anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

15.07. Zapytaj Eksperta - Produktyzacja w Allegro

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Od początku 2019 roku tworzymy rozwiązania, które pomagają powiązać przedmioty z ofert na Allegro z produktami w naszej bazie. Dzięki temu sprzedający mogą wystawiać swoje oferty szybciej, a kupujący łatwiej odnajdują interesujący ich przedmiot.

Planujemy, aby do połowy 2021 roku wszystkie oferty na Allegro były połączone z produktami w naszej bazie. W tym celu wprowadziliśmy szereg narzędzi dzięki którym możesz stworzyć produkty i powiązać je ze swoimi ofertami. Dodatkowo, od sierpnia zaczniemy wymagać 1% ofert połączonych z produktem w wybranych działach Allegro.

@jacek_kulakowski - specjalista komunikacji produktu - rozwieje wszelkie wątpliwości, zbierze cenne uwagi i porozmawia z Tobą o procesie łączenia ofert z produktami.

IMG_2565.jpg

Ekspert będzie odpowiadał na Wasze pytania już 15 lipca od godziny 13:00.

AKTUALIZACJA: wątek ponownie otwieramy w dniach 13-14 sierpnia. Odpowiemy na wszelkie pytania, jednak wcześniej prosimy o przejrzenie dotychczasowych materiałów i upewnienie się, że odpowiedź na zadane pytanie już nie padła.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
324 ODPOWIEDZI 324

bde24_pl
#8 Zapaleniec#

Jest błąd w allegro i potwierdzono mi to w pomocy na FB. Mamy taki problem z częściami elektronicznymi, nie jest wymagany EAN, ale bez niego nie chce stworzyć się produkt. Podobno trwają prace nad usunięciem tego błędu.

oznacz moderatorów

xam-pl
#9 Pomysłodawca#

Czy podążanie w tą stronę jest dobrym kierunkiem ?

1. Czy zdaje sobie allegro sprawę jak łatwo można zaniżyć ocenę takiego produktu gdy sprzedaje go więcej niż jeden sprzedawca ?

2. Jak allegro będzie walczyło z fajkowymi kontami posługującymi się kodami ean od obcych produktów ? Bo jak rozumiem mapowanie jest po kodzie ean ?

3. Kto niby będzie decydował jakie wpisy na temat produktu są prawidłowe... ?

4.  A może tak lepiej zacząć od blokowania kont nieuczciwych kupujących nieodbierających paczek za pobraniem ?

5. Czy to kopiowanie znanego portalu w Europie i reszcie świata ?

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

Skoro planujecie, żeby do połowy 2021 roku wszystkie oferty na Allegro były połączone z waszą bazą jaki macie pomysł na książki sprzed 1974 roku ? One nie mają ISBN ani EAN .

_____________
Kama
oznacz moderatorów

jacek_kulakowski
Były Ekspert Allegro

@Kaliope_Brzeg Takie książki możesz wystawić w kategorii Antykwariat, gdzie nie wymagamy EAN/ISBN do stworzenia produktu i nie będziemy ich wymagali.

oznacz moderatorów

jacek_kulakowski
Były Ekspert Allegro

Cześć @xam_pl,

Tak, podążanie w stronę produktyzacji to dobry kierunek 🙂
1. Jeżeli chodzi o oceny produktowe, które są wspólne dla wszystkich ofert z tym produktem - dbamy o to, aby pojawiały się tam jedynie oceny produktu, nie transakcji. Zawsze pojawia się ryzyko celowego, nieuczciwego obniżenia ocen, w takim wypadku rozpatrujemy przypadki indywidualnie.  Kupującym taka ocena pomaga podjąć decyzję - czym więcej opinii, tym prościej zdecydować się na dany produkt.
2. Jeżeli sprzedawca używa pierwszego lepszego EANu znalezionego w internecie - weryfikujemy takie przypadki i usuwamy takie “fejk-produkty” z bazy.
3.Mamy mechanizm, który na podstawie uczenia maszynowego sprawdza czy dana opinia jest produktowa czy transakcyjna.
4.Przekażę sugestię gdzie trzeba.
5. Zdecydowanie niczego nie kopiujemy - wprowadzamy rozwiązania, które pomogą sprzedającym szybciej wystawić ofertę z przedmiotem, a kupującym szybciej wyszukiwać to czego potrzebują.

