anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zapytaj eksperta - nowy sposób naliczania prowizji

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

Zgodnie z zapowiedziami, od 1 czerwca w prowizji od sprzedaży zaczniemy uwzględniać również koszt dostawy. Zmiana nie obejmie jednak wszystkich transakcji. Jeśli sprzedacie przedmiot z dostawą za 0 zł lub z dostawą Allegro Smart!, naliczymy prowizję tak, jak dotychczas - jedynie od ceny przedmiotu. Szczegółowy opis nowego sposobu naliczania prowizji oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdziecie w naszej Pomocy.

Poniżej znajdziecie zapis sesji pytań do eksperta, jaka odbywała się od czwartku do soboty (28-30 maja). Rozmawiała z Wami Beata Szynder ( @beata_szynder ), lider zespołu wsparcia sprzedających. Beata pracuje w Allegro od 3 lat, a na co dzień wraz z zespołem pomaga sprzedawcom w sprawach dotyczących rozliczeń z Serwisem. Dziękujemy Wam za udział! Wszystkie odpowiedzi Beaty znajdziecie tutaj.

beata_szynder.jpg

Ten wątek został zamknięty, jeżeli macie dodatkowe pytania związane z prowizją od kosztów dostawy, zapraszam do zadawania ich w osobnych wątkach (przycisk Rozpocznij temat).

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
373 ODPOWIEDZI 373

Kwiatuszek7723
#9 Pomysłodawca#

Ja akurat się wycofuję i dziękuję im za współpracę. głupka nie bedę z siebie robić i sprzedawać coś co jest warte 1zł za 3 lub 5 bo nie potrzebuję od ludzi kłopotów, zresztą i tak nie byłoby klientów. zaplanowałam aukcje na pół czerwca więc dociągnę i koniec. są jak napisałam w pierwszym poście inni, mam zamiar dać im szansę.... mówię o portalach

oznacz moderatorów

water_stone
#8 Zapaleniec#

W zupełności popieram mam jeszcze kilka ksiażek do sprzedania.

Zabieram się za swój sklep nie ma na co czekać.

 

 

oznacz moderatorów

djamx
#7 Wielbiciel#

Czyli można rozumieć że jak dodam darmową dostawę np od 100-150 zł to prowizja od sprzedaży nie będzie naliczona ? nawet jeśli klient nie zrobi za taka kwotę zakupów? czy jak zrobi bo logicznym jest by wysyłać za darmo coś komuś musi zrobić zakupy za xxx  pieniędzy by nam ssię to w jakikolwiek sposób zwróciło .... ja jestem początkujący od 2 miesięcy na allegro zacząłem sprzedawać od 2 niecałych nie mam jeszcze możliwości włączenia smarta bo ludzie kupują ale ocen nie daja mam 14 tranzakcji i 4 oceny tylko ... przeciesz jak ja mam dac darmowa wysyłke dla produktu za 10 zł to ja grubo dokładam do tego innteresu .....  my początkujący  mamy małe marże i jak mamy przetrwać a konto firmowe założyłem  miesiac przed tą promocja dla nowych firm.....

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

Nie do końca, @DarkStoorM. Minimalną prowizję obliczamy łącznie dla przedmiotu i dostawy. Jak sprzedasz 10 przedmiotów po 1 zł z dostawą 10 zł za całość, przy prowizji 10% - zapłacisz 2,5 zł.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

SantoHuberto
#8 Zapaleniec#

Dobra, bo bełkot tu straszny. Chodzi o kasę to już wiadomo. Gadanie o podniesieniu atrakcyjności itp to na razie wróżenie z fusów.

Proszę aby mi to ktoś wytłumaczył, bo muszę cennik wprowadzić nowy z uwzględnieniem tego że klient jednak nie kupi w Smart. 

To będzie mój dodatkowy zysk 😛

Sprzedaję produkt za 4 złote.

Koszt dostawy pierwszej sztuki to 8,99

Klient kupuje 20 takich produktów.

