anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy jest sens sprzedaży na Allegro?

jm3raz
#8 Zapaleniec#

Do tej pory płaciłem za sprzedaż różnych przedmiotów za miesiąc powyżej 100zł.

Dziś mija termin płatności opłat za czerwiec, zabieram się za opłacenie i szok.

Mam do zapłacenia 7 złotych i 90 groszy.

Zastanawiam się, czy ta platorma jest mi aż tak potrzebna, a jeszcze wszyscy straszą DAC7.

Niech sobie sami sprzedają, Ci mądrzy politycy i biorą podatki od siebie.

Patrzę na Allegro i wyświetlaja się same napisy: Firma, Firma, Firma....., gdzie te okazje jak dawniej, przecież firmy nie sprzedaja taniej od prywatnego sprzedawcy, który chce pozbyć się niepotrzebnych rzeczy.

Do czego to ma doprowadzić? Do wyrzucania na śmieci, a gdzie ta ekologia?

Co Wy na to? 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

My na to, że Allegro nie chce indywidualnych sprzedawców na swojej platformie. Nie chce też małych sprzedawców będących firmami. Nie chce też sprzedawców, którzy nie będą brać udziału w wyścigu szczurów - "szybciej, taniej, więcej".


oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Dac7 to nie dodatkowy podatek, przeczytaj.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@jm3raz nie panikuj, jak masz swoje rzeczy używane i nie kupowane specjalnie do dalszej odsprzedaży to śmiało dalej wystawiaj, zgłoszenie nie ma nic do rzeczy, to tylko raport wysyłany z automatu, wcześniej US musiał szukać sprzedawców co dużo sprzedają i prosić Allegro o dane teraz dostanie to z automatu, i podejmie decyzję czy ma Cię wezwać na wyjaśnienia 🙂

A to że spadła sprzedaż to wina wakacji oraz zmian wyświetlania na allegro, przy łączeniu ofert już nie widać tych z Lokalnie, więc teraz trzeba czasu jak się kupujący ogarną gdzie szukać chyba że przejdą na inny portal gdzie się przyjemniej kupuje 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

A  ja mam coraz częściej wątpliwość czy jest sens kupowania na Allegro.  W wielu sklepach stacjonarnych bywa taniej i przynajmniej widzi się co się kupuje.

Oczywiście Allegro jest rajem dla różnej maści oszustów i kombinatorów  więc dla wielu jest jedyną rozsądną opcją zarówno sprzedaży jak i  kupowania.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@br. Podzielam Twoje wątpliwości, tym bardziej że większość sprzedawców z Allegro ma swoje sklepy internetowe. Jeśli mają rozum (a większość jednak ma), to sprzedają we własnych sklepach proporcjonalnie taniej, więc nawet uwzględniając "zyski" ze Smarta, bardziej opłaca się kupować bezpośrednio. Ja np. Smarta jak kupujący nie przedłużyłem, bo łapałem się na tym, że często na siłę kupowałem niepotrzebnie więcej, żeby się załapać na "darmową" przesyłkę. A sam Smart to już sześc dyszek...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@br. taki cel ma smart i oznaczenia super cena itp. złudne oszczędności, do tej pory kupowałem chemię na allegro, wczoraj byłem w markecie zakup za około 100 zł zaoszczędziłem prawie 20 zł większość produktów 1 - 2 zł taniej niż na allegro 😞

Prowizje, dopłaty do smarta zaczynają zabijać tanie zakupy z jakich słynęło 10 lat temu allegro 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów