anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Bezprawne żądanie rekompensaty- gdzie dochodzić swoich praw.

MAMY ROZWIĄZANIE!
lob_i
#9 Pomysłodawca#

Sprzedałem używany przedmiot na allegrolokalnie, który opisałem, źe nie łączy się z bluetooth w moim telefonie. Kupujący zakupił i u niego tez nie ma łączności bluetooth i wnioskuje o bezprawny zwrot 300zł, z powodu rzekomej niezgodności towaru z opisem który allegro deklaruje wypłacić. Oczekuję wyjaśnień na jakiej podstawie allegro zaakceptowało ten wniosek, nie wiedząc nawet czego dotyczy (pisząc o wadliwym telefonie a ja sprzedałem przetwornik analogowo cyfrowy). Gdzie mogę dochodzić swoich praw? Wycofałem już wszystkie swoje oferty jak tak działa ten POK, który bezprawnie chce mnie obciążyć.

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27
kostas11
#21 Demiurg#

@lob_i jak sprzedałeś prywatnie napisz do rzecznika konsumenta a potem do UOKiK, pamiętaj że allegro czasem wypłaca ze swoich, bez obciążania Ciebie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
lob_i
#9 Pomysłodawca#

Własnie pytałem allegro, kto ma za to zapłacić bo mój opis był dokładny. Od 2 miesięcy jestem nękany przez kupującego.

oznacz moderatorów
lob_i
#9 Pomysłodawca#

Oczywiście nie zostawię tak tego. Wycofałem juź wszystkie oferty z allegro. Jak ma tak wyglądać sprzedaż używanych rzeczy z szafy to ja nie zamierzam się więcej stresować.  Jescze płacę nim za ten stres prowizje 7-10%. Wszystko mam archiwizowane. To kabaret, nie wiedzą/nie czytają nawet czego sprawa dotyczy- piszą o przyznanie 300zł na naprawę telefonu a to jest dac.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Była dyskusja rozumiem, tam należało się bronić i opisać wszystko, zgodność z opisem itd. teraz tylko narzędzia poza Allegro. Rozumiem że reklamację rozpatrzyłeś i ją odrzuciłeś, ważne żeby ją rozpatrzyć.

oznacz moderatorów
lob_i
#9 Pomysłodawca#

Oczywiścię, że była dyskusja. Reklamację rozpatrzyłem i odrzuciłem bo z godnie z opisem towar był zgodny z opisem; „ Sprzęt działa prawidłowo po wszystkich wejściach cyfrowych, lecz nie jest widoczny w moim telefonie przez Bluetooth, którego nigdy nie używałem. Być może jest to do rozwiązania”

oznacz moderatorów
lob_i
#9 Pomysłodawca#

Moje uzasadnienie:

 

Swoją decyzję z argumentami przedstawiałem już kilka razy, wiec może jeszcze raz. Podtrzymuję decyzję i nie przyjmuję zwrotu oraz nie przyznaję rekompensaty w wysokości 300zł. Sprzęt jest używany, opisany precyzyjnie z najlepszą moją wiedzą o tym przedmiocie (telefon go nie wykrywał przez bluetooth i ta sprawa pozostaje do ewentualnego rozwiązania przez kupującego o czym była mowa w opisie i kupujący miał tego świadomość co zostało przez niego potwierdzone). Sprawa jest tak oczywista a żądania kupującego abstrakcyjne i niezrozumiałe dlatego żądam niezwłocznego zakończenia jej ze strony allegro. Dla przypomnienia: przedmiot został sprzedany na allegro lokalnie, jestem osobą fizyczną i nie obowiązują w tym przypadku prawa konsumenckie: zwrot/reklamacja/rękojmia. Oferowane przedmioty nie są objęte gwarancją, mogą być niepełnowartościowe, nie w pełni funkcjonalne a ich stan techniczny może ulec zmianie z dnia na dzień. Dlatego nie zgadzam się na jakąkolwiek rekompensatę (opis był w 100% zgodny z rzeczywistym stanem przedmiotu) oraz zwrotem. W dodatku kupujący doskonale zrozumiał treść oferty bo po zakupie kontaktował się i napisał, że „Bluetooth w ogóle nie działa, nie tylko na Pana urządzeniu”. Czyli kupujący wiedział, że u sprzedającego bluetooth nie działał i taki właśnie sprzęt otrzymał. W zał. Print screen rozmowy

oznacz moderatorów
lob_i
#9 Pomysłodawca#

Testy przed sprzedażą były przeprowadzane na MOIM telefonie i wyraźnie napisałem, że ten sprzęt nie jest w nim widoczny przez Bluetooth. Napisałem też wyraźnie, że sprawa być może jest do rozwiązania jednoznacznie wskazując na problem- czyli na kupującym ciąży ewentualny obowiązek rozwiązania tej sprawy. Nie napisałem, że problem dotyczy TYLKO mojego telefonu jak insynuuje kupujący. Kupujący z pełną świadomością zakupił sprzęt bez żadnych pytań, sprawdził i u niego też nie działa co nie jest wielkim zaskoczeniem. W związku z powyższym odrzucam reklamację dot. błędu w opisie, który był precyzyjny i jednoznaczny oraz odrzucam zwrot lub rekompensatę w wysokości 300zł.

