anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy coś mi grozi?

Mlodyyernescik
#7 Wielbiciel#

Dziś po wystawieniu ogłoszenia ok 12min później dostałem wiadomość SMS od Allegro z potwierdzonego numeru ponieważ wcześniej dostawałem z tego numeru kody do weryfikacji, SMS byl o treści że mój Produkt został sprzedany jednak Allegro nigdy takich wiadomości z linkami nie wysłało zdziwony klinkełem w link przekierowało mnie na stronę na której musiałem zweryfikować się przez CAPTCHA zweryfikowałem że nie jestem botem a następnie przekierowało mnie na dosyć dziwną w stronę Allegro na której był dosyć duży napis odbierz pieniądze oraz moje ogłoszenia wiedziałem że coś jest nie tak dlatego od razu zamknąłem tą stronę a sprawdzając maila nie dostałem żadnych powiadomień Allegro poza tym moje ogłoszenie nie było wystawione w trybie kup teraz tylko ogłoszenie było na zasadzie Napisz do sprzedającego lub negocjuj nie wiem czy po wyjściu w ten link jest możliwość że teraz im coś grozi Czy mogą mi się włamać na konto nie podałem żadnych swoich danych Jedyne co weszłem w link i kliknełem CAPTCHA proszę o jakąś radę lub jeśli ktoś się zna czy coś mi grozi minęło już ok 10min i jak narazie nic się nie dzieje. @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

komis-bell
#21 Demiurg#

@Mlodyyernescik Jeśli nie podałeś żadnych danych a jedynie wszedłeś w przysłany link to nie ma powodów do obaw aczkolwiek dla pewności warto przeskanować urządzenie dobrym programem wykrywającym szkodniki (ja polecam Malwarebytes) i profilaktycznie zmienić hasło na nowe. 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Mlodyyernescik Cześć. 🙂 Była to próba wyłudzenia danych. Najlepiej wyczyść swoje urządzenie programem antywirusowym. Jeśli masz możliwość, to prześlij nam zrzut ekranu lub przekopiowaną wiadomość na phishing@allegro.pl (zablokujemy stronę, która została Ci przesłana). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów