anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokada wypłaty payu - będzie sprawa w sądzie

Rozdziob
#1 Nowicjusz#

Dziś zablokowane zostały wypłaty z mojego konta payu i teraz allegro żąda ode mnie skanu dowodu osobistego na co ja nie wyrażam zgody. Tak wiec trzeba się pożegnać. prowizji nie zapłacę bo kasy nie dostałem. Umowę natychmiast rozwiążę a przez sąd odzyskam pieniądze. GIODO o całej sprawie też zostanie poinformowane. I po co to? Najlepsze jest to że ja sprzedaje to co jest mi niepotrzebne i nie zawodowo. Przekroczyłem limit pieniędzy z debilnej dyrektywy DAC7 ale wszystko jest legitne czyli przedmioty mam ponad 6 miesięcy i sprzedaje je okazjonalnie. I po co ten cyrk? Po drugie termin miał być do 14.09 Jak byk jest baner. Screeny do sprawy sądowej zrobiłem. Dziś jest 09.09 10:29 blokada środków. ??? Zmieniliście umowę za plecami jednostronnie? To jest bezprawne. Nie akceptuje nowej umowy tak wiec musimy teraz się rozliczyć i każdy idzie w inną stronę.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#

Zycze jak najlepiej.

oznacz moderatorów

sklep_Milwar
#7 Wielbiciel#

Nawet jakby Pan wysłał skan dowodu osobistego to wątpię żeby i tak odblokowali Panu konto. 

oznacz moderatorów

SpeedyGonzalezz
#10 Popularyzator#

@Rozdziob A czy na pewno blokada wypłat jest związana z DAC-7? Może to zwykła "doroczna" weryfikacja  (nie wiadomo po jakiego diabła)

--------------------------------------------------
Najszybsza mysz w całym Meksyku
oznacz moderatorów

Rozdziob
#1 Nowicjusz#

Odpowiem samemu sobie bo chcę dodać kolejny zarzut. Jeszcze jest sprawa potajemnie wprowadzonej zmiany do regulaminu w dzień wojny od pracy czyli 08.09.2024. Nie dokonaliście obowiązku informacyjnego, nie daliście mi możliwości świadomej akceptacji lub odrzucenia zmian. Ja nie akceptuje nowego regulaminu wobec powyższego umowa rozwiązała się. Teraz jest czas na rozliczenie tego co obie strony są sobie winne nawzajem. Nie macie szans obronić się dyrektywą. Skanu dowodu nie macie prawa żądać o tym GIODO się już wypowiadało. Nic się od tej pory nie zmieniło.

oznacz moderatorów

serwis-texas
#21 Demiurg#

Trzymam kciuki.

oznacz moderatorów

GermanMilitaryDe
#9 Pomysłodawca#

@Rozdziob wypowiedz umowę konta allegro. Po rozwiązaniu umowy zwrócą Ci środki na konto bankowe, ale to trochę potrwa.

Zgadzam się w 100% z Tobą, że skanu czy zdjęcia dowodu osobistego nie wysyła się, nawet w takiej formie jaką chce allegro czy payu. Dowód osobisty zawiera dane prawnie chronione.

W mojej ocenie wysyłanie takiego skanu lub zdjęcia jakiemuś portalowi aukcyjnemu poprzez internet jest bardzo ryzykowne i na pewno ode mnie nigdy tego nie dostaną.

Jak chcą dodatkowej weryfikacji, to niech znajdą inny sposób, albo "wypad z baru ...".

Zgłoszenie tego procederu do UODO nie zaszkodzi, im więcej takich zgłoszeń tym większa szansa, że coś się zmieni. Można to zrobić elektronicznie bez większego wysiłku.

Powodzenia. Wszystkiego dobrego.

oznacz moderatorów