anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy kupujący potrzebuje mojego e-maila lub numeru telefonu na Allegro Lokalnie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Martuszka89
#7 Wielbiciel#

Screenshot_2021-10-08-20-06-23-851_pl.allegro.jpg

 Cześć, czy to oszustwo? 

oznacz moderatorów
9 569 ODPOWIEDZI 9 569
Darogsell
#1 Nowicjusz#

Ciągle dostaje takie wiadomości dodatkowo kupujący rozpoczynają zakup ale nie kończą go, zdarza się to bardzo częstoCiągle dostaje takie wiadomości dodatkowo kupujący rozpoczynają zakup ale nie kończą go, zdarza się to bardzo często

 

Kupujący rozpoczynają zakup ale go nie kończą, tracę przez to czas w wyróżnieniu ogłoszenia bo ogłoszenia wraca po ponad tygodniu. Dodatkowo dostaje ciągle takie wiadomości jak ta w załączniku. Co robić?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Bo nie ma obowiązku zapłacenia, tak działa AL.  Temat poruszany wiele razy.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Darogsell Wystawiaj na zwykłym Allegro, tam jest znacznie mniej takich sytuacji. Kliknij "wystaw przedmiot", a potem zaznacz link "dotychczasowy formularz", pokazany na zdjęciu - po prawej na dole. 

AAAA.JPG

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Darogsell jeżeli chodzi o wiadomości, które otrzymujesz to są to próby wyłudzenia danych. Konto osoby ze zrzutu już zablokowaliśmy. W takich sytuacjach, zgłaszaj proszę loginu tych osób nam w tym wątku. Jeżeli konkretny kupujący kupuje i nie płaci to również podeślij nam taką informację, sprawdzimy to! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
birch7
#7 Wielbiciel#

Dostałam na pocztę email - potwierdź płatność, ale jak mam potwierdzić, skoro nie widzę tej płatnośc

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Bo to próba oszustwa.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@birch7 Niczego nie potwierdzaj, w nic nie klikaj, bo stracisz pieniądze z konta. To próba oszustwa. 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@birch7 bardzi dobrze, że niczego nie potwierdzałaś. Sprawdziłam i konta osób, które do Ciebie pisały z prośbą o podanie e-maila już zablokowalismy. Dziękuję, że do nas napisałaś! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
tomiwrr
#7 Wielbiciel#

Client:105748598

Client:105730818

-tych dwóch klientow poprosiło mnie o email i on niestety został podany. teraz cos mnie tknęło, że to moze oszustwo. Prosze o blokade tych klientow w trybie pilnym!

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@tomiwrr Dzięki za czujność, oba te konta są już zablokowane w naszym systemie.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
beatriczez90
#8 Zapaleniec#

Witam  mam problem. Powiedziałam  w ogłoszeniu że odbiór osobisty a mi przyszedł meil że jedna pani już kupiła karta taka i taka. Ja się na takie coś nie zgadzałam odbiór osobisty i płatność przy odbiorze co yeraz

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Co to znaczy "kupiła karta taka i taka"? To było chyba zwykłe ogłoszenie bez Kup teraz, więc bez wpłaty na Twoje konto bankowe niczego nie wysyłasz. Możesz wydać po zapłacie przy odbiorze osobistym. Uważaj, bo mail może być podrobiony. 

oznacz moderatorów
beatriczez90
#8 Zapaleniec#

Nawet nie wiedziałam o meilach podrobionych z allegro masakra wszędzie się to czai naszczescie  nie wchodziłam w ten link. Napisałam do tej pani co się pytała o mojego meila. Ze odbiór tylko i wyłącznie osobisty więc chyba nie mam o co się martwić ? 

oznacz moderatorów
beatriczez90
#8 Zapaleniec#

A po drugie nie mam żadnego konta podanego w alegro

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

W tej sytuacji nie masz się czym martwić. Bez pieniędzy (czy to przelewem, czy przy odbiorze osobistym) niczego nie wydawaj. Ktoś chciał od Ciebie wyłudzić towar bez wpłaty. 

oznacz moderatorów
beatriczez90
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za pomoc 😉

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@beatriczez90 dokładnie tak jak pisze @xyz96 dobrze, że zachowałaś czujność, a konta osób, któe do Ciebie pisały z prośbą o e-mail już zablokowaliśmy. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
basia8899
#7 Wielbiciel#

Screenshot_2022-01-19-23-33-20-73_a038fdda0361bc57fee075193df50ddc.jpg

IMG_20220119_233357.jpg Do zablokowania, prawie dałam się nabrać 🙁

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@basia8899 Dziękuję za zgłoszenie. Konta zablokowane.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów