anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy da się jakoś sprawdzić czy aukcja jest legitna?

Leo347
#7 Wielbiciel#

32CE1A5E-3F24-4859-96B0-8EF41572F2C9.jpeg

wczoraj wypatrzyłem bardzo atrakcyjna ofertę w postaci xboxa series x w okazyjnej cenie. Sprzedawca chciał komunikować się ze mna na whasapp i wysłał link w którym mialem zapłacić a on mial złożyć zamówienie.smierdzi mi to jakimś skamem narazie tego nie tykam prosze o odp

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

xyz96
#21 Demiurg#

@Leo347 Bardzo atrakcyjna oferta zazwyczaj oznacza kłopoty. Odpuść sobie. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Dla twojego bezpieczeństwa dokonaj zakupu przez allegro, tu masz gwarancje zakupów.

oznacz moderatorów

Leo347
#7 Wielbiciel#

Czy jeśli dokonam płatności przez Allegro mam jakieś szanse na odzyskanie pieniedzy w przypadku oszustwa?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak, da się odzyskać, Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy, masz dyskusję i program ochrony kupującego, ale po co ryzykować, na odzyskanie możesz czekać kilka tygodni.

oznacz moderatorów

Leo347
#7 Wielbiciel#

Rozumiem, mógłbym ci przedstawić całokształt tej sytuacji? Gdzieś na pv?

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Nie daj się wrobić w takie gierki ,to prawdopodobnie próba wyłudzenia a niska cena ma oślepić potencjalnych chętnych.

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@Leo347 Jeżeli ktoś namawia do płatności poza Allegro, to jest to (najpewniej) oszust.

oznacz moderatorów

DrapexPL
#12 Orędownik#

Oszustwo. Przecież domena nawet się nie zgadza

oznacz moderatorów

Leo347
#7 Wielbiciel#

Napewno się nie zgadza?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Leo347 adres oferty na Allegro Lokalnie nie wygląda prawidłowo. Spójrz adres oferty na Allegro Lokalnie wygląda np. tak: https://allegrolokalnie.pl/oferta/konsola-xbox-series-x-1tb-gx2   
Próbowałam też wyszukać tą ofertę na AL i jej nie znalazłam, czy możesz podać login tego sprzedającego? Z pewnością odradzam zakupy poza Allegro, gdy sprzedający zachęca do kontaktu poza platformą zazwyczaj nie ma czystych intencji. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Leo347
#7 Wielbiciel#

Jego nick to Neonet30

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Leo347 dziekuję! Przykro mi ale to nie była legitna oferta. To konto zostało już zablokowane, a wszystkie oferty usunięte.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Leo347
#7 Wielbiciel#

Witam Mam nowe informacje w tej sprawie. Skontaktował się ze mna prawdziwy właściciel konta Allegro Neonet30. Konto zostało mu skradzione daje na to moje słowo.facet nigdy nic nie wystawiał. Ale ma do tego konta duzy sentyment i chciał zrobić większe zakupy za pośrednictwem Allegro. Prosze serdecznie o odblokowanie jemu konta lub skontaktowanie się z ta osoba podaje niżej jego numer telefonu 

[edycja]

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Leo347, procedura zdjęcia blokady odbywa się indywidualnie. Widzę, że ta osoba skontaktowała się z nami mejlowo w tej sprawie. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@la_nika  He,  he....  biedny sprzedawca Neonet30 😓

Przecież jesli adres  strony jest fałszywy to niewykluczone że i nick sprzedawcy jest fałszywy, a  sprzedawca allegrowy jest bogu ducha winien, nagle zostaje zablokowany nawet nie wie za co.

Ale skoro macie pewność że to on oszukuje po boku to OK,  ja jednak mam wątpliwość.

oznacz moderatorów

Leo347
#7 Wielbiciel#

Adres wysyłał nie na Allegro tylko na whasapp nie on.

oznacz moderatorów