anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro lokalnie i sprzedaż za granicę

Bengic
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, 

Klient z UK jest zainteresowany zakupem Allegro lokalnie z wysyłką do UK. Proszę o informację czy jest to bezpieczne. Kupujący zgodził się na przedpłatę przelewem.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

mdrogeria
#21 Demiurg#

Bengic jeśli wplata wpłynie wysylaj,

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli klient Ci wszystko zapłaci z góry, to wysyłaj, nie ma problemu. Nie wysyłaj bez pieniędzy i sam nic nie płać, bo były tu już opisywane przypadki takich wyłudzeń.

oznacz moderatorów

ACCURON
#13 Ambasador#

ma chec na oppo wysylka kurierem do uk 1kg od 56zl

oznacz moderatorów

Pe_Beo
#9 Pomysłodawca#

Aktualnie mam nieco inną sytuację. Klient z UE chce zapłacić przez PayPal za przedmiot w cenie 15,00 zł. Na Allegrolokalnie nie ma takiej opcji płatności. Nie posiadam konta na PayPal, bo nie robię zakupów za granicą. Zakładanie go dla jednej transakcji o tak małej wysokości wydaje mi się bezsensowne. Zaproponowałem klientowi przelew bankowy, ale bardzo mu się to nie spodobało.  

oznacz moderatorów

andrzejcen
#7 Wielbiciel#

WItam

Mam podobną sytuację, mój przedmiot kupił klient z Włoch, ale transakcja wydaje mi się nieautentyczna. Treść wiadomości wysłanej na mój mail niemal taka sama jak wyżej. Poniżej cytuję

Cena jest dobra za 2000 zl i wlasnie sprawdzilem koszty wysylki z EMS Pocztex i jest to okolo 200 zl do Włochy.

Potrzebuje, aby wyslac mi pelne konto bankowe do platnosci, takich jak.

Nazwa:
Numer konta:

Tak, moge dokonac przelewu do Ciebie ..  

Nie wiem co zrobić, allegro naliczyło mi prowizję, a przecież klient wybrał opcję odbiór osobisty z płatnością przy odbiorze, więc to on powinien ode mnie osobiście odebrać zakupiony przedmiot, a nie prosić mnie o wysyłkę. Najchętniej anulowałbym tą sprzedaż i prowizję. Jak mam udowodnić na allegro, że nie odebrał ode mnie osobiście tej przesyłki i nie doszło do zapłaty, żeby nie płacić wspomnianej prowizji?

oznacz moderatorów

andrzejcen
#7 Wielbiciel#

Przepraszam, pomyliłem tematy, bo miałem otwarte kilka okien. Już we właściwym temacie zadałem to samo pytanie.

oznacz moderatorów