anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Client:0000????0000

michasx998
#9 Pomysłodawca#

Witam.

Życzę wszystkim spokojnych Świąt Wielkanocnych 🙂

Ale nie o tym.

Mam już serdecznie dość ciągłych wiadomości od tajemniczych osób "Client..." , które chcą jakiejś rezerwacji, przesyłki, a na końcu proszą o e-mail.

Ja rozumiem, że Allegro jest otwarte dla wszystkich jak Orlen, ale może jednak warto wrócić do starych czasów weryfikacji osób, które chcą założy konto? Ewentualnie chociaż możliwość zgłaszania takich wiadomości do Allegro, blokowanie czy dodawanie do spamu? Bo nawet nie ma jak usunąć takiej wiadomości. 

Pozdrawiam 🙂

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Takie osoby to najczęściej są oszuści którzy próbują wyciągnąć od ciebie dane do konta a następnie ci je uszczuplić. Jest to totalna plaga na AL a blokowanie nic nie daje bo szybko powstają nowe .

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Tak, ale allegro mogło by umożliwiać kontakt między użytkownikami (przez system) osoby zarejestrowane oraz zweryfikowane, zarówno tych sprzedających, jak i potencjalnych kupujących. Było by to uciążliwe dla nowych osób, ale szybko ograniczyło takie naciąganie do minimum. 

oznacz moderatorów

michasx998
#9 Pomysłodawca#

Tym bardziej, że gdy ja zakładałem konto, jakieś 15 lat temu, miałem 17 lat i listownie pocztą przychodził mi kod weryfikacyjny żeby móc w pełni korzystać z zakupów. Gdy tego nie miałem, to każdy widział, że jestem niezarejestrowany, były jakieś ograniczenia w zakupach. Dlatego moja prośba, aby jednak Allegro poszło w jakimś kierunku weryfikacji, kto zakłada konto. Najprostszą metodą i najbardziej skuteczną chyba byłaby weryfikacja poprzez przelew weryfikacyjny. 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Weryfikacja jest bardzo wskazana ale póki nie przynosi wymiernych korzyści nie spieszą się z takim rozwiązaniem .Kiedyś allegro było mniej skomplikowane ,miłe w obsłudze i dające wizje zarobku ,teraz jest masa wymogów ,opłat i coraz trudniej jest to wszystko ogarnąć. Pomysł z przelewem weryfikacyjnym możesz zgłosić ,może po jakimś czasie go wdrożą.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@michasx998 "listownie pocztą przychodził mi kod weryfikacyjny żeby móc w pełni korzystać z zakupów."

Allegro jakieś kilkanaście lat temu zdjęło te ograniczenia i umożliwiło kupowanie bez weryfikacji listem (tak zwanym "kopertkom" :))

W tej chwili kupować na allegro lokalnie można nie tylko bez potwierdzenia prawdziwości danych, ale nie mając uzupełnionych żadnych danych osobowych :))

oznacz moderatorów