anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy to oszustwo?

niki2211
#8 Zapaleniec#

 

Witam. 

Wystawiłam wczoraj ofertę na Allegro - na wiatrówkę za ponad 3 tysiące. 

Dzisiaj zgłosił się do mnie klient poprzez wiadomość Allegro. 

Spytał się, czy oferta jest dalej aktualna po czym prosił o odpowiedź na maila: 

[edycja]

Dodatkowo prosił, żebym podała cenę w euro za ten produkt. Swoją drogą, czy sam nie może przeliczyć złotówek na euro? 

No nic dalej z nim pisałam. 

Powiedział, że wysyłka będzie za granicę. 

Ja mu odpisałam, że gdzie dokładnie? Bo nie wiem czy będzie jakaś możliwość wysyłki tej broni za granicą że względu na polskie prawo. 

Dostałam odpowiedź, żebym się nie martwiła, bo on ma firmę spedycyjną ze specjalnością przesyłki broni palnej... 

Dziwne to wszystko, bo dalej nie uzyskałam odpowiedzi dokąd byłaby wysyłka? 

 

Jeśli macie jakieś informacje, że Konrad Karski jest oszustem, bądź nie, bardzo Was proszę o pomoc. 

Z góry dziękuję. 

Pozdrawiam 

 

A to zarzuty ekranu: 

IMG_20210716_163011.jpg

IMG_20210716_163049.jpg

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

Wszystko wskazuje na oszustwo, nie zapłaci, nie masz kasy na koncie nie wysyłasz i żadne maile że niby potwierdza wpłatę.

oznacz moderatorów

niki2211
#8 Zapaleniec#

Nie doszliśmy do kwestii płatności.

Skończyło się na tym, że napisałam tak: 

Możliwa jest tylko płatność przez Allegro i wysyłka na terenie Polski. 

Odpisał, że "Ok" i na tym póki co koniec.

oznacz moderatorów

niki2211
#8 Zapaleniec#

Jakie przelewy są najbezpieczniejsze, jeśli chodzi o przelew od kupującego? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

I OK, jak zapłaci i będziesz miał kasę na koncie(tyle ile chcesz z wysyłką) to wyślij dopiero.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@niki2211 Najczęściej takie prośby o mejla są po to, żeby wysłać lewe potwierdzenie wpłaty + dodatkowo linka, który rzekomo służy do odebrania pieniędzy, a tak naprawdę scalpuje dane np. karty płatniczej (jeśli ktoś będzie na tyle nierozsądny i je poda).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@niki2211 To najprawdopodobniej próba oszustwa, wyłudzenia towaru bez wpłaty lub wyłudzenia pieniędzy. Pytanie kupującego na to wskazuje - podobnie działają oszuści. Będzie Ci przysyłał lewe potwierdzenia wpłat lub nalegał na zapłatę kosztów wysyłki, które potem rzekomo zostaną zwrócone. Nie wchodź w to, nie odpowiadaj na takie wiadomości. Jeśli ktoś chce kupić towar, to kupuje i płaci bez zadawania dziwnych pytań.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Trzymaj się zasady która uchroni cię przed problemami -wysyłka tylko po zaksięgowaniu wpłaty na koncie .

oznacz moderatorów