oznacz moderatorów

SwiatNiskichCen_
#8 Zapaleniec#

Jak dokonać produktyzacji gdy produkt w kategorii odzież nie tworzy się bo nie może być wybrany producent inny. Dodanie nowego producenta też nie przejdzie - producent nazywa się pofantazjujmy.pl. Tym samym mam na allegro kilka tysięcy ofert, których nie mogę sproduktyzować.
Kategoria elektronika - produkt podkładka pod mysz z nadrukiem. zapisuję aukcje i tworzy się produkt. Po kilku godzinach mail z allegro, że aukcja została odłączona od produktu. Pomoc Allegro twierdzi, że produkt został usunięty. Powód usunięcia, pomimo próśb nie jest podawany.
Generalnie kompletna lipa i wymagania do których nie dostosowano narzędzi jak i zasad allegro.
Maciej regdosz

oznacz moderatorów

SwiatNiskichCen_
#8 Zapaleniec#

Można prosić specjalistę o odpowiedź w tym temacie?

oznacz moderatorów

jacek_kulakowski
Były Ekspert Allegro

@SwiatNiskichCen_ W ramach podkategorii podkładki pod mysz zdjęliśmy EAN jako parametr obowiązkowy do wystawienia produktu. Teraz powinno się udać.

 

w kategorii odzież na razie nie wprowadzamy elementów produktyzacji. Jeżeli w jakiejś kategorii mamy możliwość tworzenia produktów w proesie wystawiania/edycji oferty -  mamy jeszcze błąd w ramach którego po podaniu marki: inna i wpisaniu jej nazwy produkt się nie tworzy. Pracujemy nad rozwiązaniem problemu.

oznacz moderatorów

SwiatNiskichCen_
#8 Zapaleniec#

to proszę przeszkolić konsultantów bo KAŻĄ wybrać marke lub zgłosic ja do dodania w dziale technicznym

oznacz moderatorów

PRO-AUDIO-2019
#7 Wielbiciel#

Kod EAN wymagany przy tworzeniu produktów wymusza robienie jakiejś fikcji. Sprzedając rzeczy używane, w 99,9% przypadków nie masz dostępu do tego kodu. A jak przeglądam chociażby utworzone produkty w dziale Elektronika->Sprzęt audio dla domu, widzę że właśnie te kody brane są albo z sufitu, albo są wyssane z palca. Także Wasz "rewelacyjny" pomysł z produktami już na samym starcie spalił na panewce...

oznacz moderatorów

Zeberka_Wedla
#9 Pomysłodawca#

Witam.

Uważam, że branie "z sufitu" kodów jest nienajgorszym pomysłem na ominięcie raf i wilczych dołów naszykowanych przez radosną tfurczość radosnych kubusiów z Allegro. Nieraz zdarzało mi się np. wpisywać jakieś absurdalne liczby przy niektórych "parametrach" bez których nie wystawi się danej rzeczy. Potem korygowałam to w opisie przedmiotu.
Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

jacek_kulakowski
Były Ekspert Allegro

@PRO-AUDIO-2019 Dziękujemy za sugestię. W przypadku sprzętów elektronicznych stworzonych od połowy lat 80 EAN jest dość powszechny. Kody EAN możesz poszukać na stronie producenta lub “poszperać w sieci” (zakładam, że oryginalnych opakowań do starych amplitunerów nie masz, stąd nie kieruję cię do kodu EAN na opakowaniu).

