anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Cena do negocjacji - nowość w Allegro Lokalnie

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Chcesz zwiększyć swoją szansę na szybką sprzedaż? Pomocne może się okazać nowe oznaczenie, które dodasz do ogłoszeń - z Kup Teraz i darmowych oraz motoryzacyjnych na Allegro Lokalnie.

Dzięki niemu kupujący dowiedzą się, że proponowana przez Ciebie kwota nie jest ostateczna i mogą negocjować cenę przedmiotu. 

Jak dać znać, że godzisz się na negocjacje

Wystarczy w formularzu wystawiania zaznaczyć do negocjacji (pod ceną przedmiotu). Możesz też dodać takie oznaczenie do trwającego ogłoszenia.

Oznaczenie ceny do negocjacji będzie niedostępne:

  • w ogłoszeniu z licytacją
  • gdy sprzedajesz więcej niż 1 przedmiot w ogłoszeniu.

Co dalej

Gdy kupujący zobaczy przy Twoim ogłoszeniu oznaczenie do negocjacji, może skontaktować się z Tobą na czacie. Po wspólnym ustaleniu nowej ceny, edytuj ogłoszenie, by klient mógł dokonać zakupu.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

mwmonety
#21 Demiurg#

@nat_not Dlaczego taka forma zakupowa może być tylko na AL ? Jest to fajna opcja stosowana już gdzie indziej jako "zaproponuj cenę" którą sprzedawca mógłby przyjąć lub przedstawić swoją  kontrofertę.i takie rozwiązanie powinno być na normalnym allegro a nie  tylko na lokalnym.

oznacz moderatorów

Client:101806177
#9 Pomysłodawca#

@mwmonety  Nie! Na normalnym nie powinno być.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@Client:101806177 To może zależy trochę od kategorii ale w mojej "antyki i kolekcje" jest to bardzo fajne rozwiązanie z którego sam korzystam na innym portalu .

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@mwmonety Ponieważ - jak tu widać - zdania są podzielone, proponuję zgłosić taki pomysł. Jeśli okaże się, że więcej sprzedających myśli tak, jak Ty, przekażemy tę sugestię do właściwych osób.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@nat_not Czyli jednak planujecie takie posunięcie na normalnym Allegro. 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Agent051 Nie, w tej chwili nie planujemy.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@nat_not Byle tylko nie było to obligatoryjne, a co najwyżej opcjonalne.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@mwmonety Może w twojej kategorii taki system miałby rację bytu, ale jest cała masa kategorii w których sprzedaż jest na minimalnych marżach, bo inaczej nie ma szans na sprzedanie czegokolwiek. Tam nie ma z czego opuszczać cen.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@Agent051 Zdaję sobie sprawę z tego że nie każda kategoria do tego pasuje ,w mojej to się sprawdza pozytywnie na innym portalu i tu też by mi pasowała taka opcja .

oznacz moderatorów

granatnik87
#9 Pomysłodawca#

Lepiej czarną listę wprowadźcie na allegro lokalnie to może ludzie przestaną licytować i nie płacić. Póki co to kupującemu w wchodzicie a sprzedający po niej dostają...

oznacz moderatorów

Pe_Beo
#9 Pomysłodawca#

Uważam, że opcja "cena do negocjacji" powinna być zlikwidowana. Od kilku miesięcy co i rusz dostaję oferty typu „dam połowę i ty płacisz za przesyłkę”, choć wszystkie ogłoszenia wystawiam w opcji „kup teraz”. Kilka dni temu miałem przypadek żenujących prób wyciskania obniżki ceny metodą „na litość” (w stylu „mam chorom córke”). Natomiast w okolicach Sylwestra przerobiłem jeszcze bardziej irytujący przypadek. Gość z tego samego miasta złożył zamówienie tuż przed Wiligią. Przelew z góry, wysyłka listem poleconym. Przesyłkę nadałem tuż po Sylwestrze, następnie wysłałem mejl z jej numerem i i linkiem do e-trackingu PP. A po kilku dniach kupujący założył dyskusję pod zarzutem nie wysłania przedmiotu. Jak wyjaśniłem, założył ją kilka godzin po odebraniu przesyłki od listonosza. Mimo moich wyjaśnień Allegro traktowało go jak świętą krowę, a mnie jak domniemanego oszusta. Jednym słowem, wraz z ”ceną do negocjacji” Allegro zaimportowało z portalu o## zwyczaje hołoty, która tam rządzi w roli „kupujących”.

oznacz moderatorów

sylwiosna
#7 Wielbiciel#

A co w sytuacji gdy po wspólnym ustaleniu nowej ceny, zgodzie sprzedającego na ustaloną cenę zamiast edytuj ogłoszenie, by klient mógł dokonać zakupu - sprzedawca owszem, edytuje ogłoszenie i daje równocześnie wyższą cenę. Załącza też na czacie z kupującym, pod swoją zgodą informację, że rozmyślił się i zamieszcza cenę dużo wyższą niż ta, na którą przystał.

oznacz moderatorów