anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak zapłaty allegro lokalnie

6Motyl6
#8 Zapaleniec#

Witam, jakiś czas temu wystawiłem przedmiot na aukcji allegro lokalnie, w poniedziałek kupujący zalicytował, jako, że była to jedyna oferta zdecydowałem zakończyć aukcje wcześniej, tzn wczoraj ok 20 zakończyłem ją, aukcja sama zakończyła by się w sobotę o 18. Napisałem do kupującego, że dziękuję za zakup i proszę o opłacenie przesyłki. Kupujący nadal nic nie odpisał ani nie opłacił przesyłki. Jako, że sprzedawałem już na allegro lokalnie wiem, że kupujący robią sobie głupie żarty licytując i nie opłacając wieć nie wiem co zrobić.

Czy mogę wystawić wcześniej produkt jeśli kupujący nie odpowiada oraz czy jest możliwość zablokowania tej osoby i zgłoszenia do allegro, że ktoś robi sobie żarty?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

kostas11
#21 Demiurg#

@6Motyl6 musisz poczekać 5 dni potem się sama wznowi o ile nie zapłaci, możesz wcześniej wystawić ale lepiej mieć potwierdzenie że zrezygnowała, na lokalnie nie zablokujesz kupujących 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

6Motyl6
#8 Zapaleniec#

A czy mam możliwość odmówić wysyłki nawet jeśli zapłaci, mam na myśli zwrot pieniędzy i odmowę wysyłki, jeśli bym wystawił i inny normalny kupujący by zapłacił, a nagle żartowniś stwierdzi, że zapłaci.

oznacz moderatorów

agus38
#12 Orędownik#

Masz, jak zapłaci przez PayU odeślesz mu wpłatę w ten sam sposób (podobno jest dostępna ta opcja) jak wpłaci na konto to też masz możliwość odesłania wpłaty, gorzej, jak zapłaci przelewem tradycyjnym na Poczcie, to wtedy nie wiem, co zrobić, przekaz pieniężny na podany adres, ale to mało opłacalne dla Ciebie.

Dla świętego spokoju radzę poczekać te 5 dni, Allegro automatycznie anuluje ten zakup i wystawi ponownie a Ty masz święty spokój.

Dla pocieszenia dodam, ze na zwykłym Allegro takie zakupy dla zabawy na licytacjach są anulowane po 30 dniach, a Ty czekasz na te pieniądze z licytacji bo są Ci potrzebne na leki, opłaty itd. a tu klient się pobawił i nie ma zamiaru płacić.

Na lokalnym nie zablokujesz żartownisia, może się bawić do woli

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@6Motyl6 Kupujący ma na zapłacenie 5dni, tam umowy są warunkowe nie zapłaci nie ma zakupu, możesz zwrócić środki kupującemu i przez AF jak masz na koncie i bezpośrednio na konto kupującego ale jak wystawisz ponownie to może kupujący otworzyć dyskusję itd, mogą być problemy. Jeżeli ponownie wylicytuje nie opłaci możesz zgłosić go do Allegro i zablokują mu konto.

oznacz moderatorów