anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Aukcje allegro to chyba jakiś żart

faco3
#7 Wielbiciel#

Witam. Bulwersuje mnie fakt sprzedaży jako licytacja na allegro. Wystawiasz towar na licytacji i musisz czekać 7 dni czy się sprzeda. Jeśli się sprzeda to musisz znów czekać 5 dni aby się dowiedzieć czy kupujący zapłaci za towar. I tu się zaczyna kpina z sprzedających. Drugi czy tam trzeci raz zdarzyło mi się ze sprzedaję jest aukcja wygrana i jakiś debil nie płaci za towar. Nie wiem czy traktują za zabawę licytację czy tylko podbijają kupującym na złość. Można powiedzieć ze dwa tygodnie jesteś w oczekiwaniu na nic. Jestem na allegro prawie 20 lat i mogę szczerze powiedzieć ze sprzedaż jako osoba prywatna jest do bani! Tym co licytują ,wygrywają i nie płacą za towar, allegro powinno nałożyć na konto karę 50% towaru i dać je sprzedającemu jako zadośćuczynienie czasu i nerwów i aby ten proceder znikł. Nie byłem fanem **piiip** ale tam jest 24h na reakcję a nie 5 dni! Masz kasę to kupujesz a nie czekasz, aż może nazbiera czy tam leci w kule i się śmieje. Ostatni raz coś sprzedaję na licytacji bo widzę ze allegro nie ma pomysłu na debili a ja nie mam czasu aby siedzieć w tym bagnie i myśleć czy zapłatę zobaczę za dwa tygodnie. **piiip** nie ma licytacji ale jak widzę zostawiło allegro w tyle, tam to się sprzedaję z radością i nie spotkały mnie jeszcze takie dramaty jak tutaj. W sumie się nie dziwię, ze co niektórzy piszą "nie kupujesz nie licytuj.... " bo zapewne ich też bierze ... Kary, kary, i jeszcze raz kary pienieżne aby nauczyć co niektórych przyzwoitości.

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

Monika__L
#16 Inspirator#

Dokładnie tak

dlatego nie używaj licytacji. Wcale. 

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Heh ja bym się cieszyła jakby na głównym było tylko 5 dni jak na lokalnym. Tu jest miesiąc i też często nie płacą....

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Racja ,licytacje nie są złe ale czekanie na wpłatę 30 dni po których klient się zdąży rozmyślić to jest porażka . Jakby na głównym allegro było obowiązkowo płacenie do 5 dni to nie było by tylu rezygnacji . Najgorzej jest coś w licytacji wyróżnić czy promować ,bo w przypadku rezygnacji prowizję od wyróżnienia dia...i (allegro) wezmą.

oznacz moderatorów

faco3
#7 Wielbiciel#

Dla mnie i 5 dni czekania to przesada a co dopiero 30 dni, skąd się wzięły te chore przepisy?

Do Biedronki idziesz z koszykiem i kasjerce powiesz czekaj 5 dni może zapłacę. Góra 24 na wpłacenie i koniec. Jak allegro nie zmieni tego straci klientów.

oznacz moderatorów

faco3
#7 Wielbiciel#

Bo nie ma kar! Tak jak pisałem nie zapłaci powinno allegro na jego konto wpisać do zapłacenia 50% wartości towaru i przekazać to sprzedawcy. Licytacje są bardzo dobre ale trzeba jakoś opanować to .... . Naprawdę allegro nie może z tym nic zrobić. Miesiąc czekania aby się dowiedzieć ze nikt nie zapłaci to już całkiem porażka...

Jak coś chcę kupić i kupuję to od razu wpłacam i dziękuje. Jak nie mam kasy to nie naciskam licytuję. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Masz rację co do 30dniowego terminu opłaty, możesz go skrócić pisząc w aukcji o innym terminie, 30dni to max, ale czy licytacja to taka trochę"podpucha" a żeby coś więcej zarobić, nakręcić zainteresowanych, czytaj: kupujących. A co powiesz o tych sprzedających co jak im nie odpowiada cena, nie wysyłają towaru?

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Że sami sobie klientów zniechęcają. Nie wystawia się towaru od 1 zł jeśli nie chce się go za tanio sprzedać. Mam większość licytacji i jakoś nie mam problemu wystawiać ich np od 40zł dodając cenę KUP TERAZ 60zł.  I nie ma problemu, że za tanio poszło. I naprawdę kupują zarówno z licytacji jak i po cenie KUP TERAZ. Inna kwestia że mam wszystko w sztuce jednej i czasami na kilku portalach ogłoszone, więc sporadycznie może się zdarzyć że czegoś nie ma, wtedy 10x przepraszam i wynagradzam w sumie tak jak klient sobie życzy, bo mój błąd. Póki co na tym koncie tylko jedną taką wtopę miałam. 

oznacz moderatorów