anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego zablokowano moje konto zostało zablokowane?

Client:47081051
#7 Wielbiciel#

Witam, dzis otrzymałam takiego maila i niezbyt wiem co mam o tym myśleć

 

Zawiesiliśmy Twoje konto, automatycznie usunęliśmy wszystkie wystawione przedmioty, anulowaliśmy oferty kupna złożone w licytacjach oraz nałożyliśmy czasowe opóźnienie wypłaty środków z Allegro Finanse do czasu dostarczenia towaru Kupującym. Powodem naszego działania jest konieczność dodatkowej weryfikacji.

W ostatnim czasie na wielu portalach znaleźć można oferty współpracy lub tak zwanego “szybkiego zarobku”, polegającego na sprzedaży przedmiotów w imieniu osoby trzeciej. Ogłoszenia mogą dotyczyć zarówno stałej pracy jak i jednorazowego pośrednictwa, mogą opierać się na pozornie rzetelnej umowie o pracę, ale także mieć formę prośby o przysługę. Łączy je możliwość atrakcyjnego zarobku przy relatywnie niskim poziomie zaangażowania.

Tego typu współpraca jest bardzo ryzykowna. Jeśli nawiązanie współpracy odbyło się wyłącznie online, najczęściej za pośrednictwem komunikatora, to jest bardzo prawdopodobne, że towary nie dotrą do Kupujących. Całą odpowiedzialność finansową ponosi wówczas Użytkownik konta, który wystawił ofertę sprzedaży na Allegro i zawarł wiążące umowy z Kupującymi. Będzie on również zobligowany do złożenia wyjaśnień, jeżeli Kupujący zdecyduje się zgłosić sprawę na policję.

Jeżeli nawiązałeś tego typu współpracę, stanowczo rekomendujemy jej zakończenie. W takim przypadku będziemy również wdzięczni za przekazanie nam wszelkich informacji na ten temat - dzięki nim będziemy mogli skuteczniej przeciwdziałać próbom oszustwa na Allegro.

Jeżeli jednak jesteś w posiadaniu wystawionych przedmiotów prosimy Cię o przesłanie zdjęcia towaru wystawionego na sprzedaż wraz z umieszczonym obok niego Twoim dokumentem tożsamości. Na fotografii powinny być widoczne: imię, nazwisko, data urodzenia i ważności dokumentu oraz narożniki dokumentu. Pozostałe dane możesz zakryć np. paskiem papieru. Zdjęcie nie może być jednak w żaden sposób modyfikowane. Powinno być zrobione w dużej rozdzielczości. Przesłanie plików zgodnie z instrukcją przyspieszy procedurę weryfikacji. Prośba o przesłanie wspomnianego zdjęcia ma oparcie w art. 2.12 Regulaminu Allegro. Po przeprowadzeniu weryfikacji zdjęcie nie będzie przez nas przetwarzane i zostanie usunięte z systemu.

Skorzystaj z formularza kontaktowego za pośrednictwem tego odnośnika.

Uwaga! Prosimy, nie używaj opcji „Odpowiedz”, ponieważ tak wysłana wiadomość do nas nie dotrze.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:47081051 Cześć. Otrzymałaś informacje, które są Ci potrzebne do odblokowania konta. Wszystkie kwestie związane z blokadą możesz wyjaśnić wyłącznie z Działem Bezpieczeństwa: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=28111aef-fc3d-4ee0-a94e-d1d7ac01fa65&subjectId=fed698b4-f... 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Client:47081051
#7 Wielbiciel#

Rzeczywiście nawiązałam taką współpracę i teraz nie mam pojęcia co robić. Kupujący wypisuje na mój prywatny numer. Grozi policją, bo jego zamówienie nie zostało wyslane w dniu zakupu. proszę o pomoc

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Niestety są tu wątki z zablokowaniem kont w takich właśnie sytuacjach, nikt ci tu nie pomoże musisz wyjaśnić to z Allegro, albo jak masz siły i czas to z prawnikiem.😐

oznacz moderatorów

Client:47081051
#7 Wielbiciel#

Jak mam nawiązać z nimi kontakt?

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Client:47081051
#7 Wielbiciel#

Dziękuję 

 

oznacz moderatorów