anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy muszę zaakceptować zwrot książki?

Client:50441279
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, sprzedałam klientce książkę "W co się bawić z dziećmi?" za 32 zł. Mój opis brzmi następująco: "Książka ta powstała z myślą o najmłodszych - dzieciach 2-, 3-letnich i przedszkolakach. Zaprezentowane w niej piosenki i wierszyki można wykorzystywać zarówno w zabawie grupowej - w przedszkolu, na dziecięcym przyjęciu imieninowym, na podwórku, jak i w indywidualnej zabawie z dzieckiem - w trakcie kąpieli, na spacerze, przed zaśnięciem. Znalazły się tu piosenki rozpoczynające i kończące zajęcia, piosenki z imionami kształtujące świadomość własnej osoby, zabawy ułatwiające integrację z grupą, rozwijające świadomość ciała i przestrzeni, wreszcie znane zabawy przedszkolne i pląsy. (...) Egzemplarze nowe, nie noszące śladów eksploatacji".

Osoba, która ją zakupiła chce zwrócić produkt, ponieważ myślała, że otrzyma książkę z płytami. Odpisałam jej, że nie zgadzam się na to. Uzasadniłam to następująco: "W moim opisie nie ma informacji o załączonych płytach. Jak Pani przejrzy internet, to zorientuje się, że cena, która Pani zapłaciła za książkę, to normalna cena książki bez płyt. Książka z płytami kosztuje dużo więcej. Może Pani dokupić płyty osobno u mnie (jeśli je znajdę) lub kogoś innego". Sprawdziłam koszt książki z płytami i bez w internecie: 52 zł sama książka w Harmonii, 43,65 zł książka + CD Empik, 40,88 zł sama książka - tania ksiazka.pl. Nie wprowadzałam celowo w błąd kupujących. Po prostu nie przyszło mi do głowy, że jeśli jest napisane, że sprzedaję książkę, ktoś może oczekiwać, że dołączę do niej płyty. Proszę o radę, jak powinnam się zachować w tej sytuacji.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

LEW433
#21 Demiurg#

Jak prywatny sprzedajacy nie musisz przyjmować zwrotu, jakby kupujący składał reklamację to musisz ją rozpatrzyć. Także twoja decyzja co zrobisz.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jeżeli wydanie tej książki było z płytą lub płytami to i potencjalny klient u innych sprzedawców mógł widzieć ją w takim stanie to powinnaś zaznaczyć w opisie że w ofercie jest sama książka bez płyt. Klient przeglądając przeglądając oferty tej książki u różnych sprzedawców wybrał Twój ze względu na cenę ale mógł pomyśleć że to jest komplet . Wszelkie braki zawsze lepiej dokładnie opisać.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:50441279 @kolekcjoner608 To teraz powinno się wypisywać czego nie ma w ofercie? > bo klient gdzieś, coś przeczytał?

Proponuję załączać do każdej aukcji specjalny wpis :

Poniższych rzeczy nie ma w pakiecie:
- Bursztynowa komnata
- Zagubiona kasa z komunii
- Zdjęć roznegliżowanych lasek😂

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:50441279 jak sprzedałeś jako osoba prywatna to według prawa nie musisz się godzić na zwrot towaru. Pilnuj odpowiedzi do kupującego i dyskusji a ewentualną reklamację odrzuć. Jak kupująca założy dyskusję to podtrzymuj swoje stanowisko bo jak nie odpowiesz to ci allegro doliczy protect na twój koszt i odda jej kasę

oznacz moderatorów