anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Chciałam ustrzec państwa przed oszustami

UbraniaZaBezcen
#7 Wielbiciel#

W ostatnim czasie wystawiałam ogłoszenia i zgłosił się do mnie kupiec pytając o cenę ostateczna i odsyłając na emaila. Odpisałam mu ze mogę zmieniszyc cenę na taką i taką i się ucieszył. Moja niepewność wzbudził fakt że pisał łamana polszczyzną ale mówię wszyscy ludzie korzystają z internetu również ci z zagranicy mogą robić u nas zakupy lub nawet się przeprowadzić i mieszkać nie znając jeszcze dobrze polskiego. Osoba odpisała łamanym polskim że jakiś jego agen pickup zajmie się tym i jego firma umowami przekazaniem danych cuda wianki. Nie zrozumiałam do końca i dopytałam czy dobrze zrozumiałam odpisał prawie to samo tylko bardziej zrozumiale. A co w tych wiadomościach było podaj numer iban numer banku państwo nazwę banku numer telefonu i i adres zamieszkania. I wnioskuję że to był oszust ( juz wcześniej się oczytałam o przekręcie na allegro lokalnie i samo allegro sugerowało przekret nigeryjski) Bo jak napisałam w pierwszej wiadomości ze wystawie ten przedmiot za ustaloną kwotę na allegro i kupi kup teraz to było że nie on zrobi przelew a jego,, firma" się zajmie resztą. A jak w ostatniej napisałam że ze względu na oszustwa chce dokonać transakcji przez allegro to się już nie odezwał. A ja nie chciałam mu podawać swoich danych itd bo miałam źle przeczucia i dobrze zrobiłam. Co śmieszne Po dniu jego nieodzywania się napisał  kolejny ktoś na to samo ogłoszenie  też łamana polszczyzną i też odwołał na emaila. Nie dajcie się nabierać ludzie. To są wyłudzacze danych. Można mieć tylko problem przez to albo ciągać się po sądach. Nie ma sensu miejmy głowy na karku!

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

mdrogeria
#21 Demiurg#

UbraniaZaBezcen nie potrzebnie rzeczowo odpowiadasz na takie wiadomości . Jest tu na forum krocie podobnych postów . Jeśli masz potrzebę odpowiedzieć zrób to w sposób wymijający i pacjent się odczepi .

oznacz moderatorów

UbraniaZaBezcen
#7 Wielbiciel#

Już tak zrobiłam. 🙂 Wcześniej nie miałam takiej sytuacji ( sporadycznie coś wystawiam) i myślałam że to potencjalny kupujący dopiero w trakcie zaczęłam czytać i  obeznalam się w tym temacie. 👍 I teraz piszę że transakcji dokonuje tylko przez allegro w żaden inny sposób zważywszy na oszustów. 😄 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@UbraniaZaBezcen Na Lokalnie jest wiele prób wyłudzenia towaru bez wpłaty. Jeśli kupujący chce kupić to kupuje, a nie wypisuje głupoty i zachęca do manipulacji w celu odwrócenia uwagi sprzedającego. Potem tacy przesyłają lipne komunikaty o wpłacie lub lipne potwierdzenia wpłat, choć nie płacą. Pisze tu codziennie o tym wiele osób.

oznacz moderatorów