anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobić gdy chcę anulować zakup?

wika24688
#7 Wielbiciel#

Potrzebuję pomocy. Został ode mnie zakupiony przedmiot przez kup teraz, którego już nie posiadam (bylam pewna, ze ogloszenie zostalo zakończone). Chcę anulować zakup, a kupujacy poinformował mnie, że nie posiada takiej możliwości. To nie jest tania rzecz, dlatego chcę jak najprędzej pomóc mu odzyskać pieniądze, a ogłoszenie raz na zawsze usunąć. Pls

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

pinsplash
#21 Demiurg#

@wika24688 Nie możesz anulować zamówienia jako sprzedająca. Do tej pory było tak że prosiłaś kupującego o numer rachunku wpłacałaś mu pieniądze ze swojego konta na jago konto, a potem z potwierdzeniem tego wystepowałaś do Allegro o zwrot opłaty. Ale z tego co pamiętam to chyba OD DZISIAJ jest możliwość zwrotu przez Allegro finanse. @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  - dobrze plotę?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

LEW433_0-1655707896707.png

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@pinsplash tak 🙂 jest już możliwość zasilenia salda Allegro Finanse konkretną kwotą potrzebną do zwrotu dla kupującego, tutaj trochę więcej informacji na ten temat, ale wciąż nie ma systemowych zwrotów na Allegro Lokalnie. 
@wika24688 wpłata od kupującego jest na Twoim saldzie Allegro Finanse, a widzę, że poprosiłaś go o dane do zwrotu, więc możesz zwrócić wpłatę bezpośrednio na jego konto, a następnie aktywować wypłaty. 
Aby to zrobić wejdź proszę tutaj i w części operatora PayU wybierz proszę "przejdź do banku", wykonaj przelew weryfikacyjny, to ważne dane właściciela konta Allegro i konta w banku muszą być identyczne, żeby weryfikacja się udała, a przelew musi być wykonany z numeru konta podanego w formularzu. Weryfikacja w przypadku tego operatora może zająć do trzech dni roboczych. 

@pinsplash a jednak muszę tutaj zrobić ekspresową aktualizację, ponieważ od dziś są systmowe zwroty na Allegro Lokalnie. 
@mr_oma wszystko pięknie opisała w tym artykule 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Poproś klienta o numer konta do zwrotu środków (o ile już go opłacił ) i zwróć mu je . O zwrot opłaty transakcyjnej musisz pisać do AL ,bo regulaminowo jest bezzwrotna ,jednaj są rozpatrywana indywidualnie i masz szanse na jej odzyskanie . Ogłoszenie też usunąć ci może tylko AL.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@wika24688 Musisz wypłacić na swoje konto, aktywujesz swoje konto do wyplat:https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/konfiguracja-konta-do-wyplat/jak-aktywowac-usluge-payu-w-...  kontaktujesz się z kupującym prosisz o nr konta do zwrotu, a o prowizję napisz tu, dołącz dowód na brak transakcji: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a...

oznacz moderatorów