anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Lokalne

VsioWagrowiec
#7 Wielbiciel#

Witam. 9.12 zakupiłem PS na allegro lokalnym.

Babka wystawiła to na Facebooku i po dogadaniu się dala mi link do allegro. Nie zauważyłem że robię to jako gość, ale mniejsza o większe. Pani twierdzi że paczke wysłała a jest to nie możliwością bo nie było powiadomienia SMS i tak długo też paczka nie idzie te 100km 

Poprosiłem ją o numer paczki skoro wysłała to już nie odpisała tylko odczytała. Mogę do niej osobiście jechać bo nie problem mi ją namierzyć

Teraz pytanie czy jeśli nie nada paczki to z automatu kasasie wróci? Bo sporu nie mogę zrobić kupujac jako gość 

Co zrobić ewentualnie aby odzyskać pieniądze, policja ? 

Czy allegro posiada dane osobowe osoby sprzedającej i czy jest udostepny policji? 

 

Pozdrawiam i dziekuue

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

LEW433
#21 Demiurg#

To jest oszustwo, więc Policja i jak masz możliwość namierzenia to działaj.

oznacz moderatorów

VsioWagrowiec
#7 Wielbiciel#

No dobra to jadę z tą kurczaki i wrzucam jej zdjęcie profilowe na stronę spoted niech ktoś ją szuka. A ha lecę na paly 

oznacz moderatorów

VsioWagrowiec
#7 Wielbiciel#

Ale konto na Facebooku nie jest fikcyjne 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

To są zorganizowane grupy oszustów i działają najpewniej poza granicami naszego kraju. Konta na fb są kradzione lub fałszywe. 

oznacz moderatorów

VsioWagrowiec
#7 Wielbiciel#

I co? Allegro podobno najlepszy serwis sprzedażowy tak trąbią w TV a nie może sobie poradzić z nieuczciwymi sprzedającymi? 

Jest jakakolwiek szansa na zwrot kasy?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

W zasadzie żadna. To nie był zakup na allegro. Dostałeś linka do fałszywej strony imitującej serwis allegro. 

oznacz moderatorów

VsioWagrowiec
#7 Wielbiciel#

Strona jest orginalna byku. Bo co nie kliknę to normalnie przenosi mnie wszędzie i wszytsko jest identyczne. Nawet płatność nlikiem mam podana jak na allegro normalnym

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Przenosi bo tak jest skonstruowana. 
Pokaż link do tego ogłoszenia w którym „zakupiłeś”

oznacz moderatorów

VsioWagrowiec
#7 Wielbiciel#

Masz niżej. Nawet aplikacja się włącza normalnie przez link

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@VsioWagrowiec Przecież to nie jest portal Allegro tylko fałszywa strona,!!!

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Dawaj link!

oznacz moderatorów

VsioWagrowiec
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

To nie jest link do serwisu allegro. To fałszywa strona która imituje serwis Allegro. 

Poza tym - na allegro nie ma możliwości kupowania jako „gość” - trzeba być zalogowanym. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Widzisz że masz 2x .pl w linku fałszywka kasy nie zobaczysz allegro nie odda ci z protecta bo zakup nie u nich

oznacz moderatorów

VsioWagrowiec
#7 Wielbiciel#

Już złożyłem pismo do autopay bo buło to blikiem i oni mają dane  osoby która jest posiadaczem konta 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Napisz później ja się sprawy potoczyły. Powodzenia

oznacz moderatorów

VsioWagrowiec
#7 Wielbiciel#

Dam znać. Napisałem właśnie email na policję w poznaniu i będę wszystko wiedział. No skoro mam numery transakcji a serwis autopay ma dane danej osoby ( odbiorcy) to policja szybko od nich to wytarga a ja juz rozrzuciłem to po forum wszystkie jej głupi ryj

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

👍

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@VsioWagrowiec Pamiętaj tylko, że ten „głupi ryj” nie jest wizerunkiem żadnego z oszustów tylko najpewniej jakiejś przypadkowej osoby której skradziono konto na fb lub ewentualnie  jakaś twarz wygenerowana AI. 
Na Twoim miejscu wstrzymałbym się z takimi akcjami jak publikowanie wizerunku z oskarżeniami o oszustwo…
Tu na forum jest dziennie kilka tematów zakładanych przez osoby oszukane + pewnie kolejne setki - dziennie - które tematów nie zakładają. 
Jak już napisałem - to są zorganizowane grupy które oszukują na masową skalę. 

oznacz moderatorów