anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

czy moge usunac nieopłacona aukcje

MAMY ROZWIĄZANIE!
miencz
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, wystawiłam na sprzedaż produkt , ktos go kupił po czym nie dokonał wpłaty, wydaje mi się że to celowe działanie konkurencji, konto założone tuż przed dokonaniem zakupu, tak samo jak logowanie 😉 czy moge jako sprzedajacy usunac nieopłacona aukcje? bardzo zalezy mi na czasie.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
pinsplash
#21 Demiurg#

@miencz Według regulaminu powinnas poczekać 5 dni. Tyle ma czasu kupujacy na opłacenie. Potem aukcja wznowi się sama. Na Lokalnie sprzedaż jest zawarta w chwili OPŁACENIA. Niestety to czesty sposób na "blokowanie" innych. Możesz też wystawiać na Allegro ( inne opłaty! ) :Wystaw przedmiot - Allegro Lokalnie.jpeg

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
miencz
#7 Wielbiciel#

kurcze a jezeli nie zdaze usunac aukcji przed kolejnym kliknieciem przez kupujacego? koło sie zamyka?

oznacz moderatorów
miencz
#7 Wielbiciel#

jezeli nie opłacił a ja sprzedam produkt komus innemu to ponoszę tego jakies konsekwencje? gorzej jak w 5 dniu kupna kupujacy jednak dokona wpłaty.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@miencz Ale jak chcesz ją usunąć?? Nie ma takiej możliwości. Kupujący ma 5 dni na wpłatę, jeśli tego nie zrobi, aukcja odnowi Ci się automatycznie. Dostaniesz po pięciu dniach maila od Allegro z informacją o odnowieniu, możesz wtedy w ciągu 24 godzin zablokować odnowienie. Jeśli wiesz na pewno, że kupujący nie zapłaci, wystaw przedmiot ponownie już teraz, a po otrzymaniu maila o wznowieniu aukcji zablokuj wznowienie, abyś nie miała dwóch identycznych ofert z tym samym przedmiotem.

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@miencz, dodam, że zgłosiłam konto, o którym mówisz, do odpowiedniego działu i zostało ono zablokowane. 😊 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
miencz
#7 Wielbiciel#

oo super, dziekuje ❤️

oznacz moderatorów
xxSVENxx
#8 Zapaleniec#

Podłączę pod stary temat, ale wciąż aktualny.

Wystawiłem przedmiot na sprzedaż, a dokładnie aparat. Nie było dużego wyboru, ale uważam, że dałem bardzo konkurencyjną cenę. I tak samo jak @miencz zacząłem się zastanawiać czy to nie celowe działanie, ponieważ pojawił się kupujący i... i właśnie piąty dzień czekam na płatność, której raczej nie będzie. Pomimo praktyczne natychmiastowego kontaktu z mojej strony z  kupującym, jestem ignorowany bez żadnej wiadomości zwrotnej.

Wychodzi na to, że spokojnie mogę zbadać jak się szacują szanse na sprzedanie czegoś na allegro, a potem w ramach potrzeby jeśli było by tak jak w przypadku mojego przedmiotu, którego nie było za dużo w sprzedaży, "zakupić" przedmioty oferowane przez innych i tym samym zwiekszyć szansę na sprzedaż swojego, bo po takim zabiegu tylko moja aukcja będzie aktywna.

Pięć dni do za dużo moim zdaniem. Powinna być możliwość zgłaszania takich "zakupów" i ewentualne przejęcie inicjatywy przez Allegro w celu kontaktu z kupującym i potwierdzenia, że zamiar zakupu jest faktyczny, a jeśli kupujący nie odpowiadałby na kontakt ze strony Allegro, to anulowanie zakupu i szybki powrót aukcji na sprzedaż.

oznacz moderatorów