anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zwrócic pieniądze klientowi, który nie odebrał przesyłki?

klaudia20520
#7 Wielbiciel#

Witam wszystkich, proszę o pomoc co zrobić w sytuacji kiedy sprzedałam produkt jako osoba prywatna na allegro lokalnie, kupujący zapłacił z góry za produkt plus przesyłkę do paczkomatu, której później nie odebrał i przesyłka wróciła do mnie. W jaki sposób zwrócić mu pięniądze nie ma z nim kontaktu (konto założone miesiąc temu, ostatnie logowanie w chwili zakupu mojego produktu), niestety nie mogę również zwrócić środków przez zakładkę zwróć pieniądze, która znajduje się w sekcji zamówienia od kupujących pod sprzedanym produktem? 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

W zasadzie to jest nadal jego towar i on powinien zdecydować co z tym zrobić. próbowałeś  spytać przez telefon, na etykiecie masz jego numer? Tylko jakby zrezygnował to poproś o przesłanie rezygnacji przez allegro, bo inaczej z prowizja się pożegnasz...

oznacz moderatorów

klaudia20520
#7 Wielbiciel#

Rozmumiem, że to jest jego towar bo za niego zapłacił ale go nie odebrał, nie kontaktował się ze mną w sprawie ponownej wysyłki ani o swojej rezygnacji itp. przy ogłoszeniu piszę, ze zwrotów nie ma bo sprzedajacy jest osobom prywatną. Ja się kontaktowałam nie odpowiada. Prowizja akurat jest mała ok. 1,50 zł.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Napisz do niego i wyznacz Mu termin odbioru odpisania, żeby mieć podstawę do rozwiązania umowy, teraz ten towar jest nadal jego.

oznacz moderatorów

klaudia20520
#7 Wielbiciel#

Mogę prosić o szczegóły nigdy nie miałam takiej sytuacji, nie sprzedawałam wcześniej na allegro lokalnie.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@klaudia20520 napisz do allegro i opisz całą sytuacje Kontakt z klientem i Dyskusje 

A może uda Ci się coś w miedzy czasie sprzedać i będziesz mieć możliwość zwrotu poprzez allegro

oznacz moderatorów

klaudia20520
#7 Wielbiciel#

Napisałam już do allegro. Myślałam, że może ktoś z was miał podobną sytuację i doradzi co wtedy zrobić i jak to się wyjaśniło.

oznacz moderatorów