anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy aby sprzedać przedmiot na Allegro Lokalnie muszę potwierdzić zamówienie?

mjasinsk
#7 Wielbiciel#

Dostałem prośbę o przesłanie maila w celu skorzystania z opcji Kup Teraz od użytkownika

Client:103840322

przyszedł taki mail więc na bank to fraud.

Proszę o potwierdzenie próby wyłudzenia danych

 

 

 

INFORMUJEMY, ŻE ZAMÓWIENIE MA BYĆ ZAAKCEPTOWANE W CIĄGU 3 GODZIN PO OTRZYMANIU MAILA Z INFORMACJĄ

 

 

INFORMUJEMY O ZMIANACH REGULAMINU! PROSIMY ZAPOZNAĆ SIĘ Z INFORMACJĄ NIŻEJ, PO PRZECZYTANIU PROSIMY ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA DODATKOWE WSKAZÓWKI I PRZEJŚĆ DO WERYFIKACJI TOŻSAMOŚCI.

 

KUPUJĄCY DOKONAŁ ZAPŁATY ( SPRAWDŹ NIŻEJ).

 

 

 

 

WARTOŚĆ TOWARU

 

 

 

WARTOŚĆ UBEZPIECZENIA

 

 

 

KOSZTY PRZESYŁKI

 

PO ZAAKCEPTOWANIU ZAMÓWIENIA ŻEBY ODEBRAĆ WPŁATE NALEŻY POSTĘPOWAĆ ZGODNIE Z PONIŻSZĄ INSTRUKCJĄ

 

1.KLIKNĄĆ "ZAAKCEPTOWAĆ ZAMÓWIENIE"

 

2.ZNALEŹĆ I KLIKNĄĆ W PRZYCISK "ODBIERZ ŚRÓDKI"

 

3.WYBRAĆ SWÓJ BANK

 

4.ZWERYFIKOWAĆ SIĘ ZA POMOCĄ KONTA BANKOWEGO

 

NA CZYM POLEGA WERYFIKACJA? - MUSISZ POTWIERDZIĆ SWOJĄ TOŻSAMOŚĆ W PROCESIE WERYFIKACJI POPRZEZ RACHUNEK OSOBISTY BANKU, Z USŁUG KTÓREGO KORZYSTASZ - TO JEDNORAZOWA WERYFIKACJA, PO KTÓREJ BĘDZIESZ WPISANY DO OFICJALNEJ LISTY OSÓB KORZYSTAJĄCYCH Z USŁUG PORTALU

 

 

ŻEBY ZAAKCEPTOWAĆ ZAMÓWIENIE Fibaro Home Center 3 Lite PROSIMY KLIKNĄĆ PONIŻEJ

 

 

 

 

problem przy zaakceptowaniu? skopiuj link( edytowano ) i wklej go do przeglądarki

 

ZE WZGLĘDU NA UDOSKONALENIE FUNKCJI "KUP TERAZ", ZMUSZENI JESTEŚMY PROSIĆ O DODATKOWĄ WERYFIKACJĘ KLIENTÓW PORTALU W CELU POLEPSZENIA SZYBKOŚCI OTRZYMANIA PRZELEWÓW ZA SPRZEDANE PRZEDMIOTY, JEST Z TYM NAPRAWDĘ CORAZ LEPIEJ, TERAZ NIE MUSISZ DŁUGO CZEKAĆ NA WPŁATĘ OTRZYMASZ JĄ OD RAZU!

oznacz moderatorów
393 ODPOWIEDZI 393

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mjasinsk dziękuję za Twoje zgłoszenie! Zablokowaliśmy to konto. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

gaga1211
#8 Zapaleniec#

IMG-20220118-WA0000.jpg

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@gaga1211 jeżeli to wiadomość od MarcinMroz01 to zablokowaliśmy już to konto. Dziękuję za Twoje zgłoszenie!

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Client:48818651
#1 Nowicjusz#

Screenshot_20220124-120626.png

 ja dzisiaj  dostałam taka wiadomość. 

oznacz moderatorów

gustek
#7 Wielbiciel#

mi zamknął sprzedaz przedmiotu ale tez wygląda na fraud, niestety podałem wczesniej email

 

Client:104184854

 
Bezpieczeństwo na lokalnie
Kupujący rozpoczął zakup przedmiotów. Sprawdź status sprzedaży w sekcji Zamówienia od kupujących.
dzisiaj, 22:03
Witaj, zapłaciłem za Twoją ofertę poprzez dostawę Inpost. Kliknij na poniższy link, aby otrzymać pieniądze za sprzedaż i potwierdzić dostawę. Dziękuję bardzo:)
dzisiaj, 22:03
dzisiaj, 22:03
mam status płatnośc nieudana
dzisiaj, 22:09
Musisz potwierdzić dostawę, wtedy status zmieni się na "Potwierdzony i opłacony".
dzisiaj, 22:15
ale dlaczego to nie jest strona allegro tylko jakaś xyz?
dzisiaj, 22:20
Nie wiem, przysłali mi ten link i kazali potwierdzić przesyłkę.
dzisiaj, 22:21
ok to juz jutro bo z telefonu nie widze
dzisiaj, 22:22
Musisz potwierdzić w ciągu jednej godziny, ponieważ po upływie godziny link zostanie usunięty.

 

oznacz moderatorów

Estella_baby
#7 Wielbiciel#

u mnie ten sam problem

Estella_baby_0-1643887793328.pngEstella_baby_1-1643887802019.png

 

oznacz moderatorów

a-s-i-a-87
#2 Obserwator#

2241E288-A6F6-496D-B533-83DC8E0703D8.png

A391100D-8145-4B50-9A4A-74A6C69B5D71.png

 u mnie to samo - 2 wiadomości z próbą uzyskania maila

oznacz moderatorów

Olka5253
#7 Wielbiciel#

Olka5253_0-1645613686387.png

Taka wiadomosc dzisiaj : ) 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Olka5253 Dzięki! Zablokujemy to konto. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

GarkosQ
#1 Nowicjusz#

Witam,
dziś po dość króciutkiej rozmowie z osobą zainteresowaną podesłała nagle mi ona link, co samo z siebie odpaliło już moje podejrzenia. Jako, że mam stary telefon specjalnie do takich sytuacji kliknąłem przez niego i wyskoczyło mi coś a'la potwierdzenie zakupu (zdjęcie) i, mówiąc kolokwialnie, śmierdzi mi to próbą oszustwa. W internecie nie mogę znaleźć informacji na ten temat, a chcę się upewnić co do swoich podejrzeń i potencjalnie ostrzec innych. Pozdrawiam 🙂
270244307_711945193121025_5045961793109522742_n (1).jpg

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Tu na forum to jest na ten temat wiadomości mnóstwo ,twoje spostrzeżenie jest słuszne to próba wyłudzenia ,nic nie klikaj bo możesz wiele stracić.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@GarkosQ dobrze, że zachowałeś czujność i nie wszedłeś w link na Twoim telefonie. Czy znasz login Allegro osoby, która wysłała do Ciebie tą wiadomość? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

piotrek-k82
#7 Wielbiciel#

Wystawiłem przedmiot na allegro lokalnie. Poprzez whatsappa zgłosiła się jedna osoba prosząc o sprzedaż na allegro. Osoba ta przysłała mi link https://allegro-pl.kjsa-i5az.work/cash32159744  w którym jest informacja o tym że kupując zapłacił już za produkt i teraz mam odebrać płatność. Klikam dalej i tu mam wybrać swój bank wprowadzić dane logowania. Tu zapaliła mi się lampka. Czy to nie jest przypadkiem oszustwo? 

oznacz moderatorów

sklepbazalux
#9 Pomysłodawca#

@piotrek-k82  jest to próba oszustwa. Nie klikaj w żaden link i zgłoś konto kupującego moderatorom. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie przypadkiem tylko z pewnością próba oszustwa, nic nie otwieraj, nie potwierdzaj, możesz stracić kasę.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@piotrek-k82 dobrze, że zachowałeś się ostrożnie. Dla pewności przeskanuj proszę komputer i telefon programem antywirusowym. Czy znasz login konta Allegro osoby, która do Ciebie napisała? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

piotrek-k82
#7 Wielbiciel#

Niestety loginu nie znam. Znam tylko numer telefonu, z którego ten ktoś do mnie napisał +48792378048.

oznacz moderatorów

Agent555
#16 Inspirator#

To oszust

oznacz moderatorów

Sandro1975rn
#7 Wielbiciel#

Dostałem przed chwilą taką wiadomość przez Allegro.

Dobry wieczór, podoba mi się Państwa produkt, ale gdy przechodzę do płatności za towar z dostawą allegro prosi o adres EmelIow sprzedawcy, proszę mi go napisać, Pozdrawiam Nina Bednarek

Potem na adres email przyszła mi podejrzana wiadomość:

KUPUJĄCY DOKONAŁ ZAPŁATY ( SPRAWDŹ NIŻEJ).

 

 

WARTOŚĆ TOWARU

 

 

KOSZTY PRZESYŁKI

W związku ze wzrostem oszustw na naszym portalu Allegro Lokalnie musisz potwierdzić swoją tożsamość poprzez konto osobiste banku, z którego korzystasz - jest to jednorazowa weryfikacja, po której zostaniesz wpisany na oficjalną listę osób korzystających z usług portalu. Zgodnie z art. 286 § 1 k.k. oszustwem jest czynność polegająca na osiągnięciu korzyści majątkowej poprzez wprowadzenie w błąd innej osoby, posłużenie się wprowadzeniem w błąd lub niezdolnością do należytego pojmowania przedsiębranego działania. Pod pojęciem oszustwa rozumie się zarówno świadome zniekształcanie prawdy (oszustwo czynne), jak i ukrywanie prawdy (oszustwo bierne).- to jednorazowa weryfikacja, po której będziesz wpisany do oficjalnej listy osób korzystających z usług portalu

Po zaakceptowaniu zamówienia żeby odebrać wpłate od allegro group należy postępować zgodnie z poniższą instrukcją

 

1.KLIKNĄĆ "ZAAKCEPTOWAĆ ZAMÓWIENIE"

 

2.ZNALEŹĆ I KLIKNĄĆ W PRZYCISK "ODBIERZ ŚRÓDKI"

 

3.WYBRAĆ SWÓJ BANK

 

4.ZWERYFIKOWAĆ SIĘ ZA POMOCĄ KONTA BANKOWEGO

ŻEBY ZAAKCEPTOWAĆ ZAMÓWIENIE PROSIMY KLIKNĄĆ PONIŻEJ

ZAAKCEPTOWAĆ ZAMÓWIENIE!

 Bezpieczeństwo płatności zapewnia technologia 3-D Secure, Verified by Visa i MasterCard SecureCode. Dane podane przy weryfikacji obsługuje protokoł HTTPS, ten protokół jest bezpieczny i chronie dane użytkownika, to znaczy że nikt nigdy nie dostanie tych danych.  Coroczne potwierdzenie przez firmę standardu PCI DSS Level 1 (najwyższy poziom).

Kilknąłem na stronę logowania do banku ale wydaje mi się to jedna wielka ściema. Proszę o pilną odpowiedź.
oznacz moderatorów