anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro lokalnie - ciemna strona

dolina_ksiazki
#10 Popularyzator#

dddd2.jpg

Wracam ponownie do tematu allegro lokalnie - platformy dla sprzedawców PRYWATNYCH

Wystarczy wejść w kategorie książki / komiksy - ustawić parametr nowy i mamy 

Sprzedawcy prywatni mają po 100 sztuk tego samego tytułu -

Przykładów jest wiele i nie tylko w kategorii książki komiksy

DO ADMINISTRATORÓW- czekam na konkretną odpowiedz a nie - że się tym zajmiemy i jak zwykle zamiatacie sprawę pod dywan

1)Czy allegro lokalnie jest naprawdę tylko dla osób prywatnych czy też dla firm aby płacić mniejszą prowizje?

np. mam 200 przedmiotów takich samych - pojedyncze sztuki wystawiam sobie na allegro a te 200 sztuk na allegro lokalnie - bo tak jest taniej

2) czy allegro lokalnie to ciche przyzwolenie na omijanie prowizji na samym allegro - walka z OL-X, a tym samym tworzenie szarej strefy bez podatku itp .

 

rozwiązaniem allegro lokalnie aby było dla detalicznych sprzedawców jest wprowadzenie ograniczeń- 

1) w ciągu roku możesz wystawić maksymalnie 50 przedmiotów na rok - mało kto ma więcej w domu przez rok 

2) Wystaw maksymalnie 1-2 sztuki takiego samego przedmiotu pod warunkiem że jest to rzecz używana

3) nowy przedmiot tylko jedna sztuka

4) nie wie czy jest taka opcja w allegro lokalnie - ale gdyby była brak możliwości- wznowienia  oferty po sprzedaży ( tak obecnie można ustawić na zwykłym allegro)

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

kostas11
#21 Demiurg#

@dolina_ksiazki w czym problem wystaw na lokalnie i daj mi znać za miesiąc ile więcej wyszła Ci prowizja, pamiętaj że tam nie ma zwrotów prowizji, a dużo osób kupuje tam dla żartu 😄 Wiec w skali miesiąca gwarantuje Ci że wyjdzie Ci więcej kosztów niż na allegro 🙂

Wystawiasz po jednej sztuce, brak wznawiania, brak wysyłek, brak integracji itp.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@kostas11 Brak wszystkiego....AL to...no taka nieudana proteza

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@pinsplash próba stworzenia konkurencji dla serwisu O X który sprzedali 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

dolina_ksiazki
#10 Popularyzator#

bardziej chodzi mi  o bałagan na allegro - to allegro lokalnie to jakiś dziwny twór , mam wrażenie że allegro chce zlapać wszystkie sroki za ogon ale średnio to wychodzi. Na samym allegro jest bajzel - co chwile zmiany , regulamin nie doprecyzowany - błędy, poprawki poprawek. 

Są liderem na rynku ciężko nie zauważyć ich pracy na rzecz sprzedaży ale prowadzenie biznesu wymaga stabilności i planowania z wyprzedzeniem a nie zmian w ciągu tygodnia jak to robi allegro " zapowiadamy od 15 maja , że ........" sprzedawca się spina aby sprostać im wytycznym a 14 maja informacją że przedłużamy okres wprowadzenia zmian do sierpnia ale w między czasie wprowadzimy nowe udogodnienie

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

Allegro lokalnie przez krótki okres było dla sprzedających prywatnych. Później wpuszczono sprzedawców firmowych z branży spożywczej na tzw. "ryneczek". Zapowiedziane jest wpuszczenie całej reszty sprzedawców.

 

Na co było robić w allegro ten bałagan to tylko w allegro wiedzą albo nie wiedza bo to jest jak operacja na żywym organizmie.

oznacz moderatorów

dolina_ksiazki
#10 Popularyzator#

_rpm_ gdzie jest zapowiedz że sprzedawcy firmowi będą mogli sprzedawać na allegro lokalnie ?

czytałem tylko że któryś z adminów allegro gadane powiedział że nie wykluczają żę allegro lokalnie dostanie smart oraz ceny wysyłek inpostem jak w przypadku samego allegro

 

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@dolina_ksiazki  w mailingu od allegro: "Allegro Lokalnie: nowości i uporządkowanie regulaminu

Od kiedy: 18 maja

Zaktualizujemy regulamin Allegro Lokalnie - będzie zawierał on informacje o usprawnieniach, które wprowadziliśmy w serwisie:

  • Umożliwiliśmy sprzedającym na kontach firmowych wystawianie ogłoszeń na Allegro Lokalnie. Chcemy, żeby przedsiębiorcy zyskali nowy kanał sprzedaży w czasie pandemii COVID-19. Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie."
oznacz moderatorów

dolina_ksiazki
#10 Popularyzator#

dzięki

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@dolina_ksiazki  Smart jest tylko w ofertach od firm więc reszty się mogłeś domyśleć.

Skoro pisał to admin tego forum to raczej jest solidnie zorientowany co do tendencji w którą idzie allegro.

Skoro już umożliwili sprzedaż niektórym sprzedającym to czemu mieliby zabraniać innym?

Dużo czasu poświęciłem na odszukanie tej treści, bo nie pamiętałem gdzie ona była. Mailing był z 28 kwietnia. Po kliknięciu w odnośnik otwierają się aktualizacje również  z 28.04 z których był cytat. Tu link do aktualności:

https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/zmiany-na-allegro-od-18-maja-D5vZRyvo1tw

 

oznacz moderatorów

dolina_ksiazki
#10 Popularyzator#

dzięki

oznacz moderatorów

dolina_ksiazki
#10 Popularyzator#

To już nie wiem o co chodzi w allegro lokalnie . Niby lokalnie a można wysłać - czyli zasięg ogólnopolski , miało być dla osób prywatnych a teraz wpuszczają firmy , ale tyko małych sprzedawców do 200 aukcji. Niedługo mają dać  możliwość wysyłania w cenach jakie allegro wynegocjowało z inpostem . Jak dla mnie to jest konkurencja dla ol_x jak i samego allegro , ale po co konkurować z samym sobą - to jakby wąż zjadał swój ogon ....

oznacz moderatorów