anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Lokalnie - wysyp nieopłaconych zamówień - Poczekaj, aż kupujący opłaci zakup.

Dave069
#9 Pomysłodawca#

Hej czy ktoś z użytkowników spotkał się w ostatnim czasie z "atakiem" kupujących na allegro lokalnie którzy klikają Kup Teraz a nie mają zamiaru płacić? Tylko jednego dnia, spotkało mnie takie szczęście 3krotnie od trzech różnych kupujących.
Ciekawe czy to ukierunkowana akcja czy zmasowana. Oczywiście na wiadomości nie odpisują xD

Oczywiście na allegro lokalnie funkcja zablokowania (czarna lista) takich bezobjawowych kupujących jest niemożliwa ?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

Piscus1
#7 Wielbiciel#

Witam, Spotkałam się z takim przypadkiem a teraz podejrzewam kolejny raz, bo już mija kolejny dzień a pieniędzy brak. Kupujący napisał jedynie, że zapłaci wieczorem i tyle. 

Ciekawa jestem czy kiedy mi się ponowi po pięciu dniach ogłoszenie to razem z wyróżnieniem czy ponownie trzeba będzie za nie zapłacić?  Może ktoś wie? 

Przy takim działaniu to za którymś razem promowanie sprzedaży przekroczy wartość produktu. Allegro ma jakiś pomysł na tych kupujących?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

Cześć @Piscus1 jeśli oferta zostanie wznowiona po 5 dniach, bo kupujący nie zapłaci to wyróżnienie jest kontynuowane w ramach poprzedniej opłaty za promowanie.
Ale jeśli wystawisz ofertę ponownie przez "wystaw podobne", to już konieczne będzie ponowne wykupienie promowania. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Dave069
#9 Pomysłodawca#

@la_nikaWitam. Problem niestety nadal się powtarza. Co ciekawsze  kupujący się ze mną kontaktują i jest problem ponieważ pieniądze są pobierane z konta, a płatność nadal widnieje jako nieopłacona zarówno u mnie jak u kupujących.
Prawdopodobnie jest to kwestia jakiegoś błędu. Gdybym podał identyfikatory płatności czy ktoś z obsługi byłby w stanie sprawdzić co się dzieje?

 

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Dave069 Jeśli kupujący twierdzą, że opłacili zamówienia, a w systemie nie odnotowaliśmy ich płatności, powinni się z nami skontaktować bezpośrednio, przesyłając potwierdzenie wpłaty.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Piscus1 Jedynym pomysłem Allegro jest BRAK JAKIEGOKOLWIEK POMYSŁU.

oznacz moderatorów

Piscus1
#7 Wielbiciel#

Allegro ma pomysł, nie obciąża swoich klientów nieodpowiedzialnym zachowaniem kupujących, wznawia aukcję na takich samych warunkach w jakich została przerwana. Sprzedający nie ponosi dodatkowych kosztów. Jest to jak najbardziej zadowalające rozwiązanie. Jedynym mankamentem jest to, że sprzedaż się przedłuży ale to już nie jest wina Allegro tylko kupującego.

oznacz moderatorów

kratownik
#7 Wielbiciel#

Nie jest to dobre rozwiązanie. Poprzednim razem zdjęcie ogłoszenia na 5 dni dni było dosyć irytujące, ale teraz w okresie przedświątecznym jest wg mnie nieakceptowalne. Co powstrzymuje osobę sprzedająca podobną rzecz, aby zdjąć moje ogłoszenie na 5 dni? Nic. No i zasadnicze pytanie, dlaczego w czasach kiedy płatności trwają przeważnie max kilka sekund, na Allegro Lokalnie ogłoszenie trzeba deaktywować na tak długi okres? 

oznacz moderatorów