anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co robić?

robert4548
#7 Wielbiciel#

Witajcie, sprzedaję na allegro lokalnie od dłuższego czasu rzeczy, które są mi zbędne. Ostatnio sprzedałem zegarek na rękę, który miałem od nowości, ale przeleżał schowany przez ok. 1 rok. Padła bateria, włożyłem na chwilę inną żeby sprawdzić działanie, wszystko było okej, więc wystawiłem jako używany, ale w pełni sprawny z oryginalnym opakowaniem, dowodem zakupu oraz kartą gwarancyjną na której widniał konkretny model oraz data zakupu. Kupujący po odbiorze paczki stwierdził, że w zegarku jest uszkodzony mechanizm chronografu. Żeby się nie kłócić napisałem że w takim razie proszę o odesłanie zegarka wraz z całym kompletem który otrzymał i zwrócę mu wartość którą zapłacił. Kupujący napisał że opakowanie wyrzucił, ale że karta gwarancyjna jest. W ostatecznosci zgodziłem się na zwrot z samą kartą. Dzisiaj odebrałem zwrot samego zegarka bez opakowania oraz karty gwarancyjnej...zostałem pozbawiony jakichkolwiek dokumentów potwierdzających legalność zegarka...a co najlepsze zmieniłem baterię i zegarek po resecie jest w pełni sprawny. Wszystkie mechanizmy działają. Pytam Was co dalej mogę zrobić ponieważ "drogie" allegro stwierdziło że muszę przyjąć zwrot jeśli kupujący uważa że zegarek jest uszkodzony...ręce opadają. Pomożecie? Wartość nie jest duża, ale chodzi o sam fakt że zostałem pozbawiony opakowania, dowodu zakupu i karty gwarancyjnej.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

komis-bell
#21 Demiurg#

A jesteś pewien, że wrócił ten sam zegarek który wysłałeś? Jakieś numery seryjne masz?

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

To odrzucasz reklamację jako niezasadną , każesz odebrać przedmiot sprawny i zgodny z opisem. 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@robert4548 

1. - " Padła bateria, włożyłem na chwilę inną żeby sprawdzić działanie, "

2. - "......a co najlepsze zmieniłem baterię i zegarek po resecie jest w pełni sprawny."

Sprzedałeś  niedziałający zegarek z rozładowaną baterią?

Wymieniłeś baterię, teraz wyślij  zegarek klientowi, zawiadom go że usunąłes usterkę, zegarek jest sprawny. Wysyłka na twój koszt.

To była reklamacja klienta, zegarek jest ciągle jego własnością.

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

No padła bateria ale zrozumiałam że wymienił wystawił jako używany i wysłał 

oznacz moderatorów