anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro lokalnie - przesyłka za pobraniem, kupujący odmówił przyjęcia

MAMY ROZWIĄZANIE!
OlafShop
#1 Nowicjusz#

3 grudnia na allegro lokalnie przyszła wiadomość że ktoś kupił mój przedmiot - wartość 400zł, wartość z przesyłką 420. Udałem się na pocztę i wysłałem. Po ponad dwóch tygodniach dostaję informację, że kupujący odmówił przyjęcia przesyłki. Jako że nie miałem adresu email kupującego napisałem sms na telefon. Kupujący wykpił mnie słowami w stylu "To wnuczek kupił a ja się nie zgodziłam jest pan nie poważny za nic nie będę płacić". W tym momencie 

A) Poniosłem koszt 23zł za wysłanie pobraniowe w jedną stronę, 23zł za odesłanie paczki z powrotem oraz 20zł prowizji. Łącznie daje to jakieś 66zł strat.

B) Gdyby kupujący od razu napisał że to pomyłka przywróciłbym moją aukcję i może ktoś przed świętami kupiłby mój przedmiot jako prezent w tym momencie po ludzie mają już kupione prezenty a moje szanse na ponowne sprzedanie przedmiotu drastycznie zmalały.

 

Napisałem do allegro w tej sprawie choć zdaję sobie sprawę że niewiele pomogą. Co mogę zrobić by kupujący zapłacił za przedmiot który kupił? Pozostaje zgłoszenie na policje bądź przed sądowe wezwanie do zapłaty?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
xyz96
#21 Demiurg#

@OlafShop Jeśli nie zapłaci dobrowolnie, tylko sąd. O zwrot opłaty (prowizji) możesz poprosić tu;

https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a...

Nie udostępniaj pobrań, nie będzie problemów.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@OlafShop podeślij allegro "To wnuczek kupił a ja się nie zgodziłam jest pan nie poważny za nic nie będę płacić". z telefonu i poinformuj o udostępnianiu konta osobą trzecim 🙂 powinni zablokować 😄 Jedyne co to pozostaje Ci sąd bo allegro go do niczego nie zmusi 😞

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@OlafShop paczki pobraniowe = proszenie się o kłopoty. Zlikwiduj to!

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
OlafShop
#1 Nowicjusz#

Dzięki za odpowiedź, myślę że wystosuję przed sądowe wezwanie do zapłaty...

Nigdy więcej pobrań.

oznacz moderatorów