anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Lokalnie - opłata transakcyjna

TomaHawkk
#2 Obserwator#

Dzień dobry,
Wystawiłem wczoraj pierwszy przedmiot na Allegro Lokalnie. Strona reklamowana jest jako darmowe ogłoszenia, dodałem ogłoszenie, wykupiłem też w promocji opcję promowania za 1zł. Dodałem też opcję "kup teraz" - nigdzie w procesie tworzenia aukcji nie było informacji, że dodając taką opcję będę musiał coś dopłacać. Dziś kupujący kupił i opłacił zamówienie. Naliczona została prowizja 4,9% (teraz czytam, że nazywana jest opłatą transakcyjną...) od kwoty transakcji. Czuję się oszukany, czy mogę anulować transakcję ? 

Tak, wiem że na dole jest małym druczkiem "wystawiając przedmiot akceptujesz regulamin". Wciąż czuję się oszukany i zniechęca mnie to do Allegro Lokalnie. Uważam że jeżeli w procesie tworzenia darmowego ogłoszenia jest opcja, która generuje dodatkowe koszty, powinna taka informacja widnieć. Prawie 180zł za obsługę jednego przelewu? A co gdybym wystawił coś wartego znacznie więcej? Jako kupujący zawsze chwaliłem Allegro, jako sprzedający spotyka mnie coś takiego już przy pierwszej transakcji 😞 

Skoro nie jest pobierana prowizja od sprzedaży przedmiotu po kliknięciu "kup teraz"... Gdybym chciał dalej wystawiać ogłoszenia z tą opcją, muszę odpiąć jakoś PayU od swojego konta Allegro, żeby kupujący nie miał opcji zapłaty przelewem natychmiastowym? (żeby uniknąć tego typu opłat w przyszłości). Jestem skołowany.

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

Opłaty za wystawienie oferty nie ma, ale opłata za transakcję po sprzedaży towaru jest. Jeśli czujesz się oszukany, poproś o anulowanie tej opłaty tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a...

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@TomaHawkk I to jest wielki szok i niedowierzanie dla osób, które do tej pory na allegro tylko kupowały - są zdziwione, że allegro pobiera od sprzedających jakieś opłaty😏
Ciesz się, że to tylko 4,9%, bo w niektórych kategoriach na allegro (tym tradycyjnym) prowizja dochodzi do 15% (zarówno od przedmiotu, jak i kosztów jego wysyłki), a są też przypadki, gdzie przy drobnicy za 1-2 zł ludzie płacą prowizję powyżej 100%😁

PS I opcję ogłoszenia (nie licytacji czy kup teraz) na lokalnie masz faktycznie darmową.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@TomaHawkk Warto przeczytać ten regulamin, są zawsze ukryte koszty(nic nie ma za darmo). Za pobraniem także są opłaty. Jest jeszcze gorzej, kupujący nie odbierze i...

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Przed rozpoczęciem sprzedaży, Allegro powinno egzaminować z regulaminu🙂 A może UOKiK powinien przeanalizować te zapisy.

oznacz moderatorów

TomaHawkk
#2 Obserwator#

Dodam tylko zrzut ekranu, z procesu tworzenia ogłoszenia. Tak, po fakcie, po przeoraniu regulaminów już wszystko wiem, ale wtedy... 

2021-01-19 13_26_11-Window.jpg


oznacz moderatorów