Czy prowizja jest liczona tak:

11% tyle w mojej kategorii + 11% od dostawy sztuki 8,99 czyli 0,44 + 0,99 = 1,43 x 20 szt = 28,60?

Czy 0,44 x 20 = 8,80 + 0,99 dostawa? = 9,79 razem?

 

 

oznacz moderatorów

beata_szynder
Ekspert Allegro

@SantoHuberto jeżeli kupujący zapłaci 8,99 zł za dostawę każdej sztuki osobno, czyli łącznie (4+8,99) * 20 = 259,80 zł - adekwatny jest pierwszy Twój wzór. Jeżeli kupujący zapłaci 8,99 zł za dostawę wszystkich sztuk w jednej przesyłce, czyli łącznie (4*20) + 8,99 = 88,99 zł - właściwy jest drugi wzór.

Pozdrawiam!
Beata
oznacz moderatorów

PolskaDrogeria
#8 Zapaleniec#

Spytałem klientów dziś w sklepie stacjonarnym, czy się nie pogniewają że doliczę im swoja marżę do biletu tramwajowego, dzięki któremu do mnie przyjechali na zakupy.

Siedzę teraz w domu i okna mam zabite deskami

oznacz moderatorów

SantoHuberto
#8 Zapaleniec#

Czyli najprościej jak potrafię zrozumieć to płacę prowizję od końcowej ceny wysyłki bez względu na to ile będzie produktów w paczce. 

oznacz moderatorów

TOBI421
#11 Animator#

Sprzedaję okazjonalnie przedmioty na allegro ,czy mnie też dotyczy prowizja od kosztów dostawy ,jeżeli nie mam w aukcji wymaganych sposobów dostawy(narzuconych przez allegro). Co mogę zrobić aby nie płacić prowizji .

oznacz moderatorów

Kwiatuszek7723
#9 Pomysłodawca#

nic nie można zrobic. można za to podziękowac allegro

oznacz moderatorów

TOBI421
#11 Animator#

Albo wystawiać na  o L x  lub allegro lokalnie.

oznacz moderatorów

PolskaDrogeria
#8 Zapaleniec#

Ależ ludzie są wkruwieni. Jestem wśród nich.

Czy ktoś pytał już o paczki Smart ? Nie sposób znaleźć ?
Jeśli klient zapłacił 0,00 za zakup powyżej 100zł , Allegro dopłaca 8,00
To od czego tak naprawdę zapłacimy prowizję?!

0,00 , od 10,95 ?  czy od 8,00 zł ?

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@PolskaDrogeria  Jak klient zapłaci 0zł bo masz za darmo wysyłkę albo skorzysta ze SMART to nie zapłacisz dodatkowo prowizji (bo i od czego 🙂 ).

Ale jeśli np. masz paczkomat za 8,99zł bo tyle jest wymagane na SMART, ale klient ze SMART nie skorzysta to Ty jeszcze za karę zapłacisz od tego prowizję.

I TO JEST NAJWIĘKSZE **piiip**YSYŃSTWO TEGO PORTALU!!!

Sprzedawca zostaje ukarany jeszcze za to, że ma i tak formę przesyłki w takiej cenie, do której dopłacał (opakowanie, taśma, czas, podatek). Teraz jeszcze zapłaci haracz.

**piiip** z tym portalem.

oznacz moderatorów

Steleko
#8 Zapaleniec#

Ja sprzedaję towary w 99% wyłącznie przez siebie wyprodukowane  , do dzisiaj jak policzyłem to z mojego zysku allegro zabiera ok 30 % 🙂 .

Dość często zdarza się że klient kupuje 1 szt. taniego towaru  ze zwykłą pobraniową przesyłką kurierską więc jak policzyłem od 1 czerwca sprzedaję go poniżej kosztów wyprodukowania .

Allegro obecnie ma monopol w Polsce i jak nie będzie konkurencji to z roku na rok będzie  coraz gorzej 

 

oznacz moderatorów