anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy licytacja zostanie ponownie wystawiona, jeśli Kupujący nie dokona płatności?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Klaudiusz1983
#12 Orędownik#

Witam.

Czy prawdą jest, że gdy na AL wystawię licytację na 7 dni, licytacja się zakończy, a kupujący nie dokona płatności, to po 5 dniach bez mojej wiedzy i zgody Allegro ponownie wystawi tę aukcję ???  Dodatkowo nie ma takiego zapisu w regulaminie Allegro, który by dawał taką możliwość ????

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
xyz96
#21 Demiurg#

To prawda, ale po zakończeniu pierwszej licytacji otrzymujesz maila, w którym masz w ciągu 24 godzin możliwość zablokowania odnowienia licytacji.

Kiedyś w regulaminie był zapis dotyczący automatycznego odnawiania ogłoszeń, teraz go nie ma.

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@Klaudiusz1983 Generalnie tak, z wyjątkiem opcji "odbiór osobisty" i "za pobraniem" - wtedy AL  uważa aukcję za zakończoną. I nawet gdy kupujący sie nie pojawi lub nie zapłaci - naliczy opłatę. Musisz wtedy wystąpić o zwrot tej opłaty.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Klaudiusz1983, mamy taki zapis w Regulaminie. Znajduje się w punkcie 5.4 Artykułu 5 ("Transakcje dokonywane w ramach Ogłoszeń").

5.4. Niedokonanie płatności w określonych wyżej terminach przez Kupującego skutkuje rozwiązaniem umowy sprzedaży, która do upływu terminów wskazanych w art. 5.2. i 5.3. powyżej zostaje zawarta pod warunkiem.

W przypadku, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym, dane Ogłoszenie będzie automatycznie ponownie widoczne na Allegro Lokalnie, chyba że Sprzedający zrezygnuje z takiego automatycznego wystawienia przez wybór odpowiedniej opcji w ramach swojego Konta, w zakładce Moje Allegro Lokalnie > Moja lokalna sprzedaż > Zamówienia od kupujących oraz Moje Allegro Lokalnie > Moja lokalna sprzedaż > Zakończone ogłoszenia.

Wcześniejsze punkty, na które powołuje się zapis 5.4 Regulaminu, dotyczą “ogłoszeń z opcją Kup Teraz” oraz “ogłoszeń z licytacją”.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@mr_oma Od kiedy wskazany przez Ciebie zapis znajduje się w regulaminie?

oznacz moderatorów
Klaudiusz1983
#12 Orędownik#

@mr_oma w jaki sposób dokładnie to zrobić ?

Moje Allegro Lokalnie > Moja lokalna sprzedaż > Zakończone ogłoszenia, tutaj jest tylko opcja "czatuj"

Moja lokalna sprzedaż > Zakończone ogłoszenia - tutaj wyświetla się jedynie opcja "wystaw podobne"

 

Proszę o szczegółową informcję jakiej opcji mam użyć, aby ogłoszenia nie wystawiły się ponownie samoczynnie.

 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Otrzymasz maila;

Jak wyłączyć automatyczne wznawianie ogłoszeń

Możesz wyłączyć wznawianie ogłoszeń z licytacją i opcją kup teraz. Po upływie 5 dni od ich zakończenia otrzymasz powiadomienie mailowe, w którym możesz wyłączyć wznawianie. Masz 24 godziny na decyzję – po tym czasie automatycznie wznowimy Twoje ogłoszenie.

 

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wystawianie-ogloszen-na-allegro-lokalnie/jak-wystawic-ogl...

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Klaudiusz1983, w zakładkach Zakończone ogłoszenia oraz Zamówienia od kupujących informacja o możliwości wyłączenia tej opcji pojawia się na 24 godziny przed automatycznym wznowieniem ogłoszenia.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
Klaudiusz1983
#12 Orędownik#

@xyz96 @mr_oma  dziękuję i pozdrawiam.

oznacz moderatorów