyli reklamacja nieuznana i płatna 😉

 

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów