anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy kupujący potrzebuje mojego e-maila lub numeru telefonu na Allegro Lokalnie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Martuszka89
#7 Wielbiciel#

Screenshot_2021-10-08-20-06-23-851_pl.allegro.jpg

 Cześć, czy to oszustwo? 

oznacz moderatorów
9 111 ODPOWIEDZI 9 111
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Ktoś tu wałki kręci ,przyblokujcie  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Julita8115 dziękuję za Twoje zgłoszenie! Zablokowaliśmy wskazane konta. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Julita8115
#7 Wielbiciel#

Często się to zdarza? W ciągu dnia dużo mam takich wiadomości z prośbą o e-mail, np.:

105113122

105112670

105112733

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Julita8115 dziękuję za Twoje zgłoszenie. Zablokowaliśmy wskazane konta. Niestety tak, takie wiadomości są do nas zgłaszane dość często. Zespół, który zajmuje się Allegro Lokalnie pracuje nad wprowadzeniem zabezpieczenia, które je skutecznie wyeliminuje. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
bombel1305
#9 Pomysłodawca#

Wystawiłem telefon. Dostałem kilka wiadomości od cyfrowych kupujących. Podałem maile i 2 razy adres zamieszkania. Dostałem e meila z niby allegro o tym że niby płatność rozpoczęta i muszę powiedzieć bank do przelewu. Na kompie nie dało rady,skopiowałem kod kreskowy. Ale gdy zobaczyłem że każe mi się logować do mojej bankowości zrezygnowałem Czułem że to oszustwo,i niestety podałem  mimo to dane adresowe,żadnych innych. Klikałem też kilka razy w link z emeila. Nie zalogowałem się jednak nigdzie. Jedno się obawiam. Jakiegoś trojana czy coś w tym linku.  Ale mam nadzieję że w porę ,nie logując się zapobieglem stratom.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Także mamy taką nadzieję, przeskanuj kompa i nie dawaj się już wciągnąć w żadne maile, linki.😕

oznacz moderatorów
bombel1305
#9 Pomysłodawca#

Skanuje właśnie. Masakra. Trochę straciłęm czujność,co mi się nie zdarza w takich sytuacjach. Wiele razy dostawałem linki na telefon ,różne,o paczkach że niedopłata itd i może raz czy dwa klikałe mlink z ciekawośći,ale żadnych danych nie dawałem.  Teraz mam nadziejęże w pore zauważyłem próbę oszustwa. nie podając danch logowania. Takie rzeczy to już dają doo myslenia,i zwłaszcza jeśli coś kiedyś się sprzedawało. 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@bombel1305 bardzo dziękuję, że napisałeś do nas w tej sprawie. Samo podanie adresu e-mail jeszcze nie niesie konsekwencji, ale kilknięcie w link mogło narazić Twój sprzęt, dlatego również mam nadzieję, że po przeskanowaniu urządzeń programem antywirusowym wszystko będzie okej. Polecam Ci też na wszelki wypadek zmienić dane do logowania do banku (po upewnieniu się, że komputer jest bezpieczny). 
Czy mogę poprosić Cię o podanie loginów osób, który wysłały do Ciebie prośby o podanie adresu e-mail? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
bombel1305
#9 Pomysłodawca#

Przeskanowałem antywirusem , darmowym panda, oraz skanerami online firmy eset i norton.  TElefon przeskanowany esetem ściagniętym specjalnie ,plus to co mam na telefonie. Podaję dane.

Client:105116034

Client:105112612

Client:105107932

Client:105105765

Client:105103656

Client:105101461

 

 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@bombel1305 dziękuję za Twoją odpowiedź! Wszystkie konta zostały zablokowane. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
bombel1305
#9 Pomysłodawca#

W sobotę odbyła się właściwa transakcja. Widać teraz jak człowiek zmęczony,niewyspany, chcący coś sprzedać bo potrzebuje ma zaniżoną uwage. Było tak jak powinno być. Po zakupie aukcja zniknęła,pojawiło siewszystko tam gdzie powinnno łącznie z wypłatą środków na konto. Ale po tej przygodzie z próba wyłudzenia danych i oszustwa się zestresowałem. ZZleciłem wypłatę środków w sobotę przed południem i ciagle zaglądałem na konto czy sa majac obawy że trafiły na jakieś inne konto bo mam takiego trojana czy inne G że kasa idzie gdzie indziej. Czytałem że wypłaty na konto są w dniach roboczych więc mimo że się denerwuje  kasa dziś będzie.  

oznacz moderatorów
bombel1305
#9 Pomysłodawca#

W sobotę odbyła się właściwa transakcja. Widać teraz jak człowiek zmęczony,niewyspany, chcący coś sprzedać bo potrzebuje ma zaniżoną uwage. Było tak jak powinno być. Po zakupie aukcja zniknęła,pojawiło siewszystko tam gdzie powinnno łącznie z wypłatą środków na konto. Ale po tej przygodzie z próba wyłudzenia danych i oszustwa się zestresowałem. ZZleciłem wypłatę środków w sobotę przed południem i ciagle zaglądałem na konto czy sa majac obawy że trafiły na jakieś inne konto bo mam takiego trojana czy inne G że kasa idzie gdzie indziej. Czytałem że wypłaty na konto są w dniach roboczych więc mimo że się denerwuje  kasa dziś będzie.  

oznacz moderatorów
egipcjan1
#8 Zapaleniec#

Ktos pisze ze chce kupić przez kup teraz i w celu sfinalizowania transakcji chce moj adres e-mail..

oznacz moderatorów
egipcjan1
#8 Zapaleniec#

A pisala do mnie katiew 776....chyba czas ja zablokowac

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@egipcjan1 dziękuję z Twoje zgłoszenie. Na tym koncie doszło do włamania, zabezpieczyliśmy je. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Asior345
#7 Wielbiciel#

kasinke66 niestety był spokój ale znów znaleźli myk i się wkradli, proszą o e-mail

oznacz moderatorów
magpio
#7 Wielbiciel#

Jestem sprzedającym od lat - Mam prośby o podanie danych przy mich aukcjach  od klientów o numerach  nr :

105114427

105107982

105114427

Jak tu czuć się bezpiecznym. 

oznacz moderatorów
Mav_
#8 Zapaleniec#

Dlaczego w  żaden sposób nie blokujecie tego spamu? Wystawiłem telefon wczoraj i w przeciągu GODZINY miałem już 5 wiadomości z próbą wyłudzenia adresu email. Do teraz to już łącznie 10 wiadomości. 

Dlaczego nic z tym nie robicie? Naprawdę tak trudno jest Wam zablokować ten cały spam? Czy serio do sprzedającego może wysłać wiadomość każdy naciągacz? Ludzie ogarnijcie się! Niedługo strach tu będzie cokolwiek wystawić. 😕

oznacz moderatorów
Julita8115
#7 Wielbiciel#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_

ja wystawiłam wczoraj 3 przedmioty i nie zliczę ile próśb o maila dostałam od tego momentu, same próby wyłudzenia

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Asior345 dziękuję za Twoje zgłoszenie! Na tym koncie doszło do włamania. Już je zablokowaliśmy.
@magpio dziękuję za zgłoszenie, zablokowaliśmy konta tych osób.
@Mav_ zespół Allegro Lokalnie podejmuje kroki, aby rozwiązać ten problem. W tej chwili wiadomości są filtrowane, wciąż poszukiwane jest rozwiązane, które będzie najlepszym z możliwych. Dlatego tak bardzo doceniamy, gdy zgłaszacie nam takie sytuacje. 
Konta osób, które do Ciebie pisały już zablokowaliśmy.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów