anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zapytaj eksperta - nowy sposób naliczania prowizji

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

Zgodnie z zapowiedziami, od 1 czerwca w prowizji od sprzedaży zaczniemy uwzględniać również koszt dostawy. Zmiana nie obejmie jednak wszystkich transakcji. Jeśli sprzedacie przedmiot z dostawą za 0 zł lub z dostawą Allegro Smart!, naliczymy prowizję tak, jak dotychczas - jedynie od ceny przedmiotu. Szczegółowy opis nowego sposobu naliczania prowizji oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdziecie w naszej Pomocy.

Poniżej znajdziecie zapis sesji pytań do eksperta, jaka odbywała się od czwartku do soboty (28-30 maja). Rozmawiała z Wami Beata Szynder ( @beata_szynder ), lider zespołu wsparcia sprzedających. Beata pracuje w Allegro od 3 lat, a na co dzień wraz z zespołem pomaga sprzedawcom w sprawach dotyczących rozliczeń z Serwisem. Dziękujemy Wam za udział! Wszystkie odpowiedzi Beaty znajdziecie tutaj.

beata_szynder.jpg

Ten wątek został zamknięty, jeżeli macie dodatkowe pytania związane z prowizją od kosztów dostawy, zapraszam do zadawania ich w osobnych wątkach (przycisk Rozpocznij temat).

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
373 ODPOWIEDZI 373

ejczbi
#12 Orędownik#

Czyli Waszym zdaniem klient woli zapłacić 60zł za towar + 0zł wysyłka niż 50zł towar + 5zł wysyłka?

Bo zmiany w tej formie tylko do tego prowadzą. Musimy podnieść CENY PRODUKTÓW. To odbije się na tych którzy już mają pakiet SMART. Wysyłkę przed zmianą mieli 0zł, po zmianie 0zł, a produkt będzie droższy.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Ale finalnie Allegro zarobi jeszcze więcej na prowizji, bo zapłacisz ją już od 60zł, a nie 50zł. To jest cała tajemnica tej zmiany!!

Podwójnie skroić sprzedawców. Raz tych, którzy nie podniosą cen, to zapłacą od przesyłki, a Ci co podniosą ceny, i tak zapłacą więcej bo od droższych produktów.

Czas stąd zmykać. Bez nas sprzedawców, Allegro szybciutko się zawinie!

oznacz moderatorów

Lubimy_Czytac
#9 Pomysłodawca#

@beata_szynder  jako lider zespołu wsparcia sprzedających szalenie mi pomogłaś tą odpowiedzią. Myślę, że teraz już wiem wszystko co mam zrobić - wyzeruję wszystkie koszty dostawy i przynajmniej jak mam dokładać do tego interesu sprzedając na Allegro, to dołożę przewoźnikom a nie Allegro 🙂
Naprawdę @beata_szynder zmień dział, bo sprzedającym, to ty w żaden ale to żaden sposób nie pomagasz w niczym.
Wczoraj siadłam i policzyłam:

- ok. 25%-30% transakcji w maju, na wybór przedmiotu i formy wysyłki nie mamy jako sprzedawcy najmniejszego wpływu, bo Allegro nie udostępniło nam żadnego narzędzia w tym zakresie, w nowym modelu rozliczeniowym miałabym z ujemną marżą.

- pomimo, że mam uruchomione wszystkie możliwe formy sprzedażowe rekomendowane przez Allegro, w programie Smart jestem od pierwszych dni, to w żadnym miesiącu (nawet ostatnio z darmowym Smartem dla wszystkich) udział transakcji z wysyłką Smart nie przekroczył kilkunastu procent.

Jaki zatem może być mój dalszy wpływ na to, żeby klienci kupowali za każdym razem 10 produktów po 4 zł zamiast jednego i żeby wybierali Smart za 0 zł a nie zwykły paczkomat? Nawet klienci którzy robią zakupy z 150 - 180 zł na raz często nie wybierają Smarta.

oznacz moderatorów

fartpl
#8 Zapaleniec#

Czy na Aukro.cz również wprowadzacie opłaty za przesyłkę?

 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@fartpl, aukro to już nie firma zależna od allegro, już dawno mają własnego właściCZela 😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Pani Beato, totalna bzdura!!!!

Zrobiliście to, żeby wydoić sprzedawców z kasy!!!

Mój przykład sprzed chwili. Klient kupił towar za 170zł, wybrał paczkomat allegro inpost za 8,99zł. Nie skorzystał ze SMART mimo, iż mógł, bo te oferty to oferowały. Wy też dajecie teraz taką możliwość klientom nawet za darmo. Dlaczego miałbym więc płacić prowizję od tych 8,99zł???

To co Pani mówi miałoby sens i było zgodne z tym co Pani pisze, gdybyście pobierali prowizję od wysyłek niezgodnych z tym, co narzucacie. Czyli ktoś ma paczkomat za więcej niż 8,99zł. Wtedy ok. Eliminujecie tym sposobem tych, którzy wysyłki zawyżają itp.itd.

Natomiast bezczelnym kłamstwem jest to co Pani pisze, że zależy Wam aby zwiększyć ilość ofert z darmową wysyłką lub opcją SMART. Ja mam 98 czy 99 ofert w SMART, a korzysta z tego raptem 50% klientów!!! Nie będę płacił dodatkowej prowizji tylko dlatego, że ktoś nie skorzysta ze smart!!!

Jedyne na czym wam zależy to teraz podniesienie cen przez sprzedawców bo to da kolejne dodatkowe wpływy z prowizji. Ot, cała prawda.

I proszę nie wciskać kitu, że jest inaczej!!!

oznacz moderatorów

fartpl
#8 Zapaleniec#

Dokładnie.

oznacz moderatorów

PikloP
#8 Zapaleniec#

Zgadzam się w całości z Twoją wypowiedzią masz 100000....% racji.

oznacz moderatorów

neoewa
#7 Wielbiciel#

Czyli trzeba podnieść ceny, gdyż lepiej zachować smart. Ot i cała filozofia Allegro

oznacz moderatorów

Waza_ZB
#10 Popularyzator#

Ale bełkot. Łał.

oznacz moderatorów

ZieloneOgrody_
#8 Zapaleniec#

hahaha

oznacz moderatorów

grubcio2987
#11 Animator#

Kupujący wybierają może i najtańszą dostawę ale patrzą także na opinie,dlaczego nie upominacie sprzedających którzy wystawiają ofert z towarem którego nie mają na stanie i nie chodzi tu tylko o kilka sztuk bo mają wystawione po kilkanaście a potem trzeba czekać nie jeden tydzień czasami bo akurat zabrakło.

A co do prowizji powinna być adekwatna do smart czyli dotyczyć kwot 40 zł przy wyborze paczkomatu bez smart jak i kuriera.I myślę że było by to najlepsze rozwiązanie bo tak to sami zniechęcacie ludzi do sprzedaży na tej platformie a poprzez podniesienie cen przez dodatkowe opłaty narzucacie ewidentnie podniesienie ceny towaru przez co staje się to mniej konkurencyjne w stosunku do marketów których jest już wystarczające nawalone na naszym rynku

oznacz moderatorów

importanna
#3 Debiutant#

to może przy zakupach za 20-30 zl, wy będziecie płacili za kuriera albo pocztex, a ja wtedy zrobie wysyłke za 0zl? brzmi sensownie?, bo patrząc na wasztok rozumowania to tak

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Zadawanie pytań zawsze jest dobre bo może coś źle zrozumiałem. Jednak na dwa dni przed wdrożeniem nowych reguł gry, gdy decyzje zapadły to strata czasu. Wyrazy współczucia dla @beata_szynder bo to ciężki kawałek chleba bronić przegranej sprawy. Każdy będzie się ratował jak umie, ale rynek odpowie jak zawsze - klient wybierze tańszą ofertę. Nie mnie dochodzić jakie są cele Allegro. Dla mnie jest oczywiste, że trzeba nadal wykorzystać zasięg Allegro do istnienia na rynku, ale dochodów już tu nie zrobię.

oznacz moderatorów

beata_szynder
Ekspert Allegro

Witaj @annas14-firma. Jestem tutaj z własnej woli, aby odpowiedzieć na Wasze pytania i robię to z przyjemnością 🙂 

Faktycznie wdrażamy tę zmianę i to nie ulega wątpliwości, jednak nie dla wszystkich mogą być jasne pewne jej aspekty takie jak np. sposób obliczania.

Pozdrawiam!
Beata
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@beata_szynder Super, pełny profesjonalizm.

Niestety nie jest Pani w stanie wytłumaczyć wszystkiego, bo z odpowiedzi jasno wynika, że z planowanych zmian zrobiono tylko tyle ile informatycy zdołali wdrożyć. Vide: kalkulator i procedury Rest-API do sprawdzania prowizji. 

Biznes jednak żąda wdrożenia zaplanowanych zmian bo nie będzie planowanego wyniku. 

Ale o tym nie ma co ludziom opowiadać bo i tak nie zrozumieją. Takie teraz obowiązują "narracje". 

oznacz moderatorów

agro_mwood
#8 Zapaleniec#

Nie jest pani tutaj z własnej woli, nie weszła sobie pani do biura allegro z ulicy i nie zrobiła konta żeby siedzieć i pisać z ludźmi - patrząc na odpowiedzi to raczej kopiuj wklej z lekką edycją, ale mniejsza - jak zwał jak zwał. Siedzi tu pani bo ktoś tak kazał i nie ma tutaj pani nic do gadania, a to że kopiuj wklej jest dla was przyjemnością to wiemy i nic w tej kwestii się nie zmienia od lat 🙂 

Więcej wysiłku w odpowiedzi na pewno nie zaszkodzi, powodzenia w dalszym psuciu rynku i przedsiębiorców na allegro 

oznacz moderatorów

PikloP
#8 Zapaleniec#

Jestem tutaj z własnej woli ...... hehe tak jasne z własnej woli

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@ejczbi  miałem na myśli za free, jak już system będzie działał, czyli po 30 czerwca.

A teraz wygląda, że przez ten miesiąc nie dość, że będziemy płacić prowizję od wysyłki, to jeszcze będziemy dopłacać do paczek. Bo skoro zapłacimy według stawek z aneksu, a allegro odda nam np. 5,9zł za polecony, który kosztuje ponad 7zł. To fajnie dołożymy do tego biznesu.

Zapraszamy Panią Beatę, która nas tak wspiera aby wytłumaczyła nam dlaczego przez ten okres mamy płacić podwójne koszty od wysyłek ??

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

ejczbi
#12 Orędownik#

Dlaczego lider zespołu "wsparcia sprzedających" zajmuje się tematem wprowadzenia nowych prowizji? Nie chodzi nawet o sam fakt, że opłaty będą większe, ale o sam sposób ich naliczania, który powoduje, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć jaka będzie jej wysokość.

W jaki sposób te działania mają nas "wesprzeć"?

Pytanie jest poważne i proszę o poważną odpowiedź.

oznacz moderatorów