anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy dokonałem bezpiecznej transakcji?

agnieszkaarkusze
#8 Zapaleniec#

Witam, 2 dni temu sprzedałem Macbooka na allegro lokalnie. Kupujący z nickiem Tatiana pisał do mnie łamana polszczyzną w podobny sposób jak w tym wątku : ” https://spolecznosc.allegro.pl/t5/sprzedający-o-allegro-lokalnie/uwaga-nowa-próba-oszustwa-spreparow...
Kupujacy dopytywał o formę dostawy i normalnie prowadził rozmowę. Zazwyczaj jestem mega ostrożny w Internecie jeśli chodzi o takie transakcje. Mimo moich obaw Kupujacy normalnie zapłacił ostatecznie za MacBooka co mnie strasznie zdziwiło bo myślałem ze skończy sie na linku do fakeowej strony allegro lub InPostu.

Czy transakcja której dokonałem mogla byś jakiegoś rodzaju oszustwem czy poprostu panikuje. Pieniądze niby dostałem ale jakoś mi dziwnie z tą transakcja. Właśnie naczytałem sie jak kupujący naciągają allegro na Program Ochrony Kupujących. Dziś rano kupujący odebrał paczkę i pisałem do niego czy ze sprzętem wszystko w porządku lecz zero odzewu.

Z góry dziękuję za odpowiedz.

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

LEW433
#21 Demiurg#

Trudno odpowiedzieć co zrobi kupujący, jako prywatny sprzedajacy masz inne prawa niż firma, więc zapłacone wysłane i tak powinno być.

oznacz moderatorów

agnieszkaarkusze
#8 Zapaleniec#

Rozumiem, po prostu zdziwiłem się jak ktoś kto pisze łamana polszczyzną zapłacił. Pomyślałem ze może nie gada ktoś po polsku dobrze i no normalnie kupił. Chciałbym normalnie wydać pieniądze które dostałem lecz nie wiem czy cos z tego nie wyjdzie ;/ No niby nie powinno 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@agnieszkaarkusze a masz kasę tu https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji zleciłeś wypłatę ?  w sumie mogą być innego rodzaju przekręty, złoży reklamację, nie odeśle dostanie kasę z Protect, a Ciebie obciążą, będziesz bez sprzętu i kasy 😄 Może odeśle swój uszkodzony itp. różne cuda się dzieją, ale po co panikować, poczekaj jak coś wróć do tego wątku pokierujemy 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

agnieszkaarkusze
#8 Zapaleniec#

Tak, pieniądze mam już normalnie na koncie

oznacz moderatorów

agnieszkaarkusze
#8 Zapaleniec#

Ciężko nie panikować jak kwota to koło 8000 zł… Niby w danych do wysyłki jest numer, można zadzwonić lub wysłać sms ale tez nie wiadomo czy taka wiadomość lub rozmowa nie obciąży konta 😅

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

na przyszłość do handlu na allegro lokalnie używaj osobnego konta a potem przelewaj tą kasę na swoje osobiste konto które znasz tylko ty

oznacz moderatorów

agnieszkaarkusze
#8 Zapaleniec#

Dlaczego?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

bo jakby się naciąć na jakiś trik z dostępem do konta to wyczyszczą tylko to do allegro a nie główne a jak po każdej wpłacie zrobisz przelew od razu to wyczyszczą z 0 na 0 

oznacz moderatorów

agnieszkaarkusze
#8 Zapaleniec#

Rozumiem, jeśli o to chodzi to nigdy nie klikam w podejrzane linki i odrazu sprostowałem ze cala transakcja odbywa sie tylko na allegro. Padło słowo E-mail od kupującego ale później się skapnąłem ze kupującemu chodziło o kuriera, formę dostawy a nie email. Bo jednak kupujący nie pisał plynnie po polsku jak wspomniałem. Domyslam sie ze robie chaos o nic, juz niestety taki ze mnie panikarz. Nie minęły nawet 24h od odebrania laptopa 😅

oznacz moderatorów

agnieszkaarkusze
#8 Zapaleniec#

Głównie moją czujność pobudziła ta łamana polszczyzna, no ale coz w Polsce nie mieszkają sami Polacy a kupujący uczciwie zapłacił bez żadnych problemów to widocznie moja panika o nic 😅 O ile pamietam to sam nie pisałem jak kupiłem tego laptopa ze wszystko w porzadku z nim haha.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@agnieszkaarkusze mam nadzieję, że w oferty były zdjęcia całego komputera i  wszystkie szczegóły identyfikacyjne. Lepiej dmuchać na zimne.

oznacz moderatorów

agnieszkaarkusze
#8 Zapaleniec#

Takk wszystko było, nie wiem czy to cos da ale mam zdjęcia plus nagranie paczki przed wsadzeniem do paczkomatu oraz jak jest dookoła obklejona komunikatami „nie rzucać” dodatkowo nagrany moment umieszczenia paczki w paczkomacie. Niestety nie wiem czy nagrałem pakowanie co obstawiam byłoby kluczowe w sytuacji jakby coś jednak wyszło. 
Dzwoniłem i napisałem sms’a pod numer jaki był podany w adresie lecz niestety tez zero odzewu. Na sms’ie niebieski dymek, co mnie akurat trochę uspokaja. Jeśli chodzi o sprzedaż dlatego preferuje **piiip**… Kupujacy potwierdza ze jest wszystko w porządku i chociaż tak „umownie” wiadomo, że z paczką wszystko okej…

oznacz moderatorów

agnieszkaarkusze
#8 Zapaleniec#

Serio… Allegro cenzuruje OELIKS?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

tak to konkurencja cenzuruje cenzuruje
pamiętaj tylko że jak nie wyłączałeś rękojmi w ofercie to 2 lata odpowiadasz za usterki czyli nie zaszkodzi raz na tydzień zaglądać na konto allegro czy ktoś coś nie pisze że reklamację chce złożyć

oznacz moderatorów

agnieszkaarkusze
#8 Zapaleniec#

Niestety doczytałem to dopiero po sprzedaży. Trochę szkoda ale no nauczka dla mnie na przyszłość…

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

prawdopodobnie masz inny email dla allegro niż gmail dla telefonu
wygodnie ci bedzie utworzyć regułę przekierowującą emaile z allegro z maila na allegro na twojego gmaila telefon sprawdza się codziennie a wyskoczy ikonka liczby na ikonie gmail

oznacz moderatorów