anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy odpowiadać jeśli kupujący prosi o kontakt przez e-mail?

MAMY ROZWIĄZANIE!
1984Tango_i_Cash
#9 Pomysłodawca#

Hello Am really interested in buying your Tools from you ,if the Advert is still vaild kindly get back to me at (eamancadby@gmail.com) for more conversation
Best Regard
Eaman

oznacz moderatorów
1 265 ODPOWIEDZI 1 265
eomaciu
#8 Zapaleniec#

Latka mijają a ciągle nia ma prostej metody (np guzik w dyskusji gdy jest próba wyłudzenia danych osobowych). Po prostu wam na tym nie zależy. Trzeba zajrzeć na forum, wejśc w jeden z tasiemcowych wątków i dopiero napisać.... ech allegro.... 

 

Poproszę o zablokowanie: 

Krzysztof (Blania1995)

 

próbuje wyłudzić dane w dwóch nowych aukcjach w lokalnie.

 

 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@eomaciu Dzięki za zgłoszenie, doszło tutaj do włamania. Zabezpieczyliśmy konto. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
miksson1
#2 Obserwator#

dzień dobry, odnotowałem próbę oszustwa w kontekście ogłoszenia, które wystawiłem dziś w nocy. Oszust posługuje się numerem +48 726 373 329

miksson1_0-1674822901659.png

 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@miksson1 dziękuję za Twoje zgłoszenie, przekazałam je do odpowiedniego zespołu. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
starbrowars
#7 Wielbiciel#

Witam. Chciałem zgłosić delikwenta, który zdążył wysłać do mnie sms z odnośnikiem do  aliegrolokalnie coś tam. Niestety adres mail wysłałem, ale już w esemesie nie kliknąłem w link.

Client:109925576

oznacz moderatorów
romeo-sky
#8 Zapaleniec#

Witam. W moim przypadku próba sms-owa z przekierowaniem na spreparowaną stronę allegro lokalnie. 

[edycja]

korespondencja z użytkownikiem Karol (ENT-R)

Nie wiem na ile to pomoże 😉

pozdrawiam.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@romeo-sky Możesz nam przesłać zrzuty ekranu z widokiem korespondencji z tym klientem?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
romeo-sky
#8 Zapaleniec#

Niestety ale korespondencja nic nie mówi:

zrzut.jpg

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@romeo-sky Skąd w takim razie masz pewność, że to właściciel tego konta przesłał Ci tego smsa? Prześlij nam zrzut ekranu wiadomości sms (lub przepisz adres), wtedy będziemy mogli zgłosić potrzebę zablokowania fałszywej strony. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
romeo-sky
#8 Zapaleniec#

Pewności oczywiście nie mam. Ale to chyba nowa metoda aby wysyłać tylko sms z niby konta Allegro. W takiej sytuacji to raczej nie ma jak konta zbanować. Załączam zrzut ekranu. Z tego konta o nazwie Allegro, z niego też otrzymuję kod w przypadku zmiany hasła w serwisie. 

all.jpeg

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@romeo-sky dziękuję za zrzut, tak nie możemy zweryfikować adresata tej wiadomości, ale Dział bezpieczeństwa został poinformowany o SMSach, których rzekomo nadawcą jest Allegro. Dobrze, że zachowałeś ostrożność i nie wchodziłeś w link.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
romeo-sky
#8 Zapaleniec#

A jak wygląda blokowanie numer telefonu wyłudzaczy? Dzisiaj miałem kolejny przypadek przez WhatsUp-a, potem oczywiście email niby z allegro z linkiem do spreparowanej strony:

https://w1y.skin/allegropl/?tranzakt1685458485946#product

numer telefonu to: +48 573 587 511 i prośba o podanie emaila, na którego potem dostajemy link do spreparowanej strony... co ciekawe z adresu: noreply@polska-dostawa.life /Allegro/ 🙂

Takie cuda....Takie cuda....

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@romeo-sky sam numer telefonu niestety nam nie wystarczy, aby zablokować daną osobę, bo najczęściej pod wskazanymi numerami w ogóle nie ma zarejestrowanych kont na Allegro. Dlatego zawsze potrzebujemy loginu.  

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Aguus171
#7 Wielbiciel#

Client 102749654

Oszustwo, próba wyłudzenia danych

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Aguus171 dziękuję za Twoje zgłoszenie! Zabezpieczyliśmy to konto. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
foka701
#1 Nowicjusz#

Dostałem od kupującego o nicku wioletta00751 taką wiadomość " Witam, czy mogę prosić o adres e-mail, gdyż jest on wymagany przy dostawie i zakupie? " czy to oszustwo.

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Kupującym nie jest potrzebny Twój adres mailowy ,to próba wyłudzenia twoich danych i dostępu do twojego konta. Nie podawaj i nie wchodz w podsylane linki.

oznacz moderatorów
Client:44623814
#1 Nowicjusz#

Dziękuję, właśnie dostałem taką samą wiadomość i zastanawiałem się czy to nie jest oszustwo.

oznacz moderatorów
Aguus171
#7 Wielbiciel#

Co jeśli kliknęło się w link?

oznacz moderatorów
Client:102441382
#2 Obserwator#

Kupujący o numerze 

Client:102749654

poprosił mnie o adres e-mail, twierdzi, że potrzebuje do formularza zamówienia. Podałam mu, ale dostałam podejrzanego maila z informacją dotyczącą płatności i potwierdzeniu w swoim banku, oczywiście nie podjęłam prób logowania się do banku. Co to oznacza ? Pierwszy raz wystawiłam przedmiot na sprzedaż 

oznacz moderatorów