W ostateczności możesz nadać kod EAN wprowadzająć produkt do sprzedaży. Pozyskasz go na stronie GS1 Polska.

oznacz moderatorów

andy49
#8 Zapaleniec#

"W ostateczności możesz nadać kod EAN wprowadzająć produkt do sprzedaży. Pozyskasz go na stronie GS1 Polska." - pomysł kosmiczny bo zamiast upraszczać obrót towarów nowych i uzywanych Allegro skutecznie go utrudnia sugerując takie biurokratyczne rozwiązania.  

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@cloudcloud 

Kazdy produkt powinien byc identyfikowany wyłącznie za pomoca EAN lub kodu gtin, ewentualnie D2, a nie za pomoca nazwy czy firmy.

Bardzo często przy wpisie EAN widac brak produktu, a po wpisaniu jakiejś kulawej nazwy, nagle sie pojawia. O czym to świadczy? Że wasz program jest NIESPÓJNY a jako taki zupełnie nie spełnia swych zamiarów. 

Nastepna sprawa, przy próbie wystawienia aukcji nowej ale na wzór juz istniejącej, brak możliwości zamiany  produktu, jesli jest już dopasowany do aukcji istniejącej.

Mam tylko dwie możliwości "wystaw to samo" lub "zgłos błąd w opisie" , a czemu nie ma "zmien produkt " ??

Ten brak powoduje, z emusze kazdorazowo wybierac opcje "wystaw nową aukcję" i od nowa pisac opis, zamiast bazowac na juz utworzonym.

Nie szanujecie naszego czasu.

oznacz moderatorów

PARTNER-IT
#8 Zapaleniec#

nie da sie zidentyfikować każdego produktu za pomocą ean złaszcza uzywanego produktu

oznacz moderatorów

energo-dom_pl
#11 Animator#

Szanowne Allegro. Sprzedaje na jednym z kont w zakładce Elektronika 99% modułów i części - takie produkty nie mają EAN !!! A wy go wymagacie. Dodaliście "Kod producenta" i te mam w 100% uzupełnione ale w podsumowaniu pokazujecie mi, że 

"1.3% Twoich ofert w kategorii Elektronika jest połączonych z produktem"

To co - jak lada dzień zwiększycie do np. tylko 3% to wyparują mi wszystkie oferty !!! 

Rozumiem mam wpisać losowe 13 cyfr bo to będzie jedyna droga ?

!!?? 

 

oznacz moderatorów

Zeberka_Wedla
#9 Pomysłodawca#

Uważaj, bo za rok to już nie będzie marne 1,3%, a 100%
Mam to samo! Czas rozejrzeć się za inną platformą! Nie tylko Allegro jest na tym świecie. Myślę, że im właśnie o to chodzi. Chcą wykosić takich detalistów, jak my, bo główne zyski mają z dużych handlarzy, zresztą sami sprzedają, a po co mają sobie d....y zawracać pier****mi?

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

jacek_kulakowski
Były Ekspert Allegro

@energo-dom_pl 

W modułach i częściach nie wymagamy EANu do stworzenia produktu - wypełnij wszystkie Podstawowe parametry, aby stworzyć produkt.

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Już widzę oczami wyobraźni jak kupujący wyszukują to co chcą kupić po kodzie EAN. Przecież przeciętny kupujący nie ma bladego pojęcia co to jest i z czym się to je. Dla kogo więc jest tworzone całe to zamieszanie?

oznacz moderatorów

jacek_kulakowski
Były Ekspert Allegro

@cztery_bez_atu 

Kod EAN pozwala nam lepiej zidentyfikować produkt w twojej ofercie. Oferty grupujemy pod kątem sprzedawanego produktu i w ramach produktzacji wyświetlamy je na liście produktów. Dzięki temu kupujący nie musi przebijać się przez dziesiątki ofert-duplikatów.

oznacz moderatorów