anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy to prawda ze sprzedajac a allegro lokalnie moge sprdac tylko 30 rzeczy rocznie?

nulek1975
#8 Zapaleniec#
 
oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

mikeza
#20 Guru#

@nulek1975 sprzedawać to sobie możesz ile chcesz, tylko pytanie, czy przy większych ilościach skarbówka się tym nie zainteresuje. Portale takie jak allegro mają obowiązek raportować sprzedaż swoich użytkowników odpowiednim organom. a aktualne przepisy wprowadzają limity ilościowe i kwotowe do takich raportów. Czy będzie to egzekwowane to czas pokaże.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@nulek1975 Nie jest to prawda. Skąd masz takie informacje? 🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

nulek1975
#8 Zapaleniec#

Witam znalazłem na Facebooku filmik ,że od maja 2023 portale takie jak Allegro **piiip** czy **piiip** mają obowiązek raportowania miesięcznego sprzedawców i przekazywać informacje do Urzędu Skarbowego, i można sprzedać jako osoba prywatna mogę sprzedać w skali roku tylko 30 rzeczy  za kwotę nie większą niż 2000€ .Dodam że sprzedaje ponad 15lat ale szczerze powiem od maja przestałem  bo się boję, sprzedałem łącznie 4 rzeczy i dalej robię pauzę. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@nulek1975 przestań czytać bzdury, a piszą te nagłówki i artykuły tylko w celu przyciągnięcia czytających do portalu 😞

Limity zostały wprowadzone przez ustawodawcę co by nie raportować drobnicy, a nie ma to nic wspólnego z limitami dla Ciebie i obowiązkami podatkowymi, po prostu teraz jak sprzedasz przekraczając te limity, Twoje dane zostaną przekazane do weryfikacji skarbówce 🙂

Jak sprzedajesz swoje rzeczy i masz je powyżej 6 mc i potrafisz to udowodnić, najwyżej po przekroczeniu limitów będziesz wezwany do wyjaśnień.

Jak kupujesz i sprzedajesz w celu zarobkowym to podatek płaci się od razu nie ma tu limitów, jak przekroczysz limit do działalności nierejestrowanej, musisz założyć DG w 7 dni. 

Jak chcesz coś więcej napisz czy sprzedajesz swoje rzeczy, czy kupujesz w celu zarobku, i za ile miesięcznie sprzedajesz ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@kostas11  Daj spokój, on nie jest zainteresowany, on tylko chciał wkleić tutaj link z propagandą wyborczą, a pytanie było pretekstem.

oznacz moderatorów

nulek1975
#8 Zapaleniec#

Nie przypominam sobie abyśmy byli na Ty,mam konto prawie 18lat jak sprzedający i nie pisz mi bzdur z propagandą, moderatora proszę o interwencję. 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Ok, to ja zgłoszę nieodpowiednią treść.

oznacz moderatorów

nulek1975
#8 Zapaleniec#

Tak sprzedaje swoje używane rzeczy,kwotowo to do okolo 1000zl miesięcznie.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@nulek1975 jak będziesz w stanie to udowodnić to nic Ci nie zrobią ale mogą wezwać Cię do wyjaśnień bo przekroczysz 2000 euro lub 30 transakcji 🙂 ale to tylko moje zdania z nimi nic nie wiadomo i mogą to podciągnąć pod sprzedaż zarobkową i dowalą podatek chyba 75% całej sprzedaży 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

crash342
#8 Zapaleniec#

I też nie, że "sprzedam 30 i od 31-ej sprzedaży wysyłają do skarbówki", tylko zrobisz 29 sprzedaży i wysyłają zawiadomienie do skarbówki od 30 sprzedaży. 😉

Też skarbówka może cię prześwietlić w każdym momencie, nie potrzebują nawet tego zgłoszenia.

P.S. Te limity (30 sprzedaży, 2000 eur) dotyczą każdej platformy sprzedażowej, ale każdej oddzielnie, czyli 30 na Allegro, 30 na o.l.x, itd.

oznacz moderatorów

Client:114213619
#2 Obserwator#

Witam.
Nie ma limitu ile można sprzedać w ciągu roku sprzedając na allegro.
Ja sprzedaję tysiące produktów rocznie na allegro.
Mam wiele produktów, które chcę sprzedawać na allegro.
Chętnie z Tobą porozmawiam.

oznacz moderatorów