oznacz moderatorów
lob_i
#9 Pomysłodawca#

Odpowiedź allegro przyznająca wypłatę , bez żadnego uzasadnienia, współczująca kupującemu, który chce wymusić bezpodstawnie 300zł:

Sprzedający na Allegro Lokalnie jako osoba prywatna nie musi przyjmować odstąpienia bez podania przyczyny, Sprzedawca ma jednak obowiązek przyjąć i rozpatrzyć reklamację. Z toku dyskusji wynika, że Kupujący [edycja] oczekuje 300 zł na poczet naprawy telefonu. Zwrócimy Panu pieniądze na naprawę z Allegro Protect (POK). Wystarczy, że wypełni Pan krótki formularz, który jest dostępny pod linkiem: https://allegro.pl/allegro-protect/index

 

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@lob_i, z tego, co widzę, nie obciążyliśmy Cię spłatą tego wniosku POK. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@mr_oma ,, z tego, co widzę, nie obciążyliśmy Cię spłatą tego wniosku POK. ,, aaaaaaa... to pewnie z nowej opłaty do transakcji .

oznacz moderatorów
lob_i
#9 Pomysłodawca#

Co to znaczy z nowej opłaty od transakcji? Nie jestem biegły w tych trickach, nigdy nie miałem żądnych problemów i chciałbym wiedzieć czego się mogę spodziewać. Dziękuję.

oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@lob_i Tak się tylko śmiejemy z nowych dopłat 1zł od sprzedaży w każdej ofercie od listopada 😁

oznacz moderatorów
lob_i
#9 Pomysłodawca#

@mr_oma  dziękuję za odpowiedź. W takim razie dlaczego allegro DEKLARUJE, że zwróci 300zł i wystarczy napisać wniosek? Jak to takim razie zostanie rozwiązane? Ma Pani zapewne wgłąd do tej sprawy. Z Państwa konta allegro zostaną wypłacone obiecane pieniądze? Sprawa jest tak oczywista, opis był zgodny a sprzedający wymusza 300zł i nęka mnie od 2 miesięcy a ja płacę allegro prowizje za obsługę transakcji- allegro powinno wyrzucić taki wniosek do kosza, w tak oczywistej sprawie i nie narażać mnie na szarpanie się z kupującym. Jest to bardzo stresująca sytuacja dla mnie. Jeśli zostaną pobrane jakiekolwiek pieniądze z mojego portfela to oczywiście nie zamierzam tego opłacać i będę dochodził swoich praw. Mam wszystko zarchiwizowane. Proszę o wyjaśnienie jakie będą kolejne kroki i rozwiązanie tej sprawy. Wycofałem wszystkie swoje oferty z allegro i nie chcę tego więcej przechodzić. Sprzedający powinni wiedzieć czego mogą się spodziewać gdy znajdą się w podobnej sytuacji-sprawa została przeze mnie tutaj szczegółowo opisana.Dziękuję za zrozumienie.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@lob_i allegro Ciebie nie obciąży , pokryje to ze swojego budżetu . To patoligia i trzeba po imieniu nazwać to co zrobił ów kliet  ,tak to wyłudzenia , a allegro nie reaguje i nie widzi problemu , a problem jest ! bo obciąża sprzedaców coraz większymi prowizjami , a my sprzedacy przenosimy to na klientów , taki ot mechanizm podobny do piramidy finansowej tylko na małą skalę .

oznacz moderatorów
lob_i
#9 Pomysłodawca#

Tak to patologia. Piszę uzasadnienia, stresuję się a pracownik nawet tego nie czyta i pisze, że przyzna rekompensatę na naprawę bluetooth w telefonie a sprawa dotyczy przetwornika dac audio. TO ŻENUJĄCE.

oznacz moderatorów
Mac20ek00
#13 Ambasador#
 
mdrogeriaSerio, na małą skalę ? 
oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Mac20ek00 za 300zyla go nie posadzą jak Marcina P.

oznacz moderatorów
Mac20ek00
#13 Ambasador#

mdrogeria Ale 300zł. to jednostka, w ogólnej skali są to miliony ( miliardy ? , nie chce mi się wnikać 😉 ).

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@lob_i Aby kupujący miał "pozytywne wrażenie zakupowe" otrzyma rekompensatę ze środków allegro w zasadzie za nic. Problem jest taki, że te środki nie biorą się znikąd tylko z prowizji i innych opłat które cały czas rosną tak samo jak rośnie liczba wyłudzaczy.
To jest takie błędne koło, taka piramida finansowa i skala tego robi się coraz większa.
"Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy" ale też gwarantuje brak weryfikacji zasadności wypłacania rekompensat.

Przykre jest to, że tracą na tym wszyscy uczciwi użytkownicy bo ceny ciągle rosną.

oznacz moderatorów