anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

[22.06] Zapytaj Eksperta - Strefa Okazji

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

Czy znacie Mega okazje - akcję promocyjną skierowaną do wszystkich kupujących? Jest to promocja organizowana cyklicznie, raz w miesiącu, którą komunikujemy na stronie głównej Allegro oraz stronie Strefy Okazji. Najbliższe Mega okazje startują 5 lipca. Dzięki udziałowi w akcji twoje oferty otrzymają specjalne oznaczenie mega okazja lub Smart! okazja w ofercie oraz na listach ofert.

To świetna okazja 😉, aby więcej kupujących zobaczyło Twoje oferty i z nich skorzystało. Jeżeli spełniasz warunki, zapraszamy Cię do zgłoszenia! Tutaj znajdziesz szczegółowe informacje. 

la_nika_0-1623996967738.png

@k_zak_  koordynuje działania i projekty w obszarze kampanii promocyjnych. Pilnuje, aby przebiegały zgodnie z wytyczonym harmonogramem i standardami Allegro. Od 12 lat wspiera kupujących i sprzedających na Allegro.

Dziękujemy za udział w spotkaniu i wszystkie pytania do naszej Ekspertki - Katarzyny Babicz! Poniżej zapis sesji.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

PHUSMOL
#7 Wielbiciel#

Nawiązując do maila informującego o mega okazjach - co oznacza oferta standard i oferta premium ?

oznacz moderatorów

k_zak_
Ekspert Allegro

@PHUSMOL oferta Standard i oferta premium to dwa sposoby na uatrakcyjnienie oferty w Mega okazjach.
Ofertę Standard Sprzedający może dodać samodzielnie spełniając warunki obniżki 15% od średniej ceny sprzedaży lub 100 zł brutto.
Oferty premium otrzymują oznaczenie Mega okazja lub Smart okazja i są pozyskiwane przez zespół Strefy okazji na podstawie weryfikacji panujących trendów sprzedażowych występujących w kategoriach Allegro - sezonowość, unikalność, potencjał sprzedażowy Towaru w Allegro, rozpoznawalności i częstotliwości wyszukiwania Towaru przez Kupujących, atrakcyjnej ceny, jakości Towaru (w tym jakości materiału, z którego jest wykonany), posiadanych przez Towar odpowiednich warunków dostawy, okresu gwarancji, ilości Towaru w ramach Oferty (głębokość i szerokość Oferty), jakości opisu, zdjęć, szablonu Oferty, wartości produktów dodanych do Oferty w ramach gratisu, określonych w Transakcjach Użytkownika. Wybrane Oferty premium powinny zostać uatrakcyjnione cenowo od minimum 5% do maksimum 50% w stosunku do najniższej ceny danego produktu na liście ofert.

oznacz moderatorów

aw_sklep_pl
#7 Wielbiciel#

1. Krok po kroku , co należy zrobić aby mieć ofertę premium

2. Jaki będzie łączny koszt kampanii, jeżeli wystawię  100 par po 100 zł (obniżone z 150 zł) na 10 dni, a sprzedam 10 par

oznacz moderatorów

k_zak_
Ekspert Allegro

@aw_sklep_pl 
1. Oferty premium są pozyskiwane przez zespól Strefy Okazji.
Nie ma możliwości zgłoszenia ofert premium samodzielnie. Weryfikacja odbywa się na podstawie panujących trendów sprzedażowych występujących w kategoriach Allegro, sezonowość, unikalność, potencjału sprzedażowego Towaru w Allegro, rozpoznawalności i częstotliwości wyszukiwania Towaru przez Kupujących, atrakcyjnej ceny, jakości Towaru (w tym jakości materiału, z którego jest wykonany), posiadanych przez Towar odpowiednich warunków dostawy, okresu gwarancji, ilości Towaru w ramach Oferty (głębokość i szerokość Oferty), jakości opisu, zdjęć, szablonu Oferty, wartości produktów dodanych do Oferty w ramach gratisu, określonych w Transakcjach Użytkownika.
Wybrane Oferty premium powinny zostać uatrakcyjnione cenowo od minimum 5% do maksimum 50% w stosunku do najniższej ceny danego produktu na liście ofert.

2. Rozumiem, że pytanie nawiązuje do oferty premium. Koszty jakie są pobierane to jednorazowa opłata 50 zł za udział w akcji oraz dodatkowa prowizja od sprzedaży Towaru zgodna z załącznikiem nr 1 pkt 3 regulaminu Strefy okazji. Dodam, że w przypadku sprzedaży towarów biorących udział w Akcji. Sprzedający otrzymuje benefity dla ofert premium:
- zwrot dodatkowej prowizji Strefy Okazji naliczonej dla tych Ofert podczas trwania Akcji,
- zwrot różnicy w cenie pomiędzy średnią ceną sprzedaży (ASP), a ceną promocyjną pomnożoną przez ilość sprzedanych sztuk Towaru podczas czasu trwania promocji tej Oferty, który został ustalony indywidualnie z opiekunem kategorii;
- zwrot opłaty za udział w Akcji.
Benefity są przyznawane w postaci pakietów Wyróżnień 19zł/10 dni.

oznacz moderatorów

henio9998
#7 Wielbiciel#

Czy mogę sam usunąć przedmiot, który mam w strefie okazji już od dawna? Gdzie mogę sprawdzić ile moich ofert jest aktualnie w strefie okazji?

oznacz moderatorów

k_zak_
Ekspert Allegro

@henio9998 nie ma możliwości wyłączenia oznaczenia samodzielnie. Oznaczenie można wyłączyć kontaktując się poprzez formularz kontaktowy dodam, że dotyczy to oznaczeń Okazja, Outlet, Smart!Okazja.
Aby sprawdzić jakie oferty są aktywne w Strefie okazji należy przejść do Moje Allegro wybierając odpowiednie filtry: więcej filtrów > opcje promowania i wybieramy "akcję promocyjną" następnie Status "aktywna", wówczas otrzymamy listę ofert, które posiadają aktywne oznaczenie.
W przypadku rezygnacji z oznaczenia oferty przed upływem 30 dni - naliczymy na rachunku jednorazową opłatę za wyłączenie oznaczenia w wysokości 50 zł brutto.

oznacz moderatorów

BigAndHappy
#9 Pomysłodawca#

Jak to zrobić, żeby moje oferty były na tej stronie? 
https://allegro.pl/strefaokazji

oznacz moderatorów

k_zak_
Ekspert Allegro

@BigAndHappy strefa okazji daje Partnerom możliwość wykupienia dodatkowej usługu w tzw. “Strefie Okazji Premium” polega na promowaniu ofert na stronie Strefy okazji w specjalnych dedykowanych miejscach. Więcej szczegółowych informacji o promowaniu na stronie znajdziesz w prezentacji.

oznacz moderatorów

MickeyFinn
#2 Obserwator#

Czym różni się strefa okazji od wyróżnienia? 

oznacz moderatorów

k_zak_
Ekspert Allegro

@MickeyFinn Strefę Okazji znajdziesz na głównej stronie Allegro oraz na specjalnej stronie.
Jest to dział atrakcyjnych ofert, które przeszły nasz proces weryfikacyjny. Takie oferty wyświetlamy z przekreśloną ceną. Strefa okazji oferuje możliwość promowania ofert ze specjalnym graficznym oznaczeniem do wyboru: Okazja, Nowość, Wyprzedaż, Hit, Rabat ilościowy, Outlet, Smart!Okazje. Zachęcam do obejrzenia wideo. Strefa okazji to również akcje promocyjne m.in Mega okazje.
Wyróżnienie i Wyróżnienie Elastyczne to opcja promowania ofert dzięki niej oferta, zawsze znajdzie się przed ofertami innych sprzedających, którzy z niej nie skorzystali. Pojawi się na liście promowanych ofert w danej kategorii oraz w wynikach wyszukiwania.

oznacz moderatorów

KrzepkiRadek
#8 Zapaleniec#

Czy ofertę, która jest w strefie okazji można edytować? Nie chodzi o zmianę ceny ale np. ilość sztuk albo dodać coś w opisie, zmienić metodę dostawy?

oznacz moderatorów

k_zak_
Ekspert Allegro

@KrzepkiRadek każdą chęć zmiany w ofercie Sprzedający jest zobowiązany wcześniej zgłosić. Jest to bardzo istotne, gdyż czasem wydająca się błahą zmiana może rzutować na atrakcyjność oferty.

Zgodnie z Regulaminem: "Partner zobowiązuje się, że nie będzie dokonywał żadnych modyfikacji treści Oferty (w tym podwyższenia ceny Towaru) promowanej w ramach Strefy Okazji, a także, że nie zakończy Oferty, bez wcześniejszej zgody Allegro.pl, z zastrzeżeniem możliwości dokonania przez Partnera obniżenia ceny promowanego Towaru w ramach Oferty w Strefie Okazji, bez wcześniejszego informowania o tym Allegro.pl. W przypadku modyfikacji treści Oferty, w szczególności podwyższenia ceny Towaru podczas trwania promocji w Strefie Okazji, bez uzyskania wcześniejszej zgody Allegro.pl, Allegro.pl jest uprawnione do podjęcia decyzji o wcześniejszym zakończeniu promowania Oferty w Programie Strefy Okazji".

oznacz moderatorów

TworkiTeam
#2 Obserwator#

Chcę wypromować moje licytacje, czy mogę skorzystać ze strefy okazji?

oznacz moderatorów

k_zak_
Ekspert Allegro

@TworkiTeam w Strefie Okazji mogą brać udział wyłącznie oferty z opcją Kup Teraz. 

oznacz moderatorów