anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy kupujący potrzebuje mojego e-maila lub numeru telefonu na Allegro Lokalnie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Martuszka89
#7 Wielbiciel#

Screenshot_2021-10-08-20-06-23-851_pl.allegro.jpg

 Cześć, czy to oszustwo? 

oznacz moderatorów
9 873 ODPOWIEDZI 9 873
LEW433
#21 Demiurg#

@Weroniczka05 Nie cofniesz, samo podanie maila niczym ci nie grozi, teraz tylko nie klikaj w żadne link który przyjdzie od niego na maila.

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@Weroniczka05 
Cofnąć czasu nie da się.
Ale można nie brnąć dalej:
Nie odpowiadaj na mail-e od "zainteresowanych zakupem" i ABSOLUTNIE nie klikaj w linki w nich zawarte.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Weroniczka05 nie martw się, tak jak wskazali @LEW433 i @A3dam samo podanie e-maila jeszcze niczym nie grozi, ale bądź proszę ostrożna i nie klikaj w podejrzane linki przesyłane e-mailem. Czy możesz podać mi login osoby, która poprosiła Cię o podanie e-maila? Zablokujemy to konto. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
benderr1349
#7 Wielbiciel#

Proszę też o zablokowanie Client:104759135 i gosiaczekbor , nic ode mnie nie dostali, ale niech nie dostaną też od innych od ktorych będą próbować wyłudzać e-maile...

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@benderr1349 dziękuję za Twoje zgłoszenie! Konto Client:104759135 zostało zablokowane, a konto gosiaczekbor zabezpieczone.  

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
mitunio1
#7 Wielbiciel#

Dziś otrzymałem wiadomość z prośbą e-mail analogicznie jak inni.

Client: 104769914

Pobawiłem się z nim trochę ale widać, że to przewał.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@mitunio1 Dziękuję za zgłoszenie, zablokowaliśmy już to konto. 

@Dymex89 Na tym koncie doszło do włamania, ale już je zabezpieczyliśmy. Bardzo dziękuję za czujność. 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
dwarazytaniej_2
#7 Wielbiciel#

witam więc dziś dostałem 3 wiadomości od kupujących z wiadomośćią ,, Podaj swój adres e-mail od Client:104760517 oraz wiadomość ,,Dzień dobry! Czy Twoja oferta jest nadal aktualna? Chciałabym kupić. Czy możesz podać mi swój e-mail? Kupię z dostawą na allegro.:) " od gosiaczekbor oraz (Treść wiadomości ukryta) od mazurki6 te osoby proszą mnie o adres e-mail prosze o pomoc. Sprawa dotyczy wiadomośći od osób zainteresowanych przedmiotem na Allegro Lokalnie 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@dwarazytaniej_2 dziękuję z Twoje zgłoszenie! Wskazane konta zostały zabezpieczone. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
dwarazytaniej_2
#7 Wielbiciel#

mam takie pytanie czy to jest normalne że osoby zainteresowane moim ogłoszeniem proszą mnie o adres e-mail ?

 

oznacz moderatorów
dwarazytaniej_2
#7 Wielbiciel#

moge prośić o zabezpieczenie mojego konta ?

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@dwarazytaniej_2 nie jest to normalne. Aby kupujący dokonali zakupu w Twoich ofertach nie potrzebują Twojego adresu e-mail. Zabezpieczamy konta, na których doszło do włamania. Możesz zadbać o bezpieczeństwo Twojego konta włączając dwustopniowe logowanie, zrobisz to w tej zakładce
Tutaj znajdziesz więcej informacji na ten temat. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
karenand07
#7 Wielbiciel#

To co tu się dzieje z tym spamem to jest nieprawdopodobne .... 😞

To znaczy raczej dlaczego nic się z tym nie dzieje - dlaczego nikt z Allegro z tym nie "walczy" ?

Prawie 150 stron dyskusji o tym , że wszyscy dostają SPAM - i co dalej ?

Naprawdę bardzo rzadko piszę gdziekolwiek jakieś negatywne opinie , ale tu pękłem ....

Wystawiłem wczoraj chyba 11 przedmiotów - wszystkie maile jakie dostałem są spamem z próba wyłudzenia adresu mail - po kilka do jednej aukcji.....

Porażka.

oznacz moderatorów
Dymex89
#7 Wielbiciel#

Witam, kolejne konto próbujące zdobyć adres e-mail:

Dymex89_0-1648041595211.png

 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Dymex89 dziękuję za Twoje zgłoszenie! Na koncie doszło do włamania, ale zostało już zabezpieczone. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
dwarazytaniej_2
#7 Wielbiciel#

Tak to oszustwo po podaniu maila mogą panu/i włamać się na konto a nawet po to to robią

oznacz moderatorów
arniold98
#7 Wielbiciel#

Screenshot_20220323-162238_Allegro.jpg

Screenshot_20220323-162257_Allegro.jpg

W ostatnim czasie dostałem 2 prośby o podanie adresu e mail, co z tym zrobić

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@arniold98 Nie podawać, to próba oszustwa, możesz stracić kasę.

oznacz moderatorów
kuba1550
#12 Orędownik#

Zawsze możesz zmyślić email np. mysiapysia123@wp.pl 😎 Ja podałem jaroslaw.kaczynski@pis.pl  i podobno wyzerowali mu konto bankowe i prezes stał się bidny jak większość polaków 😀

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@arniold98 dziękuję za Twoje zgłoszenie! Zablokowaliśmy oraz zabezpieczyliśmy wskazane przez Ciebie konta. Kupujący nie potrzebują Twojego e-maila, aby sfinalizować zakup. 
Jeśli otrzymasz podobne wiadomości to bardzo proszę podsyłaj nam loginy osób, które wysłały do Ciebie takie prośby, będziemy działać.  

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów