anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak wplaty od kupujacego

Jubba
#7 Wielbiciel#

Dlaczego na Allegro jest możliwość kupienia towaru i niezapłacenia za niego? Transakcje powinny działać jak w każdym sklepie internetowym. Dopóki nie ma zapłaty za towar, to jest on dostępny. Wystawiłem na sprzedaż telefon. Klient kupił ale nie zapłacił. Nie mam namiarów na kupującego, na maile nie odpowiada. W efekcie jako sprzedający mam zablokowany towar na 5 dni. To jest bez sensu, ze stratą dla sprzedającego, bo przez tydzień nie mam ani pieniędzy ani wystawionego towaru. Poprawcie to, bo tak nie może działać.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Jubba, kupujący ma czas na opłacenie zamówienia, który różni się w zależności od portalu (Allegro.pl i Allegro Lokalnie). Terminy te opisaliśmy w regulaminie.

Zdarza się, że kupujący finalnie nie opłaci zamówienia, czasem jednak robi to po pewnym czasie. Jeśli nie masz kontaktu z kupującym, możemy skontaktować się z nim w Twoim imieniu. Być może to pomoże. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@mr_oma Zdarza się to tak lekko powiedziane , jest to notoryczny proceder a klienci CZĘSTO  licytują ,wygrywają a opłacają tylko te które kupili najtaniej . Sam miałem dopiero co gościa który zapłacił tylko za aukcje które udało mu się wylicytować poniżej moich oczekiwań a te które wygrał po lepszej dla mnie cenie (były z wyróżnieniami) to już nie. Wystawianie z wyróżnieniem traci sens ,bo większość aukcji które dzięki niemu osiągną lepsze ceny są anulowane lub po prostu nieopłacane a sprzedawcy zamiast zysków mają coraz większe straty (opłaty za wyróżnienie przepadają (wpływają na konto allegro).

oznacz moderatorów

Jubba
#7 Wielbiciel#

Kupujący nie powinien mieć żadnego czasu. Albo kupuje albo nie. Kto to wymyślił? W normalnym sklepie nie ma możliwości blokowania towaru by mieć czas do namysłu czy zapłacić za niego czy nie. To prowadzi do nadużyć i blokowania sprzedaży przez konkurencję. Do niczego więcej.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak stanowi regulamin, który ty zaakceptowałeś a może jeszcze kupujący nie opłacić. Poczytaj ile jest tam transakcji w których sprzedający nie wysalają towaru(licytacja) bo im cena nie pasuje.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@LEW433 Ci co nie wysyłają bo im cena nie odpowiada to nie są sprzedawcy tylko zwykli handlarze ,żaden szanujący się sklep na takie coś nie pójdzie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Handlarze a nazywają się sprzedajacy(nie sprzedawcy) i jest ich wielu na AL.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jak już to sprzedający a nie sprzedajacy , a nikt nikogo nie zmusza by na AL kupować . Jak coś kupuję to szukam sklepu z odpowiednią reputacją wypracowaną latami i takiego nie ma co szukać na AL.

oznacz moderatorów

purgeanarchy
#8 Zapaleniec#

Dokładnie, to jest jakaś patologia, żeby wprowadzać taką opcję, że kupujący ma 5 dni na "zapłacenie" za produkt. Zapłacenie jest w nawiasie bo to nie jest kupno a tylko celowe nadużycie przez konkurencje, która może celowo blokować dany produkt przez 5 dni, a właściwie przez nieskończoność bo po 5 dniach może z powrotem "kupić" i nie zapłacić i może tak robić bez żadnych konsekwencji. PATOLOGIA !!! Pierwszy raz coś sprzedaje na allegro i to jest ostatni raz.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Jubba Nie wiesz o tym, że kupujący jest "świętą krową", której wolno wg Allegro wszystko > bez ponoszenia jakichkolwiek konsekwencji.

oznacz moderatorów