anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy powinienem przyjąć zwrot?

MAMY ROZWIĄZANIE!
4044750
#1 Nowicjusz#

Sprzedałem koszulkę sportową jako osoba prywatna przez allegro lokalnie. Logo i metki adidasa. Nie orientuję się czy jest ona oryginalna czy nie (wygląda jak oryginał), dlatego wstawiając ogłoszenie nie napisałem nazwy marki ani nic w opisie o tym czy jest to koszulka oryginalna/nieoryginalna. Na zdjęciach widnieje logo i metka adidasa. Kupujący teraz informuje mnie, że koszulka nie jest oryginalna i chce ją zwrócić, poniekąd dając mi do zrozumienia, że zmyliłem go ogłoszeniem. Czy powinienem przyjąć zwrot, zakładając, że zmyliłem go wstawionymi zdjęciami?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2
Client:44052296
#21 Demiurg#

@4044750 można powiedzieć że to reklamacja (błąd opisu). Szkoda że nie napisałeś że to nie jest oryginał. Ja na Twoim miejscu odrzucił bym reklamacje. Uzasadniając tym że nie podałeś że to oryginał/podróbka bo niby skąd masz się znacz, zamieściłeś realne zdjęcia (widziały gały co brały)

oznacz moderatorów
markam43
#13 Ambasador#

@4044750 Jeżeli na zdjęciach była pokazana nazwa marki, a towar jest nieoryginalny, lepiej przyjmij zwrot w ramach reklamacji. Kupujący, o ile ma rację, może zgłosić na policję sprzedaż towarów podrobionych i będziesz miał spory problem. Po uznaniu reklamacji i odesłaniu koszulki, powinieneś mu zwrócić wszystkie koszty, także koszt odesłania.

oznacz moderatorów