anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie rozpoczętej transakcji

koniu3333
#1 Nowicjusz#

Kupujący rozpoczął zakup ale nie zapłacił. Na pytanie o to kiedy to zrobi, stwierdził że się rozmyślił, ale nie umie anulować zakupu. Co w takiej sytuacji zrobić? Wiem, można wystawić ponownie przez "wystaw podobną", ale raz że tylko przez przeglądarkę a dwa że to uciążliwe. Czy na prawdę nie ma prostszego sposobu na anulowanie transakcji przez sprzedającego i przywrócenia oferty?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Jeśli to nie był odbiór osobisty to po 5 dniach transakcja sama się anuluje, a po kolejnej dobie sama się wznowi...

oznacz moderatorów

koniu3333
#1 Nowicjusz#

5 dni to dużo czasu na zapłatę. Co kupujący chodzi 5 dni po babciach i zbiera? Chyba powinien być jakiś sposób na wznowienie oferty szczególnie jak wiemy że kupujący nie zamierza zapłacić bo nam to napisał. Poza tym to świetny sposób na eliminowanie konkurencyjnych ofert. Klikam, nie płacę i mam 5 dni spokoju. Co Allegro na to?

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@koniu3333 Jest tak, jak napisał @AnnaG-Antyki - kupujący ma 5 dni na opłacenie zamówienia, po tym czasie ogłoszenie zostanie wznowione automatycznie. Jeśli jesteś pewien, że klient nie zapłaci, możesz wystawić nowe ogłoszenie korzystając z opcji "wystaw podobne". Pamiętaj, że po 5 dniach pierwotne ogłoszenie należy w takim wypadku zakończyć. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów