anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Cena do negocjacji - nowość w Allegro Lokalnie

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Chcesz zwiększyć swoją szansę na szybką sprzedaż? Pomocne może się okazać nowe oznaczenie, które dodasz do ogłoszeń - z Kup Teraz i darmowych oraz motoryzacyjnych na Allegro Lokalnie.

Dzięki niemu kupujący dowiedzą się, że proponowana przez Ciebie kwota nie jest ostateczna i mogą negocjować cenę przedmiotu. 

Jak dać znać, że godzisz się na negocjacje

Wystarczy w formularzu wystawiania zaznaczyć do negocjacji (pod ceną przedmiotu). Możesz też dodać takie oznaczenie do trwającego ogłoszenia.

Oznaczenie ceny do negocjacji będzie niedostępne:

  • w ogłoszeniu z licytacją
  • gdy sprzedajesz więcej niż 1 przedmiot w ogłoszeniu.

Co dalej

Gdy kupujący zobaczy przy Twoim ogłoszeniu oznaczenie do negocjacji, może skontaktować się z Tobą na czacie. Po wspólnym ustaleniu nowej ceny, edytuj ogłoszenie, by klient mógł dokonać zakupu.

   Natalia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

mwmonety
#21 Demiurg#

@nat_not Dlaczego taka forma zakupowa może być tylko na AL ? Jest to fajna opcja stosowana już gdzie indziej jako "zaproponuj cenę" którą sprzedawca mógłby przyjąć lub przedstawić swoją  kontrofertę.i takie rozwiązanie powinno być na normalnym allegro a nie  tylko na lokalnym.

oznacz moderatorów

Client:101806177
#9 Pomysłodawca#

@mwmonety  Nie! Na normalnym nie powinno być.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@Client:101806177 To może zależy trochę od kategorii ale w mojej "antyki i kolekcje" jest to bardzo fajne rozwiązanie z którego sam korzystam na innym portalu .

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@mwmonety Ponieważ - jak tu widać - zdania są podzielone, proponuję zgłosić taki pomysł. Jeśli okaże się, że więcej sprzedających myśli tak, jak Ty, przekażemy tę sugestię do właściwych osób.

   Natalia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@nat_not Czyli jednak planujecie takie posunięcie na normalnym Allegro. 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Agent051 Nie, w tej chwili nie planujemy.

   Natalia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@nat_not Byle tylko nie było to obligatoryjne, a co najwyżej opcjonalne.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@mwmonety Może w twojej kategorii taki system miałby rację bytu, ale jest cała masa kategorii w których sprzedaż jest na minimalnych marżach, bo inaczej nie ma szans na sprzedanie czegokolwiek. Tam nie ma z czego opuszczać cen.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@Agent051 Zdaję sobie sprawę z tego że nie każda kategoria do tego pasuje ,w mojej to się sprawdza pozytywnie na innym portalu i tu też by mi pasowała taka opcja .

oznacz moderatorów

granatnik87
#9 Pomysłodawca#

Lepiej czarną listę wprowadźcie na allegro lokalnie to może ludzie przestaną licytować i nie płacić. Póki co to kupującemu w wchodzicie a sprzedający po niej dostają...

oznacz moderatorów

Pe_Beo
#10 Popularyzator#

Uważam, że opcja "cena do negocjacji" powinna być zlikwidowana. Od kilku miesięcy co i rusz dostaję oferty typu „dam połowę i ty płacisz za przesyłkę”, choć wszystkie ogłoszenia wystawiam w opcji „kup teraz”. Kilka dni temu miałem przypadek żenujących prób wyciskania obniżki ceny metodą „na litość” (w stylu „mam chorom córke”). Natomiast w okolicach Sylwestra przerobiłem jeszcze bardziej irytujący przypadek. Gość z tego samego miasta złożył zamówienie tuż przed Wiligią. Przelew z góry, wysyłka listem poleconym. Przesyłkę nadałem tuż po Sylwestrze, następnie wysłałem mejl z jej numerem i i linkiem do e-trackingu PP. A po kilku dniach kupujący założył dyskusję pod zarzutem nie wysłania przedmiotu. Jak wyjaśniłem, założył ją kilka godzin po odebraniu przesyłki od listonosza. Mimo moich wyjaśnień Allegro traktowało go jak świętą krowę, a mnie jak domniemanego oszusta. Jednym słowem, wraz z ”ceną do negocjacji” Allegro zaimportowało z portalu o## zwyczaje hołoty, która tam rządzi w roli „kupujących”.

oznacz moderatorów

sylwiosna
#7 Wielbiciel#

A co w sytuacji gdy po wspólnym ustaleniu nowej ceny, zgodzie sprzedającego na ustaloną cenę zamiast edytuj ogłoszenie, by klient mógł dokonać zakupu - sprzedawca owszem, edytuje ogłoszenie i daje równocześnie wyższą cenę. Załącza też na czacie z kupującym, pod swoją zgodą informację, że rozmyślił się i zamieszcza cenę dużo wyższą niż ta, na którą przystał.

oznacz moderatorów