anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego allegro nie zwraca pieniędzy po transakcji?

MAMY ROZWIĄZANIE!
bz1965
#8 Zapaleniec#

Sprzedąłem laptopa,klijent zapłacił,paczkę odebrał...ja potwierdziłem konto,złotóweczka dawno została odesłana a kasy nie mogę odebrać?Czego ja nie rozumiem,bo chyba to nie do końca jest legalne żeby przetrzymywać moje pieniądze...to chyba ja powinienem być ich dysponentem?

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Czy masz potwierdzenie od allegro że weryfikacja konta zakończyła się pomyślnie? 

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@bz1965  Po prostu problem polega na tym że wypłaty obsługuje całkiem inna firma, nazywa się PayU.   Więc czeka cię kolejna weryfikacja, przelew kolejnej złotóweczki i  jeszcze selfi dowodu osobistego.

Zajrzyj czasem na swoje konto Allegro

ps.  to nie jest tak że Allegro przetrzymuje pieniądze, ale to PayU nie chce ich przelać na twoje konto.

oznacz moderatorów
bz1965
#8 Zapaleniec#

A czy to allegro jest pośrednikiem sprzedaży,mnie nie interesują ich umowy...to jak ja będę sie z nimi rozliczał,to też powinienem powiedzieć żeby zgłosili się do mojej mamy,która ma moją kasę?To jest poprostu karygodne,bo to ja powinienem decydować o sposobie przekazania mi kasy!

oznacz moderatorów
serwis-texas
#19 Nestor#

@bz1965 

Masz dużo racji, jednak trzeba się pogodzić z aktywacją wypłat. W tej chwili jest bardzo dużo oszust w internetach. Aktywacja na prawidłowe dane bankowe wprowadza dużo bezpieczeństwa. Nic z tym nie zrobisz. Zalogowałeś, czytaj zaakceptowałeś regulamin Allegro 🙂

oznacz moderatorów
bz1965
#8 Zapaleniec#

Tylko że chyba nie pojechał ktoś na rowerze,do mojego banku zrobić weryfikacji...bank już potwierdził moje konto.aTakże tu zachodzi rqczej celowe przetrzymywanie pieniążków🤔Co do skanu dowodu,to chyba tu jest możliwość wykazania się dla oszustów i dlatego chroni mnie rodo i nie ma takiego prawa żądać ode mnie takowego!Więc mam rozumieć że nie otrzymam swoich pieniedzy,ze względu na oszustów!

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@bz1965 Cześć. 🙂 Jak długo trwa już Twoja weryfikacja? Z reguły w przypadku operatora PayU (bo na tym saldzie są Twoje środki) weryfikacja trwa 3 dni robocze. Czy ten termin już minął? 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
bz1965
#8 Zapaleniec#

Od 19,więc chyba już wystarczająco...teraz będzie weekend co również przedłuży procedury?A finalnie rozliczać bedzię się allegro ze mną allegro...czyż nie?Więc skąd tu wogóle ten pay,to powinno być miedzy nimi rozliczane a ja powinienem decydować w jakiej formie mam otrzymać pieniążki.Jakoś w przeciwną strone nie ma problemu,obciążenia mnie kosztami na moim saldzie?

oznacz moderatorów
bz1965
#8 Zapaleniec#

Dodam jeszcze że od dosyć dawna ma kredyt na zakupy w payu,i nie ma z tym problemu!Więc te procedury,są jawnym opóźnianiem wypłat(chyba wiadomo czemu)Nawet urząd skarbowy dostaje nr.konta i nie ma takich problemów z wypłatami...ewentualnie wysyła przekazem pocztowym.A pieniedzy nie przetrzymuje,bo musi je zwrócić,jeśli takowe ma!

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

tak allegro i podmioty typu payu interpretują sobie przepisy

czy poprawnie tego nikt nie wie

generalnie zbierają sobie dane wrażliwe, które mogą wykorzystać przy sporach

prawnych

oznacz moderatorów
bz1965
#8 Zapaleniec#

To chyba czas żeby to rostrzygnął ktoś kompetentny,i dlatego trzeba ciut rozgłosu temu nadać.Nie może tak być,żebyśmy prosili się o własne pieniądze.Może jak nałożą na nich kary finansowe...wtedy będą trzymać sie terminów a za każdy dzień zwłoki zapłacą odsetki...to działa w obie strony.

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@RED  @bz1965   "...zbierają sobie dane wrażliwe, które mogą wykorzystać przy sporach

prawnych"

MIejmy nadzieję że tylko w sporach prawnych.  Właścicielem PayU  jest spółka  Naspers  z siedzibą w Kapsztadzie (RPA), więc kto dysponuje tymi danymi to nawet nie możemy się  domyślać.

 

oznacz moderatorów
serwis-texas
#19 Nestor#

@br. 

Wg mnie Naspers to nadal właściciel Allegro. Ja wiem że trzy grupy kapitałowe, itp itd ale jak to jest tworzone to jeden (ten na górze) tylko wie 🙂

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@serwis-texas  Niewykluczone że jest jak piszesz, ja bardziej (po cichu) myślę że wiekszosściowy udział ma nowy, młody  kapitał zza naszej granicy.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@bz1965 Wszystkie zasady są w Regulaminie, który zaakceptowałeś. Jeśli do końca dnia konto do wypłat nie zostanie aktywowane, to prześlij potwierdzenie przelewu przez formularz: https://allegro.pl/pomoc/kontakt (możliwość dodania załącznika pojawi się, kiedy wybierzesz metodę kontaktu: e-mail). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
bz1965
#8 Zapaleniec#

Nic nie będę już przesyłał,już to zrobiłem.Poprostu nagłośnie tę sprawe w mediach,gdzie się tylko da...może odpowiednie instytucje się tym zainteresują!A pieniądze musicie mi zwrócić,i to ja mam prawo decydować w jakiej formie...ewentualnie.zapłacicie odsetki.

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@bz1965 Nie rozumiem w czym problem. Zaakceptowałeś regulamin który mówi o tym jak przebiega sprzedaż  i co trzeba zrobić aby wypłacić środki.

Weryfikację przeprowadziłeś z tego co piszesz 19.03 i trwa ona 3 dni robocze - dziś do końca dnia powinna ona się zakończyć.

Nie wiem o co bijesz pianę skoro na ten moment żaden termin nie został naruszony.

oznacz moderatorów
bz1965
#8 Zapaleniec#

Ale po co takie mądrości...rozumiem że masz dużo wspólnego z allegro i działasz na ich korzyść.Może jakbyś ciut się wczytał w całoć,to byś zrozumiał przekaz!A teraz wróć do tego bicia piany...

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@bz1965 Taaa z Allegro mam tyle wspólnego, że trochę tu kupuję, prawie już nic tu nie sprzedaję i udzielam się na forum.

Wczytałem się w całość i rozumiem przekaz - uważasz, że powinna być możliwość wypłaty środków ze sprzedaży na dowolne konto w dowolnym momencie jeśli dobrze rozumiem?
Wyobrażasz sobie jaka byłaby skala nadużyć i oszustw gdyby było to możliwe?


oznacz moderatorów
bz1965
#8 Zapaleniec#

A wiesz ile już istnieje allegro,a od kiedy jest payU i myśle że jakoś dawniej tego nie było jak piszesz a pieniądzę trafiały do ludzi.A wiesz ile przekrętów można zrobić na osobie która poda dostęp do banku i skan dowodu?Może wrzuć na fora swoje dane?

oznacz moderatorów