anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Bezpodstawna dyskusja, próba wyłudzenia pieniędzy

ddoskyy
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, w dniu 21.12.2023 sprzedałem na Allegro Lokalnie moje prywatne konto Steam. Przesłałem w ciągu 15 minut kupującemu pełne dane logowania zarówno do poczty e-mail, jak i samego konta. Nie udostępniałem tych danych nikomu innemu. Po dokonaniu zakupu kupujący potwierdził, że wszystko jest w porządku. Później nie było z jego strony żadnego kontaktu. Kupujący miał pełną możliwość zmiany adresu e-mail oraz hasła i numeru telefonu na własne. W dniu 30.01.2024 kupujący rozpoczął dyskusję prosząc o zwrot pieniędzy z powodu „utraty dostępu do konta”. Jaka jest więc zasadność zgłaszania takiego problemu i domagania się pełnej pieniężnej rekompensaty, skoro konto od 40 dni było już własnością kupującego, a ja w żaden sposób nie ingerowałem? Kupujący miał konto na własność i posiadał pełną możliwość zmiany wszystkich danych logowania. Traktuję takie zachowanie kupującego jako chęć wyłudzenia pieniędzy, ponieważ w żaden sposób nie zawiniłem.

 

Dyskusja z Client:110932028 dotyczy zakupu z 21.12.2023 (11a4b0d1-46fd-4c75-a0b8-7f6861a438e7)

Konto Steam Counter Strike 2 Prime + 54 PLN
(e5084711-b544-4822-9a18-c6d898837597)
60,00 zł

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

Kupujący składa Ci reklamację i ją rozpatrz> bo musisz ale możesz odrzucić tylko uzasadnij to, możesz uznać. Pamiętaj żeby to zrobić w 14dniach. A jak dyskusja to odpowiadaj rzeczowo i nie daj się wyprowadzić z równowagi. 😐

oznacz moderatorów

ddoskyy
#7 Wielbiciel#

Skontaktowałem się z Allegro i opisałem sytuację, po czym pracownik zakończył Dyskusję i oznaczył jako rozwiązaną. Kilka minut później kupujący rozpoczął jednak kolejną i złożył wniosek o zwrot pieniędzy Allegro Protect. Ku mojemu zdziwieniu po chwili dostałem informację, że został on rozpatrzony pozytywnie. Na nic więc były moje merytoryczne argumenty i szczegółowe wyjaśnianie sprawy. To jest absurdalne, że kupujący otrzymał zwrot pieniędzy. Nie zostałem jednak obciążony tą kwotą: "Kwoty nie doliczymy do Twojego rozliczenia z Allegro, ponieważ otrzymaliśmy potwierdzenie, że przedstawiłeś swoją decyzję wraz z jej uzasadnieniem kupującemu".

 

To kolejny dowód na to, że Allegro jest zawsze po stronie kupujących. Wniosek kupującego rozpatrzyli pozytywnie w 5 minut pomimo moich szczegółowych wyjaśnień. Pewnie ich nawet nie przeczytali.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@ddoskyy złożył ci reklamację to się do tego odnieś masz 14dni. Zgodnie z dyrektywą ue na temat odsprzedaży licencji cyfrowych jest to możliwe i legalne i transakcja finalizuje się w momencie przekazania kupującemu loginu hasła i dostępu do maila na którym konto postawiono

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Handel kontami Steam (innymi także) jest zabroniony na Allegro. Poza tym nie możesz sprzedać czegoś, do czego nie masz prawa (konto steam i gry na nim nie są twoją własnością, a jedynie są ci udostępniane w ramach subskrypcji przez Valve). Ewentualne zbycie konta możliwe jest za pisemną zgodą Valve Corporation.

A konto pewnie zostało zablokowane przez Valve z powodu naruszenia regulaminu.

oznacz moderatorów

ddoskyy
#7 Wielbiciel#

"Handel kontami Steam (innymi także) jest zabroniony na Allegro".

 

Dlaczego więc po wpisaniu w wyszukiwarkę Allegro frazy "konto Steam" wyskakuje 1200 ofert? Chyba powinni zdjąć wszystkie te aukcje?

 

Zrzut ekranu 2024-01-30 o 20.42.32.pngZrzut ekranu 2024-01-30 o 20.41.51.png

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@ddoskyy @pecela jest zabroniony ale tylko z grami które wykupuje się na własność a ta jest darmowa i zgodnie z regulaminem allegro można sprzedawać progres na koncie free to play

oznacz moderatorów

ddoskyy
#7 Wielbiciel#

Prime kosztuje 61,95 zł i jest na własność.

 

Sprzedawane są konta Prime, a nie darmowe.

IMG_0750.jpeg

oznacz moderatorów