anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

15.07. Zapytaj Eksperta - Produktyzacja w Allegro

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Od początku 2019 roku tworzymy rozwiązania, które pomagają powiązać przedmioty z ofert na Allegro z produktami w naszej bazie. Dzięki temu sprzedający mogą wystawiać swoje oferty szybciej, a kupujący łatwiej odnajdują interesujący ich przedmiot.

Planujemy, aby do połowy 2021 roku wszystkie oferty na Allegro były połączone z produktami w naszej bazie. W tym celu wprowadziliśmy szereg narzędzi dzięki którym możesz stworzyć produkty i powiązać je ze swoimi ofertami. Dodatkowo, od sierpnia zaczniemy wymagać 1% ofert połączonych z produktem w wybranych działach Allegro.

@jacek_kulakowski - specjalista komunikacji produktu - rozwieje wszelkie wątpliwości, zbierze cenne uwagi i porozmawia z Tobą o procesie łączenia ofert z produktami.

IMG_2565.jpg

Ekspert będzie odpowiadał na Wasze pytania już 15 lipca od godziny 13:00.

AKTUALIZACJA: wątek ponownie otwieramy w dniach 13-14 sierpnia. Odpowiemy na wszelkie pytania, jednak wcześniej prosimy o przejrzenie dotychczasowych materiałów i upewnienie się, że odpowiedź na zadane pytanie już nie padła.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
324 ODPOWIEDZI 324

konto zamknięte
Nie dotyczy

@twoj-gadzet_pl zdecyduj się, bo wcześniej piszesz, że produkt sprowadziłeś, a teraz, że jesteś producentem. Myślę, że powinieneś sprawę skonsultować z prawnikiem.

oznacz moderatorów

twoj-gadzet_pl
#8 Zapaleniec#

Sprowadzają produkt i go w fachowym języku uszlachetniając też jestem producentem. Pozdrawiam

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@twoj-gadzet_pl Jak sprowadzisz sobie zza granicy powiedzmy Forda Mustanga i go stuningujesz (optycznie), to też będziesz twierdził, że jesteś jego producentem, bo go "uszlachetniłeś"?😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

twoj-gadzet_pl
#8 Zapaleniec#

Kto jest odpowiedzialny za przydzielanie
numerów GTIN?
Za przydzielanie numerów GTIN odpowiedzialne
jest przedsiębiorstwo, które jest właścicielem
marki produktu, czyli firma będąca w posiadaniu
szczegółowej specyfikacji produktu, niezależnie
od tego, gdzie i przez kogo został on wyprodukowany.
Prefiks GS1 firmy. przydzielany jest zatem:
• producentowi lub dostawcy – jeżeli sam wytwarza
produkt lub jeżeli jest on dla niego wytwarzany
w jakimkolwiek kraju i sprzedaje go pod swoją nazwą
handlową/marką,
• importerowi lub hurtownikowi – jeżeli produkt został
wytworzony dla niego w jakimkolwiek kraju i jest
sprzedawany pod jego nazwą handlową lub jeżeli
w jakikolwiek sposób zmienia produkt (np. modyfikuje
opakowanie czy tworzy zestawy produktów),
•      detaliście – jeżeli produkt został dla niego wytworzony
w jakimkolwiek kraju i jest sprzedawany pod jego
nazwą handlową.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@jacek_kulakowski Mam nadzieję że nie przyjdzie Wam do głowy wprowadzenie produktyzacji w kategoriach : Kolekcje i Sztuka oraz Sport i Turystyka - Kolekcje. To są rzeczy jednostkowe, stworzone lata temu - nie ma żadnych EAN .... ( DW : @Enigma45 )

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

jacek_kulakowski
Były Ekspert Allegro

Cześć @pinsplash,
przyjdzie nam do głowy powiązanie wszystkich ofert na Allegro z produktami do połowy 2021 roku. Oczywiście, w kategoriach gdzie uzyskanie kodu EAN jest utrudnione lub niemożliwe - nie będziemy wymagać go do stworzenia produktu.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@jacek_kulakowski Szacun za poczucie humoru, ale jak chcesz powiązać antyki produktowo? przecież moze być wystawione pinćset wazoników i każdy będzie inny...a zdjęcia? praktycznie nie ma dwóch takich samych! nawet pocztówki się różnią - bo choć wydane są takie same to nadane z innym znaczkiem, inną treścią innym stemplem...a monety różnie ogradowane??  Ta sama moneta ale różne stany zachowania, rózne firmy które oceniają, slaby itp... To jakaś paranoja z wyższej półki 😬😲@Enigma45 )

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

jacek_kulakowski
Były Ekspert Allegro

@pinsplash w takim wypadku w danej kategorii będzie tyle produktów ile ofert - tzw. monoprodukty. Nie możemy prowadzić równolegle dwóch światów - ofertowego i produktowego. Jeżeli w większości kategorii Allegro da się odpowiednio sproduktyzować asortyment, w ramach kategorii, które są trudniejsze do powiązania z produktami proponujemy takie rozwiązanie.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@jacek_kulakowski Rozumiem korpo-politykę, i pewnie gdzieś  tam jest uzasadniona... ale zdajecie sobie sprawę, że w tych kategoriach będziecie mieli tysiące (lub po jakimś czasie : dziesiątki tysięcy) "monoproduktów"? Bo nie da się inaczej.....

 

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Zeberka_Wedla
#9 Pomysłodawca#

Witam.

Powiadasz: "To są rzeczy jednostkowe, stworzone lata temu - nie ma żadnych EAN ..."

A co to przeszkadza Allegrowi? Kto bogatemu zabroni arogancji???

Pozdro.

oznacz moderatorów

monikanec
#7 Wielbiciel#

Sprzedaję tzw. złote numery (unikalne). Z jakim produktem mam połączyć moje wystawione numery?

oznacz moderatorów

jacek_kulakowski
Były Ekspert Allegro

Cześć @monikanec,

zgodnie z moją wiedzą startery z numerami mają kody EAN (kody kreskowe), które są potrzebne w tej kategorii do stworzenia produktu  i powiązania go z Twoją ofertą. Jednocześnie zgłoszę taką sugestię do działu, który jest odpowiedzialny za strukturę kategorii i parametrów.

oznacz moderatorów

DobreTonery_pl
#7 Wielbiciel#

Zadałem pytania poprzez kontakt, otrzymałem odpowiedź "automatyczną", tzn. nic nie wnoszącą. Poniżej wklejam moje pytania:

Mam problem z powiązywaniem produktów w kategoriach Allegro - Elektronika - Komputery - Drukarki i skanery - Tonery - Oryginalne i Allegro - Elektronika - Komputery - Drukarki i skanery - Tonery - Zamienniki. W celu automatyzacji napisałem skrypt wyszukujący produkty po symbolu w danej kategorii i automatycznie powiązujący z tym, co znajdzie. Niestety, w kat. Oryginalne rzadko który symbol istnieje w bazie (dużej większości nie ma), a jeśli już są, to wiele z nich to zamienniki błędnie przypisane do kat. Oryginalne (zwłaszcza firm MM i Quality Imaging). Poza tym w kat. Zamienniki nie mam jak powiązać naszych tonerów, ponieważ jesteśmy ich producentem i nie mamy nadanych EAN-ów, a bez tego nie mogę zaproponować nowego produktu. Udało się powiązać więcej niż 1%, ale w przyszłości zabraknie. Proszę o informację co zrobić w tych 2. kategoriach, ponieważ nie mamy w bazie EAN-ów oryginałów i posiłkuję się bazą danych Allegro.

Dziękuję i pozdrawiam.

oznacz moderatorów

jacek_kulakowski
Były Ekspert Allegro

Cześć @DobreTonery_pl ,

jeżeli jesteś producentem zamienników, które oferujesz w serwisie, a w tej kategorii wymagamy EANu do założenia produktu i powiązania z nim twojej oferty - możesz pozyskać kody EAN od organizacji GS1 Polska na stronie https://www.gs1pl.org/

oznacz moderatorów

DobreTonery_pl
#7 Wielbiciel#

Niby EAN nie jest obowiązkowy, jak wystawia się ofertę.

oznacz moderatorów

DobreTonery_pl
#7 Wielbiciel#

A co z bajzlem w oryginalnych? Kiedy zamienniki stamtąd znikną i pojawią się oryginały?

oznacz moderatorów

jacek_kulakowski
Były Ekspert Allegro

@DobreTonery_pl Przekażę taką sugestię do zespołu odpowiedzialnego za moderację Bazy Produktów.

oznacz moderatorów

casa-mia-pl
#8 Zapaleniec#

Czy serwis Allegro zamierza brać odpowiedzialność za błędy w bazach produktowych? Dla kodu EAN: 5908287211612 trzykrotnie zgłaszaliśmy błąd że tej kawiarki aluminiowej nie wolno myć w zmywarce, do dnia dzisiejszego nie zostało to poprawione (ponad miesiąc czasu od pierwszego zgłoszenia). Przez błąd po stronie Allegro mieliśmy reklamację, gdyż klient kierując się tymi błędnymi danymi włożył aluminiowy korpus kawiarki do zmywarki, po czym zgłosił niezgodność opisu z produktem - przypominam, zgłaszaliśmy błąd w produkcie już przy wystawianiu oferty!
W wyniku błędu serwisu Allegro, jak i zerowej reakcji pracowników jesteśmy w plecy na sumę uszkodzonego produktu, jak i kosztów ponownej wysyłki nowej kawiarki. Sam przedmiot zdjęliśmy z serwisu Allegro, gdyż żaden z pracowników serwisu nie jest łaskaw poprawić tego błędu.

Proszę o ustosunkowanie się, jak serwis Allegro zamierza ponieść odpowiedzialność za takie błędy? Znając życie o odpowiedzialności z waszej strony nie można liczyć.

oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

Mam 7 ofert wystawionych w  dziale akcesoria samochodowe -> elektronika

Tylko przy jednym z nich miałam szansę połączyć ofertę z produktem. Zrobiłam to.

Z resztą z tą jedna też był problem, bo wg Allegro parametr "opcjonalny" jest obowiązkowy. Chodziło o kolor, którego jako opcjonalny, nie zaznaczyłam.

Allegro nadal się upiera, że mam połączyć 1% ofert z produktem, tylko nie daje na to szansy. W ofertach nie mam możliwości wyszukać produktu do połączenia ani stworzenia nowego produktu. po prostu szablon jest błędny.

Mija drugi tydzień korespondencji i dostałam odpowiedź:

"Wskazany zrzut ekranu informuje, że brakuje Pani jedna oferta połączona z produktem do spełnienia 1 %. Czy próbowała Pani połączyć ofertę z produktem? Wystarczy ją edytować i wpisać kod ean, powinien pokazać się produkt do połączenia. 

Pozdrawiam
// 
Zespół Allegro"

No i pytanie do "eksperta": poprawicie to, czy tą metodą będziecie eliminować ilość sprzedających w serwisie?

oznacz moderatorów

jacek_kulakowski
Były Ekspert Allegro

Cześć @casa-mia-pl

zgłosiłem ten błąd bezpośrednio do odpowiedniego zespołu. Został już poprawiony. Pracujemy nad ulepszonym systemem informowania o statusie zgłoszenia błędu w produkcie oraz wyniku zgłoszenia wraz z ewentualnym powodem odrzucenia poprawki.

oznacz moderatorów