anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie zakupu i zwrot prowizji

posiu_thn
#2 Obserwator#

Dzień dobry,

miałem wystawionego na sprzedaż na Allegro Lokalnie Macbooka Air i 28.12.2021 ktoś dokonał zakupu. Niestety wybrał opcję "odbiór osobisty - płatność przy odbiorze". Pierwsze co zwróciło moją uwagę, to to, że nie ma normalnego nicka tylko cyferki, a z takimi nickami zawsze związane są konta oszustów. Nie odpisywał nic na czacie, podany adres i numer telefonu w szczegółach kupującego były nieprawidłowe (nieistniejący adres oraz nieistniejący numer telefonu). Skontaktował się ze mną ktoś z innego adresu mailowego niż ten podany w szczegółach kupującego i łamaną polszczyzną zaczął mi pisać, że już sprawdził koszt wysyłki laptopa do Wielkiej Brytanii i prosi o dane do przelewu. Wtedy wiedziałem już, że to przekręt, z ciekawości poszedłem o krok dalej i wysłałem numer rachunku. Scenariusz jest standardowy - przysyła fałszywe potwierdzenie przelewu, który jest "wykonany" w 95% i aby "bank" uwolnił środki, to ja muszę przesłać potwierdzenie nadania towaru. 

 

W związku z tym, że została wybrana opcja zakupu z odbiorem osobistym, to nie mam możliwości anulowania zakupu z racji na brak dokonania płatności. Sprzedawałem komputer, więc pobrana prowizja od sprzedaży też jest dość duża i zależałoby mi na tym, aby ją odzyskać. Instrukcja wnioskowania o zwrot prowizji niewiele pomogła, ponieważ w zakładce Zamówienia nie wyświetla mi się ta transakcja (może dlatego, że była z Allegro Lokalnie, a nie zwykłego Allegro). 

Chodzi o ofertę: 3819EBC3-3399-4DDC-B631-CB9DA71E3C59.  

Czy mogę prosić o pomoc i anulowanie tamtej transakcji oraz zwrot prowizji? @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

 

Dziękuję. 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@posiu_thn Tutaj niestety nie mamy takiej możliwości, ale skontaktuj się proszę z nami bezpośrednio przez ten formularz zgłoszeniowy i opisz tę sytuację, tak jak tutaj.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

posiu_thn
#2 Obserwator#

Ok, dziękuję za szybką odpowiedź!

oznacz moderatorów