anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę zmienić numer telefonu odbiorcy przed wysyłką przez Allegro?

prelezabiusz
#8 Zapaleniec#

Sprzedałem przedmiot na Allegro Lokalnie, odbiorca wybrał wysyłkę do paczkomatu, wszystko opłacił po czym poprosił o zmianę telefonu kontaktowego. Nie wygenerowałem jeszcze listu przewozowego. Czy sprzedawca lub kupujący ma możliwość zmiany numeru kontaktowego odbiorcy?

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

xyz96
#21 Demiurg#

@prelezabiusz Spróbuj zmienić numer telefonu w danych kupującego przed wygenerowaniem etykiety na stronie Allegro. Jeśli się nie da, nadaj bezpośrednio ze strony InPost, tam będziesz mógł wprowadzić jego nowy numer telefonu. Wysyłka będzie 2-4 zł droższa.

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@prelezabiusz a jak klikniesz przygotuj paczkę nie możesz zmienić telefonu ? rozumem że nadajesz przez allegro ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

prelezabiusz
#8 Zapaleniec#

Tak, nadaję przez Allegro. Po kliknięciu w przygotuj paczkę też nie mam możliwości edycji danych odbiorcy niestety. Kupujacy też nie może tego zrobić. Odbiorca zmienil dane w Allegro ale wygląda ze to nie ma zastosowania dla rozpoczętych już transakcji. Chyba nie znajdę innej opcji na zmianę juz. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@prelezabiusz wstecz nie zadziała 😞 zaraz wezwiemy wsparcie  @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Chyba że nadasz ciut drożej przez https://inpost.pl/SzybkieNadania

________
Κώστας
oznacz moderatorów

prelezabiusz
#8 Zapaleniec#

@kostas11 zaproponowałem odbiorcy 2 rozwiązanie
1) nadanie paczki przez Inposta bezpośrednio 
2) Nadanie paczki ze złym numerem telefonu (nie jest aktywny więc nikt niepożądany paczki nie odbierze) i odbiór paczki na podstawie kodu odbioru, który przyjdzie mailem.

Wybór oczywiście należy do kupującego, no chyba, że wsparcie będzie w stanie pomoc inaczej 🙂

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@prelezabiusz dobre rozwiązanie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@prelezabiusz Nadaj bezpośrednio, tak aby miał kod tu i tu.

Nadasz z nieprawidłowym numerem telefony, paczka zaginie, InPost będzie tłumaczył, że kod SMS-em wysłał i będzie problem. Kupujący chętnie dopłaci 2 zł, jeśli nie, sam dopłać.

oznacz moderatorów

prelezabiusz
#8 Zapaleniec#

@xyz96 Racja. Te 2 zł to nie problem, a orientujecie się może jak z ewentualnym zwrotem? Jak nadam przez Inposta to kupujący za zwrot będzie musiał sam zapłacić?

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kostas11 Przy wysyłce przez Allegro za zwrot nie płaci. Poza Allegro InPostem chyba tak, ale pewności nie mam. Zadzwoń na infolinię.

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

"Przy wysyłce przez Allegro za zwrot nie płaci" - to na AL są (bezpłatne) zwroty?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Chyba ktoś dziś ma słaby dzień, a niby nigdy się nie myli.🤣🤣🤣

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

 @xyz96 tak przy nadaniu przez menadżer ( bez importu allegro ) czy szybkie nadania, powrót nieodebranych paczek jest płatny 😞

@Knowhere Tak na Allegro i Allegro lokalnie zwroty nieodebranych są darmowe 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@kostas11 Odnoszę wrażenie, że @prelezabiusz nie chodziło o zwrot nieodebranej przesyłki (bo pytanie skonstruował tak, jakby chodziło o zwrot zainicjowany przez kupującego).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@prelezabiusz 
odbiór paczki na podstawie kodu odbioru, który przyjdzie mailem

Czy InPost jeszcze wysyła mail-em kody odbioru ? 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

prelezabiusz
#8 Zapaleniec#

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi, już się dogadaliśmy z kupującym.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@A3dam "Czy InPost jeszcze wysyła mail-em kody odbioru ?" - wysyła na 12 godzin przed upływem terminu odbioru paczki.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów